Ece Erken Tesettüre Girdi

Ece Erken Tesettüre Girdi

Trt 1 in sevilen programı İyi Fikir’in sunucusu Ece Erken, canlı yayında tesettüre girdi, ortalık birbirine karıştı.

İyi Fikir programında tesettür bağlama modelleri ile ilgili çağırdığı konuğu modacı Reyhan Turhan, eşarp bağlama modellerini Ece Erken in üzerinde göstermesi üzerine sosyal medyada olay oldu.

Modacı Reyhan Turhan, tesettür giyim ve türban bağlama modellerinde çeşitliliği ve kendine has tasarımlarıyla İyi Fikir programına belirli sürelerle gelen bir modacı. Programda genellikle yabancı mankenler üzerinde tasarımlarını sergileyen ünlü modacı, bu kez tesettür türban bağlama örneklerinden Ece Erken üzerinde gösterdi.

Ece Erken Tesettür
Ece Erken Tesettür

Ece Erken, sosyal medyada tesettürlü fotoğrafını paylaşarak “Bugün canlı yayında farklı eşarp bağlama teknikleri benim üzerimde gösterildi.” notunu düştükten sonra fotoğrafın altında beğenenler ve eleştirenlerin yorumları çığ gibi büyüdü. Bunun üzerine bir açıklama gereği duyan Ece Erken,

“O eleştirenler de hep özgürlük özgürlük diye konuşanlar oluyor niyeyse. Yıllar önce yaptığım programların bir tanesinde de başörtü takmıştım, modellik yapınca ne oluyor anlamadım… Tesettüre girmedim sadece modellik yaptım, biz hangi ara bu kadar birbirimizle didişmeye meyilli olduk, hangi ara kapalı-açık tartışmasını bu kadar acımasızca yaptık?

Son zamanlarda yaşadığımız gerginliklere verip sizi birlik beraberlik içerisinde yaşamaya davet ediyorum. Herkes karşısındakini eleştirmeden önce kendine bakmalı, haddini bilmeli. Bu arada gelen tüm güzel yorumlara da çok teşekkürler.” diyerek yanıt verdi.

Özgürlük diye bağıranların ama sadece kendi özgürlüklerini isteyenlerin yaşadığı bir ülkemiz var. İsteyen Allah’ın emrini yerine getirmek için kapanır, dileyen kapanmaz. Bunu tartışma konusu yapmak vakit kaybıdır. Zira tesettürlü bayanların bir tanesinden bile “Mini etek giyilmesin, saçlar açılmasın vs.” gibi sözler duyulmadı bu güne kadar.

Ülkemizi içeriden ve dışarıdan çökertmeye, yükselişini durdurmaya çalışanların sesinin çıktığı bu karanlık günlerde, Ece Erken’in sağ duyulu duyurusundan dolayı memnunuz. Herkesin ve her kesimin hoşgörü içinde, birlik ve beraberlik içinde olacağı günler lazım; aydınlık günleri görmemiz için.

Tesettür, son din İslam’da Allah’ın bayanlara emridir. Sebebi bayanların kendilerini haram olan gözlerden ve herkesten korumaktır. İsteyen Allah ın bu emrine uyar , dileyen uymaz. Ancak kimsenin bir diğerini türban taktı diye bu kadar ağır eleştirmeye hakkı olduğunu düşünmüyoruz. Özgürlük mü dediniz?? Evet, hepimiz özgür olalım lütfen!

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?