Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri
Sosyal Medyada Paylaş

Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri

Abiye türban ve abiye başörtü modelleri yazımızda örneklerle göstereceğiz. Özel gün ve davetlerde her bayan şık görünmek ve hatta farklı görünmek istiyor. Bunun için de abiye türban modellerini yakından takip ediyorlar.

Biz de tesettürmoda olarak sizleri tüm yeniliklerden haberdar etmek için sürekli çalışıyoruz.

Abiye Turban Modelleri 5

Abiye türban modelleri önce saten düz renk kare eşarplarla başladı. Üzerine uyumlu bir renkten yine saten eşarptan iğneler yardımıyla çiçek, gül figürleri yapıldı. Hatta bu çiçek şekilleri topuzun hemen altında boyna yakın bir yerde yapılarak başörtünün bir aksesuarı gibi gösterildi. Hala bu şekilde abiye türban tasarımı yapılıyor ve düğünlerde yakın akrabalarda sıklıkla görmek mümkün.

Sonra bu saten eşarplara tüller eşlik etti. Metre işi krep kumaşlar ve tüller, yine eğilip bükülerek şekiller verildi ve üzerine inciler dikilerek de hareketlilik sağlandı. Kuaförlerde sünnet anneleri, yakın akrabalarının ya da arkadaşlarının nişanı, düğünü olan tesettürlü bayanlar hala bu şekilde sade ve şık abiye türban modellerinden yaptırıyorlar.

Abiye Turban Modelleri 9

Sonra hazır aksesuarlar çıktı. Hürrem Sultan’ın alnının ortasından sarkan taşla göze çarpan saç için kullanılan taçlar, abiye türban için uyarlandı. Bone üzerinden türban içine takılan bu saç kolyeleri hoş bir görüntü verdi. Yine saten eşarplar üzerine düzgün bir şekilde bağlandı ve boynu ince gösteren bir bağlama şekli ile de tesettür başı tamamlandı. Bir de hazır türban aksesuarları yine saten eşarp bağlandıktan sonra başörtü üzerine hazır koyularak sabitlendi ve hoş bir görüntü sağlandı.

Abiye Turban Modelleri 1

Şal modelleri, desenleri tasarımları arttıkça tesettürde ‘moda’ olarak algılanan şallar birden büyük ilgi görmeye başladı. Tek renk şallar, desenli şallar, krep, saten, şifon şallar derken abiye şallar da hayatımıza girdi. Üç beş sene öncesine kadar dantelli, pullu, taşlı şallarla birlikte püsküllü şallar da abiye şal modellerine giriyordu.

Abiye Turban Modelleri 2

Günümüzde ise artık abiye şal modelleri birbirinden farklı tasarımlara sahip. Üzeri kristal taşlarla bezenmiş şallar, boncuk işlemeli şallar, üzerine aplike yerleştirilen şallar artık abiye şal modellerinin başında geliyor.

Abiye eşarp ve abiye şal modelleri, tesettür sınırları içinde olduğu sürece sıkıntı yoktur. Ancak bonesiz ya da boneli ancak kulak ve boyun kısmının göründüğü abiye eşarp ve şal modelleri tesettür kavramının dışındadır.

Abiye Turban Modelleri 3

Tek renk bir şifon şalın üzerine güzel ve şık bir eşarp broşu takarak da abiye türban modeli kendiniz yapabilirsiniz. Önemli olan tesettüre bağlı kalarak içinde kendinizi rahat ettirecek bir başörtüsü bağlamak.

Abiye Turban Modelleri 4

Abiye Eşarp Modelleri

Şimdi abiye eşarp, abiye şal modellerinin geçmişten günümüze modellerine bakalım. Bu modeller oldukça şık olmasının yanı sıra düğünlerde, davetlerde çok tercih edilen modellerden. Abiye eşarp modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalar vardır.

Renkli Pul Payetli mor bluz abiye
Renkli Pul Payetli mor bluz abiye

Bunlar abiyenin eşarp ile olan uyumudur. Şüphesiz bir çok bayan bu konuda zıt tercihler yapabilmektedir. Abiye eşarp modelleri elbiseniz ile uyumlu olmalıdır. Bu uyum şüphesiz ilk olarak renk uyumudur.

Abiye rengi ile abiye eşarp rengi adeta birbirini tamamlamalıdır. Birde dikkat edilmesi gereken başka nokta abiye düz bir biçimdeyse eşarpta motifsiz düz renklerden oluşmalıdır.

Armine Tunik Modelleri

Armine, tesettür giyimde güvenilen markaların başında geliyor. Eşarp markası olarak girdikleri tekstil sektörüne tesettür giyimde her türlü kıyafet ve aksesuarla da kaliteli işlere imza atmaya ve her yeni günde yeni tasarımlarla bayanların severek takip ettiği bir giyim markası olmaya devam ediyor.

Armine tunik modelleri, kendine has tasarım ve revaçta olan renkleri kullanarak bayanları cezbediyor. Günümüzde tesettürlü bayanların tercih ettiği tunikler, hem şık hem rahatlığıyla en çok giyilen kıyafetlerin başında geliyor. Evde, işte, ofiste her yerde tunikler bayanların kurtarıcı parçalarından biri oldu.

Abiye Turban Modelleri 6

Armine 2023 tunik modelleri, kış mevsimi olmasına rağmen kar gibi beyaz ve iç açıcı. Beyaz, ekru ve krem renklerinin sıklıkla kullanıldığı tunik modellerinden desenli, çift renkli ve konstrat renklerin kullanıldığı tunik modelleri de Armine tunik koleksiyonunda mevcut.

Armine, kendine has tasarımları ile tunikleri daha rahat ve şık hale getirmenin peşinde. Dizden aşağıya kadar uzanan tunik modelleri altına bol pantolonlarla gayet şık bir uyum sağlıyor. Dizde ve diz üstü tunik modelleri ise kalem eteklerle mükemmel bir görüntü sergiliyor. 2023 yılının modası kuyruklu tunik modelleri de yine Armine nin koleksiyonunda yerini alıyor.

Abiye Turban Modelleri 8

Bunların yanı sıra ince kemerler, sıralı dizilmiş minik düğmeler, cepler, taşlar gibi pek çok detaylar da tuniklere canlılık veriyor.

Şifonlarla üstünde bir yelek havası verilen tunikler ise favoriniz olacak. Gömlek yakalı, içi renkli ve dışında beyaz şifon olan tunik modellerine bakmanızı tavsiye ederiz.

Abiye Turban Modelleri 7

Armine indirim günlerinde online alışverişlerde %50 indirimli satılan bu tunik modelleri sadece 69.90 TL ye sizleri bekliyor.

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014