Eşarp Bağlama Modelleri Rehberi

Bu yazımda 2022 eşarp bağlama modelleri hakkında 10 adet örnek vereceğim. Bu modeller 2022 yılına damga vuracak modeller olacaktır. Eşarp bağlama tarzınızı değiştirmek istiyorsanız, gözden geçirmek istiyorsanız, doğru yerde bulunuyorsunuz. Bu yazımda vereceğim 10 modelden birisini seçebilirsiniz.

Az bir çaba ile standart eşarp bağlama modelinizi hızlı, kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Günlük hayatta karşılaştığınız üzere dışarıda çok farklı tarzlar bulunmaktadır.

Bu gördüğünüz tarzlar eşarbın türüne, boyutuna göre değişmektedir. Şimdi gelelim 2018 eşarp bağlama modelleri kısmına, size bu bölümde on adet tarz göstereceğim.

2022 Eşarp Bağlama Modelleri Nasıl Yapılır

cok pratik esarp baglama

 

Kare, dikdörtgen eşarp ve şal ile yapılan eşarp bağlama modelleri, kolaydan zora doğru sıra halinde size anlatacağım.

 

Büyük Eşarp Bağlama Tekniği

Buyuk Esarp Baglama Modelleri ana

 

Eşarp bağlama teknikleri ve eşarp bağlama modelleri o kadar fazla ki; bunlardan en çok gerçek tesettüre uygun olanı saçlarının tek teli görünmeyecek şekilde başı örtmek ve omuzları da içine alacak kadar boyundan göğüs altına kadar büyük bir başörtüsü kullanmak.

Deve hörgücü topuzundan bonesiz bağlayarak saçların görünmesine, boynu açıkta bırakacak şekilde şal bağlamaktan küpe takarak onları gösterecek bir şal bağlama modeline kadar tüm eşarp ve şal bağlama modelleri, “tesettür modası” adı altında yapılan şeylerdir. Gerçek tesettürle alakası olmayan bu bağlama çeşitleri günümüzde maalesef oldukça fazlaca gördüğümüz bağlama şekilleridir.

Büyük eşarp bağlama modeli videosu :

 

Büyük eşarp bağlamak omuzlardan göğüs altını da kapsayacak şekilde olursa ve üzerine giyilen kıyafetler vücut hatlarını belli etmeyecek genişlikteyse, saçının teli görünmüyor ve topuzu baş hizasından büyük toplanmadıysa, işte gerçek tesettüre yaklaşmış demektir. Yaklaşmış diyoruz çünkü tesettür sadece örtünme olarak düşünülemez, gözlerin, kulakların, ağzın da tesettürü vardır. Allah (c.c) gerçek tesettüre girip razı olacağı kullarından eylesin hepimiz (amin).

 

Buyuk Esarp Baglama teknigi

 

Bu yazımızda büyük eşarp bağlama modeline yer veriyoruz. Videonun sonunda omuzlardan aşağı inmeyen bir model ortaya çıksa da siz örterken omuzlardan göğüs altına kadar sarkıtarak daha uygun ve güzel bir bağlama modeli yapabilirsiniz.

Büyük eşarp bağlama modeli için isterseniz boyutları büyük bir eşarp kullanabilir ya da elinizdeki kare eşarbı üçgen yaparken küçük bir üçgen yaparak büyük eşarp bağlayabilirsiniz.

 

Buyuk Esarp Baglama

Bone, eşarbın başınızın üstünden kaymasını engelleyerek daha düzgün durmasını sağlayacaktır. Başörtüsünü çene altından bir iğne yardımıyla sabitleyin.

Eşarbı büyük tuttuğunuz için iki ucu da uzun olacaktır. Bir ucunu çapraz gelecek şekilde omuzdan iğneleyin. Ve geriye kalan ucu da çapraz olacak şekilde başınızın üstüne doğru iğneleyin. Aslında iki ucu da omuzlardan çapraz olarak sabitleyerek bağlayabilirsiniz. Böylece hem omuzlar hem de göğüsler kapanmış olur. Büyük eşarp bağlama modeli oldukça basit bir bağlama yöntemidir. İnşallah yardımcı olabilmişizdir.

Armine Eşarp Bağlama Modeli

armine esarp baglama modelleri ana

 

Eşarp bağlama yöntemleri oldukça fazladır. Ancak bu modellerin hepsi her yüz tipine uygun olmuyor. Yüz şeklini bilen tesettürlü bayanlar mutlaka kendi yüz tipine göre eşarp ya da şal bağlamalıdır. Aksi halde kötü bir görüntüye sebep olacaktır.

 

armine esarp baglama modelleri cok sik

 

Armine markası gibi güzel ve kaliteli ipekten üretilen eşarpları bağlamak ise yeni kapanan bayanlar için biraz oyalayıcı olabilir. Ama hiç üzülmeyin. Kare eşarp için şal biçiminde bağlama ilk günlerde size kurtarıcı olacaktır.

Armine eşarp bağlama modellerinden eşarbı şal şeklinde bağlama videosu ;

 

Armine ipek eşarp herhangi bir kenarı olacak şekilde başa konur. Çene altından iğneyle sabitlenir. Genellikle çene altından iğneyle tutturulunca kulakların üzerine biriken kumaş kabarık durur.

 

armine esarp baglama modelleri sik model

 

Bu kabarık kısım da düzeltilerek tekrar çeneden iğnelenebilir veyahut bu kısım düzeltilerek arkada kalan kısımlar önden çapraz biçimde geçirilerek bağlanır. Arkada bir kısa önde bir kısa köşe kısımları sarkacak şekilde eşarba son hali verilir. Dilerseniz boyna gelen kısımda eşarba bir broş takılabilir. Bu şekilde kare ipek eşarp da şal şeklinde bağlanmış olur.

 

armine esarp baglama modelleri zarif model

 

Zühre Eşarp Eşarp Bağlama Modelleri

Zuhre Esarp Baglama Modelleri ana

 

Zühre eşarp, eşarp bağlama tekniklerinin kullanıldığı eşarp bağlama modellerini videolar halinde hazırlamış. Bu yazımızda eşarp bağlama modellerinden birincisine yer vereceğiz.

Bu bağlama modeli kare eşarp yapımında sıkça kullanılan bir modeldir. Önce çene altından iğne ile tutturulan eşarbın baş kısmı da sabitlenmek için iğnelenir. Daha sonra iki eşarp ucu çapraz halde arkaya doğru alınır ve buraya da iğne takılır. Genellikle gömlek içine pardesü içine ya da genel anlamda tesettürlü bayanların üst giyim olarak kullandıkları kıyafetlerin içine koyularak daha rahat bir biçimde kullanmaları sağlanır. Eşarbın sırta doğru gelen kısmı bu şekilde de kullanılabilir.

Zühre eşarp Bağlama tekniği ilk model;

Zühre eşarp Bağlama tekniği ikinci model;

 

Zühre eşarp videolarıyla eşarp bağlama modellerinden öğrenmeye devam ediyoruz. Bu yazımızdaki videoda gösterilen eşarp bağlama modeli oldukça sık kullanılan bir modeldir. Özellikle marka ipek eşarplarda eşarbın markasını sırtta kalan eşarp bölümünde göstermeye yönelik takanlar da yok değildir. Ancak bunun yanında hem şık hem kullanışlı bir modeldir.

 

zuhre esarp baglama modelleri en sik modeller

 

Kare eşarp üçgen katlanıp çene altından iğnelendikten sonra kalan iki eşarp ucu arkada kalan parçanın altından yani enseden bağlanır. Bu videoda arkadan bağlama işlemi iki ucu iğnesiz düğümlemek şeklinde yapılmış.

Özellikle ipek eşarplarda kırışıklık olmasın diye bunu iğne ile yapmak daha mantıklı geliyor.

Arkada uçlar birleştirildikten sonra da ön tarafta boyunda kalan kısımlar düzeltilir ve eşarp modeli tamamlanmış olur.

 

Lazer Şal Bağlama Modelleri

Lazer sal Baglama Modelleri

Şal bağlama modellerinin videolu anlatımlarla desteklenmesi bu modelleri denemek isteyen tesettürlü bayanlar için iyi olacak. Videoda gösterile bir bağlama yöntemini uygulamak anlatarak bağlanmasından daha etkili oluyor.

Bu yazımızda da lazer şal bağlama modellerinden 4 tanesine yer verilmiş. Lazer şallar geçen senelerde oldukça modaydı. Hala da kullanılmaya devam ediyor. Şal bağlamanın o kadar fazla çeşidini görüyoruz ki ilk kez kapananlar için de görsel anlatım daha kolay oluyor.

Videoyu izleyerek şal bağlama modelleri içinden istediğinizi seçebilirsiniz.

 

Kare Eşarp Bağlama Modeli

Videolu Esarp Baglama Teknikleri 1

Bu model en çok öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Kare eşarp ile yapılan bu model altı adımdan oluşuyor. Bu model aynı zamanda dikdörtgen eşarplar ile de yapılabilmektedir.

 

Asimetrik Omuza Düşen Eşarp Bağlama Modeli

Videolu Esarp Baglama Teknikleri 3

Bu tarz şifon kumaştan oluşmaktadır, geniş ve son derece rahat bir tarzdır. Şifon ve ince bir kumaş seçerseniz bu modeli daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kumaşı olabildiğince geniş seçmek yerinde olacaktır, çünkü bu model göğüsü de kaplayan bir modeldir.

 

Tokio Tarzı Yandan Bağlamalı Model

Videolu Esarp Baglama Teknikleri

Bu model 2022 eşarp bağlama modelleri arasında çok yönlü bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. En sonunda bırakabileceğiniz uzun kumaş parça gayet şık durmaktadır. Ayrıca çenenizin altından geçirilerek hiçbir iğne yardımı olmadan da bağlanabilmesi bu modele bir özgünlük katmaktadır. Şallar ile birlikte gayet güzel bir şekilde kullanılabilir.

 

İki Ucu Sarkan Eşarp Bağlama Modeli

lazer sal baglama modelleri bej model

Bu model ise yüzü öne çıkaran bir modeldir, iki uzantı olacak şekilde bağlanması ile çok dikkat çekici bir eşarp modeli olmaktadır. Çok yenilikçi bir modeldir. Sizi iğne ile uğraştırmaz, şal gibi sarılıp bağlanabilme özelliği bulunmaktadır.

 

Yüzük ile Bağlanan Eşarp Modeli

lazer sal baglama modelleri cizgili

Bu stilde ise yine iğne kullanılmaz, 2022 eşarp bağlama modelleri genelde iğnesiz bağlanan modellerden oluşmaktadır. Bu eşarp modelleri aksesuar kullanarak bağlanabilmektedir.

 

Kare Eşarp Modelleri

lazer sal baglama modelleri parlak turkuaz

Bu model genç kızlara çok yakışacak bir modeldir. Büyük eşarp modeli büyük kare bir eşarp kullanılarak yapılmaktadır. Yapması çok kolay bir modeldir.

 

Asya Stili Eşarp Bağlama Modeli

zuhre esarp baglama modelleri

Bir kaç dakika süren ve hızlı basit bir stil olan bu modeli çok seveceksiniz. Gevşek be gayet kolay bir modeldir, taç ile süsleyebilirsiniz. Yaz ayları için mükemmel bir modeldir.

 

2022 Eşarp Bağlama Modelleri Basit Model

zuhre esarp baglama modelleri en zarif modeller

Bu model oldukça gevşek ve yaz günleri için çok kullanışlı bir modeldir. Boyun çevresinden gevşekçe dolanır ve boynunuzun balık yuvası şeklinde sarar. Göğüs bölgesinde güzel katlanmalar oluşmaktadır. Şifon kumaşla yapılırsa daha güzel olmaktadır.

 

İki Ucu Bağlı Eşarp Bağlama Modeli

Buyuk Esarp Baglama modelleri

 

İki ucu bağlanarak ve katlanarak yapılan bu model gayet şık görünmektedir. 2022 eşarp bağlama modelleri arasında çok yenilikçi olan bu modeli kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda genel olarak 2022 eşarp bağlama modelleri hakkında konuştuk fakat diğer makalemiz olan 15 adet eşarp bağlama modeline bir göz atabilirsiniz. Genel olarak şık ve kolay tarzlardan oluşan 2018 eşarp bağlama modelleri hakkında video yayınlayacağım, umarım beğenirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir