Abiye Elbiseye Uygun Abiye Tesettür Başı

abiye türban bağlama modeli

Tesettür abiye elbiselerde abiye rengine modeline ve üzerinde bulunan dantel, taş veya çeşitli aksesuarlara göre de abiye tesettür başı yapmak gerekir. Genel anlamda söylersek abiyeyle birebir aynı renklerde bir şifon şal ya da şifon eşarp bağlamak bütünlüğü sağlamak açısından daha güzel ve düzgün duracaktır. Ancak kimi tesettür abiye modellerinde zıt renkler ya da bir ton açık renkler de tercih edilebilir.

Eklediğimiz bu videoda mor ve dantel kumaş ağırlıklı tesettür abiye elbisenin üzerine bir tesettür abiye türban başı yapılıyor. Multi şifon şal çift katlı kullanıldığı için iç gösterme gibi bir sorun teşkil etmiyor ve boyu da 2 metre olduğundan türban başı modeli yapmak kolay oluyor.

Öncelikle bir kenarı oldukça kısa kalacak şekilde şalı başa yerleştirip çene altından iğne takılıyor. Sonra kısa kısım verev gelecek şekilde ayarlanıp başın üstünde sabitleniyor. Ve bir ince pile daha yaparak uzun kısma geçiliyor. Aynı verev şekil oradan da verilip iğnelendikten sonra geri dönülerek pile elde ediliyor. Kalan kısım boynu da kapatacak şekilde dolandırılıp yine baş üstüne sabitleniyor. Yani başın üstünde ikişer pileli çapraz bir görüntü oluşuyor. Elbisenin dantelli kumaşından modelli bir kısım alınıp baş üstüne modeli bozmayacak şekilde konuluyor. Bu dantelli kısım yerine taç, çiçekli taç, taşlı taç, çeşitli aplikeler de kullanılabilir. Dikilmesi hem daha uzun süre sabit kalmasından ötürü hem de iğnelerin gözükmemesi açısından daha iyidir. İşte bu kadar. Abiye tesettür başı için illa ki kuaföre gitmek gerekmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir