Abiye Başörtü Modelleri Kataloğu

2022 abiye başörtü modelleri desenli, önü taşlı, arkası taşlı, dijital lazer kesim eşarp modelleri ile dikkat çekiyor. Daha öncede abiye başörtü modelleri olarak paylaştığım modellerden farklı olarak bir çok model sunacağım.

Bu yıl galeriden de göreceğiniz üzere bir çok çeşitli model modaya giriyor. Bazı modeller hiçbir zaman eskimese de, yeni modellere de bir göz atmak lazım. 2022 abiye başörtü modelleri için sizlere birbirinde farklı ve güzel 25 model sunacağım.

 

basortu modelleri abiye min

 

2022 Abiye Başörtü Modelleri ve Renkleri

basortu abiye modelleri min

 

Bu benim özellikle sizlere göstermek için seçtiğim bir model olmakla beraber 2022 abiye başörtü modelleri arasında en sevdiğim modellerden bir tanesi. Düz ipek kumaşı ve dantel ara işlemeleri ile çok güzel bir başörtü modeli olan bu model sade tek renk bir abiye ile rahatlıkla kullanılabilir.

 

abiye ustu basortu modelleri min

2022 Abiye Başörtü Modelleri Renk Uyumu

Abiye Basortu Modelleri min

 

Fark ettiğiniz üzere de bu yılın rengi turkuaz ve beyaz renkler, gerçekten herkese yakışacak renkler. Beyaz elbise ve turkuaz başörtü modelinin uyumunu görebilirsiniz. Bu yıl düğünlerde sıkça karşılaşacağınız bu modellere alternatifler de var tabi ki bu alternatifleri de sizlere sunacağım. Gerçekten çok çeşitli çok renkli başörtü modelleri ile karşı karşıyayız.

 

Abiye Basortu Modelleri ssa min

 

Arkası Taşlı Abiye Başörtü Modeli

abiye basortu modelleri nasil yapilir min

 

Bu modelde bu sene sıkça karşılaşacağımız modellerden birisi, arkası taşlı ve çiçek detaylı bu model kuaförlerde sıkça tercih edilen modellerin arasında başı çekiyor. Gayet farklı, tarz olan bu modeli de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Özellikle siyah bir abiye giyiyorsanız bu şekilde gri bir başörtü modeli kullanabilirsiniz, çok yerinde bir tercih olacaktır.

 

abiye basortu modelleri fiyatlari min

 

Arkası Çiçek Motifli 2022 Abiye Başörtü Modelleri

Abiye Basortu Modelleri 4421 min

 

Yine bu model de kuaförlerin yaptığı ve sıkça tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Bu elbise ile çok uyumlu olan turkuaz eşarp taşlı ve gül motifi gayet güzel yakışmıştır. Çok şık ve sade bir model olması ile özelliğini korumaktadır. Bu tarz bir modeli düz abiyeler ile tercih etmenizde fayda görüyorum.

 

Abiye Basortu Modelleri 2023 min

abiye basortu modelleri 2019 min abiye basortu modelleri 2018 mezuniyet min abiye basortu modelleri 2017 min

Dijital Baskılı Abiye Başörtü Modelleri

abiye basortu modelleri 2016 min abiye basortu modelleri 2015 min

Bu tarz dijital baskılı eşarp modelleri ise bu yıl karşılaşacağımız modellerden olmaktadır. Dijital baskılı modeller abiyeler ile pek tercih edilmese de bazıları güzel yakışmaktadır. Görsel de benim beğendiğim yakıştırdığım modellerden bir tanesidir.

abiye basortu modelleri 2014 min abiye basortu modelleri 2013 min Abiye Basortu Modelleri 456 min

 

Sizler için seçtiğim diğer modelleri video ve galeri şeklinde vereceğim. 2022 abiye başörtü modelleri ile ilgili bir yazım daha bulunmaktadır. Bu yazımı sevdiyseniz ona da göz atabilirsiniz!

 

Abiye Başörtü Modelleri 2022

 

2018 abiye basortu modeller min

 

Abiye başörtü modelleri 2022 çok güzel ve yenilikçi modelleri ile dikkat çekiyor. Bu yazımda size 40’ı geçkin abiye başörtü modelleri sunacağım. Bu yıl düğün ve nişanlar bu abiye başörtü modelleri ile süslenecek.

 

2018 abiye basortu modelleri min 1

 

İlk olarak sizler için beğendiğim, hoşuma giden on modeli aşağıda vereceğim, diğer tüm modellere ise yazının en sonunda ki galeriden ulaşabileceksiniz.

 

2018basortu modelleri min

 

Abiye Başörtü Modelleri 2022 Yılı Yenilikleri

abiye basortu model alvina min

 

Bu yıl göze çarpan modellerin çoğunda çiçek motifleri olması, geçtiğimiz yıllarda abiye başörtü modelleri taşlı desenler ile süslenirdi. Bu yıl ise geçen ki yıllardan farklı olarak çiçek motifli taşlar ile bezenmiş. Çiçek motiflerinin kenarları, ortası yada yaprak kısımları ise inci veya parlak taşlarla süslenmiş.

 

abiye basortu modeli 2018 min

 

Bazı modeller ise tül eşarplar kıvrılarak çiçek deseni haline getirilmiş. Bu modeller tercihe göre değişse de bazıları hem çiçek desen hem de taşlarla süslenerek göze çarpıyor. Benim en çok hoşuma giden kıvırma desenler ile yapılan çiçek motifleri tabi bu tercihe göre değişiyor.

 

abiye basortu modeli turkuaz min

Abiye Başörtü Modelleri 2023

abiye basortu modelleri renkli min

 

Burada dikkat etmeniz gereken başörtü kumaşına göre bir model yaptırmanızdır. Kendiliğinden çiçek motifli bir model için genelde tül eşarplar kullanılmaktadır. Parlak ipek eşarplara ise taş işlemeler yapılmaktadır.

 

abiye kina gecesi basortu modeli min

 

Bu sebeple başörtüsü için alacağınız kumaşı buna göre seçmelisiniz. Abiye başörtü modelleri 2018 renk, kumaş ve işlemelerine göre değişkenlik göstermektedir.

 

abiye tesettur min

 

Genelde düz parlak kumaşlar kullanılmaktadır. Düz parlak kumaşlar genelde pembe, mor ve turkuaz gibi renkler ile kullanılmaktadır. Taş işlemeler ise iğne veya yapıştırıcı yardımı ile üzerine işlenmektedir.

 

basortu modeli 2018 min

 

Abiye başörtü modelleri 2023 hazır olarak da alınabilir, son yıllarda bu modellerin hazırları çıkmıştır. Bu sayede kuaföre yaptırmanıza gerek kalmamaktadır. Direk hazır bir şekilde bu abiye başörtü modellerini kullanabilirsiniz.

 

cicek oyali abiye basortu modeli min

 

Şimdi tüm seçtiğim 2023’e damga vuracak modelleri sizlere vereceğim. Beğendiğiniz modelleri kuaförünüze gösterip yaptırabilirsiniz. Abiye başörtü modelleri 2023 galeri ve bu fotolarla yaptığım videoyu aşağıda paylaşacağım.

 

cicekli tesettur basortu modelleri min

 

Abiye başörtü modellerini ve bu yıla özgü modelleri yazımızda size aktarmaya çalıştık. Sizlerden gelen geri dönüm ve yorumlar bizim için çok önemlidir. Lütfen yoruma düşüncelerinizi yazmayı unutmayın.

 

cicekli tesettur basortu modelleri min

 

Tesettürlü kesimin abiye kıyafetlerine uygun başörtü yaptırmaya başlamasıyla abiye türban modelleri de hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Öyle ki türbanlı bayanların bu isteklerini karşılamak için kuaförlerde sadece abiye başörtüsü tasarımı yapan eğitimli elemanlar çalıştırılmaktadır.

 

cift katli sifon sal modeli min

 

Tesettürlü bayanlar sadece kendi nişan, kına ve düğün gibi özel günlerinde değil yakın akraba ve arkadaşlarının özel günlerinde de kuaförlere giderek tesettür abiye kıyafetlerinin üzerine abiye başörtüsü yaptırmaktadır.

 

desenli abiye basortu modelleri min

 

İlk başlarda sadece saten düz renk eşarpların üzerine yapılan çiçek motifleriyle başlayan seçeneklerin şimdilerde haddi hesabı yoktur. Bu işe mesai harcayan ciddi tasarımlar yapan bir kuaför size 500 çeşit farklı abiye baş yaptığını söylüyorsa hemen oturun ve başlasın derim.

Tesettür giyim sektörünün hızla büyümesiyle tesettür abiye kıyafetlerinin üzerine uygun hazır abiye türbanların da üretilmesine zemin hazırlamıştır. Kimi bayanlar kuaföre gerek kalmadan abiyesine uygun eşarbını da alıp takmaktadır.

 

farkli renklerde abiye basortu modeli min

 

Son olarak abiye başörtülerine kullanılan takılar ve taşlar yani abiye türban aksesuarları da oldukça fazla ilgi görmektedir. Başörtü kolyesi olarak da söylenen bu takılar nişan kına düğün her türlü özel günlerde yapılan abiye eşarplara kullanılabilir. Bunların yanında metre işi sıralı inciler, taşlı tokalar, taçlar da sürekli kullanılan malzemeler arasındadır.

Abiye türban modellerinin yapılışları her ne kadar zor gibi görünse de kuaföre gidemeyecek iseniz abiye türban yapımı videolarını izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

islemeli tesettur basortu model min

İşte abiye tesettür modellerine 2023 yılından bir kaç örnek :

kahverengi tasli abiye basortu modeli

 

2023 yılında daha da artan tesettür modası(!) ile kapalı bayanların hemen hemen her davete, her düğüne abiye başörtü yaptırdığı açık ve nettir. Kuaförler, abiye türban tasarım için ya bir oda ayırdılar ya da sadece türban tasarım yapan yerler açtılar. Sektör ise her zamanki gibi müşteri memnuniyeti önceliği olarak birbirinden farklı abiye türban modelleri ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

karisik renkli abiye basortu modeli min

 

Abiye başörtü yapımı için zamanı olmayan bayanlara ise öyle kolaylıklar sağlandı ki. Teknolojinin ilerlemesiyle nefes alan , kaymayan şallar ve eşarplar üretildi. Mıknatıslı eşarp ve şallar sayesinde iğnelerden yardım almadan şipşak eşarp ve şal bağlar olundu. Bunların yanı sıra hazır abiye türban adıyla kolaylıklar sağlayan türban modelleri çıktı piyasaya.

 

koyu yesil 2018 abiye basortu modelleri min

 

Abiye başörtü modelleri 2016 oldukça farklı modellerle tesettürlü bayanların başını döndürdü. Abiye başörtü modelleri 2017 ise daha ne olabilir ki derken iğne gerektirmeden hemen başa geçirilmek suretiyle takılan eşarp ve şallara merhaba dedi bile.

 

mor abiye basortu modeli

 

Yurt dışından ithal edilen özel eşarp ve şal kullanımı için üretilen bu nadide kumaşlar sayesinde kayma problemi olmadan, iğneye gerek duymadan ve terlemeden rahatlıkla başınızı kapatabilirsiniz. Pek çok tesettür moda tasarımcısı da kendi stil ve tasarımları ile tesettürlü bayanların olduğu kadar yeni kapanan genç kızların ya da kapanmayı düşünen bayanların işini kolaylaştıracak yenilikleri 2023 yılında da sunmaya devam edecektir.

 

pembe acik basortu modeli

 

Abiye başörtü modelleri, abiye elbiseye mutlaka uygun olmalıdır. Özellikle tesettürlü sade abiye elbiseler üzerine yapılan güzel bir abiye türban herkesi kendine hayran bırakabilir. Peki abiye başörtüsü nerelerde, hangi davetlerde yapılmalıdır?

 

siyah incili abiye basortu modeli

 

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki; abiye türban modelleri başlarda sadece nişan, kına ve düğünlerde gelin kızların başlarına yapılırken, herkesin bir anda ilgisini çeken, bin bir çeşit modelleri yapılan  hatta tasarlanan bir sektör haline geldi.

Böyle olmasının sonucunda da günümüzde bir düğünde gelin kızdan tutun da on yaşındaki türbanlı kızlara da abiye türban modelleri yapılmaya başlandı. Hal böyle olunca artık nerelerde yapılmalı’ dan ziyade hangi abiye elbiselere hangi abiye türban modeli yapılmalı diye bir soru sormak daha mantıklı olacaktır.

 

tasli abiye basortu modeli

 

Gelin türban başı yapımı ve nasıl olmalı sorusunu şimdilik es geçerek konumuza devam edelim. Bu konu hakkında daha detaylı bir yazı yazacağım.

Bir düğüne davetlisiniz ve gelin de yakın arkadaşınız ya da yakın akrabanız; abiye başörtü modeliniz kesinlikle abiye elbisenize göre olmalı.

 

yesil 2018 abiye basortu modelleri

 

2022 Abiye Başörtü Modelleri Galerisi

Abiye Basortu Modelleri 44 min Abiye Basortu Modelleri 39 min Abiye Basortu Modelleri 23 min Abiye Basortu Modelleri 21 min 2022 Abiye Basortu Modelleri min 2018 Abiye Basortu Modelleri min 2018 Abiye Basortu Modelleri min 2018 Abiye Basortu Modelleri ssjpg min 2018 Abiye Basortu Modelleri 167 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 90 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 56 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 45 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 15 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 14 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 13 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 12 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 9 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 6 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 4 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 3 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 2 min 2018 Abiye Basortu Modelleri 0 min tesettur abiye basortu modelleri instagram min kapali abiye basortu modelleri min genc abiye basortu takma modelleri min

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir