Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri

Abiye Eşarp ve Abiye Şal Modelleri

Abiye türban ve abiye başörtü modelleri yazımızda örneklerle göstereceğiz. Özel gün ve davetlerde her bayan şık görünmek ve hatta farklı görünmek istiyor. Bunun için de abiye türban modellerini yakından takip ediyorlar.

Biz de Eşarpmodelleri olarak sizleri tüm yeniliklerden haberdar etmek için sürekli çalışıyoruz.

çiçekli Tesettür Başörtü Modelleri

Abiye türban modelleri önce saten düz renk kare eşarplarla başladı. Üzerine uyumlu bir renkten yine saten eşarptan iğneler yardımıyla çiçek, gül figürleri yapıldı. Hatta bu çiçek şekilleri topuzun hemen altında boyna yakın bir yerde yapılarak başörtünün bir aksesuarı gibi gösterildi. Hala bu şekilde abiye türban tasarımı yapılıyor ve düğünlerde yakın akrabalarda sıklıkla görmek mümkün.

2018 başörtü Modelleri
2018 abiye başörtü modelleri

Sonra bu saten eşarplara tüller eşlik etti. Metre işi krep kumaşlar ve tüller, yine eğilip bükülerek şekiller verildi ve üzerine inciler dikilerek de hareketlilik sağlandı. Kuaförlerde sünnet anneleri, yakın akrabalarının ya da arkadaşlarının nişanı, düğünü olan tesettürlü bayanlar hala bu şekilde sade ve şık abiye türban modellerinden yaptırıyorlar.

Sonra hazır aksesuarlar çıktı. Hürrem Sultan’ın alnının ortasından sarkan taşla göze çarpan saç için kullanılan taçlar, abiye türban için uyarlandı. Bone üzerinden türban içine takılan bu saç kolyeleri hoş bir görüntü verdi. Yine saten eşarplar üzerine düzgün bir şekilde bağlandı ve boynu ince gösteren bir bağlama şekli ile de tesettür başı tamamlandı. Bir de hazır türban aksesuarları yine saten eşarp bağlandıktan sonra başörtü üzerine hazır koyularak sabitlendi ve hoş bir görüntü sağlandı.

2018 Abiye Başörtü Modelleri için Tıklayınız

Yaşa Göre Eşarp Bağlama Stilleri

Tesettürlü Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Abiye Başörtü Modelleri 2018 için Tıklayınız

Hazır Türban Modellerine Buradan Bakabilirsiniz.

Şal modelleri, desenleri tasarımları arttıkça tesettürde ‘moda’ olarak algılanan şallar birden büyük ilgi görmeye başladı. Tek renk şallar, desenli şallar, krep, saten, şifon şallar derken abiye şallar da hayatımıza girdi. Üç beş sene öncesine kadar dantelli, pullu, taşlı şallarla birlikte püsküllü şallar da abiye şal modellerine giriyordu.

Günümüzde ise artık abiye şal modelleri birbirinden farklı tasarımlara sahip. Üzeri kristal taşlarla bezenmiş şallar, boncuk işlemeli şallar, üzerine aplike yerleştirilen şallar artık abiye şal modellerinin başında geliyor.

İncili ve dantelli şallara bu linki tıklayarak bakabilirsiniz.

Abiye eşarp ve abiye şal modelleri, tesettür sınırları içinde olduğu sürece sıkıntı yoktur. Ancak bonesiz ya da boneli ancak kulak ve boyun kısmının göründüğü abiye eşarp ve şal modelleri tesettür kavramının dışındadır.

Tek renk bir şifon şalın üzerine güzel ve şık bir eşarp broşu takarak da abiye türban modeli kendiniz yapabilirsiniz. Önemli olan tesettüre bağlı kalarak içinde kendinizi rahat ettirecek bir başörtüsü bağlamak.

Abiye Eşarp Modelleri

Şimdi abiye eşarp, abiye şal modellerinin geçmişten günümüze modellerine bakalım. Bu modeller oldukça şık olmasının yanı sıra düğünlerde, davetlerde çok tercih edilen modellerden. Abiye eşarp modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken bir takım püf noktalar vardır.

Bunlar abiyenin eşarp ile olan uyumudur. Şüphesiz bir çok bayan bu konuda zıt tercihler yapabilmektedir. Abiye eşarp modelleri elbiseniz ile uyumlu olmalıdır. Bu uyum şüphesiz ilk olarak renk uyumudur.

Abiye rengi ile abiye eşarp rengi adeta birbirini tamamlamalıdır. Birde dikkat edilmesi gereken başka nokta abiye düz bir biçimdeyse eşarpta motifsiz düz renklerden oluşmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?