Eşarp ve Şal İğneleri Modelleri

Bu yılın modası farklı eşarp ve şal iğneleri olacak. Eşarp ve şal modelleri olduğu kadar onları örterken kullandığınız aksesuarlar da büyük önem taşır. Bu aksesuarlar arasında eşarp iğneleri, toplu iğneler, çatal iğneler, eşarp mıknatısları, şal iğneleri bulunur.

Son zamanlarda kendin yap stili çok fazla olduğu için kendi şal iğneni kendin yap da bunlara dahildir. Şal iğne aparatları içine uygun gelecek şekilde etamin kumaş üzerine istenilen desen işlenip şık ve kişiye özel şal iğneleri üretilir. Bu yazımda tüm eşarp ve şal iğneleri modellerine örnekler vereceğim.

 

zincirli esarp ignesi

Kişiye Özel Etamin Şal İğneleri

zincirli esarp igne

 

Eşarp, türbanların çeşitlenmesi ile birlikte etamin şal iğneleri de piyasada farklı modeller ile satılmaktadır. En son olarak kişiye özel etamin şal iğneleri ve tasarımları yapılmaktadır. Etamin kumaşa işleme yapılarak istenilen her şey yazılmaktadır. Etamin kumaşa motif yada çiçek desenleri işlenerek şal iğneleri yapılmaktadır.

 

zincirli esarp igne 8

 

Etamin şal iğneleri artık kişilerin isteği üzerine işlemeye isim, logo yada motif yapılabiliyor. Genelde siyasi parti logoları, takım logoları işleniyor. Ya da çiftlere özgü harfler işleniyor.

 

zincirli esarp igne 7

 

Siz de bu modelleri kendinize uyarlayabilirsiniz. Bunları işlemekte çok zor değil. Eğer siz de örgü ile uğraşan biriyseniz bunları rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

zincirli esarp igne 6

 

Üstte gördüğünüz model gayet şık ve çarpıcı bir modeldir. Koyu renk eşarplara böyle arka planı beyaz olan motifli eşarp etamin iğneleri kullanabilirsiniz.

 

zincirli esarp igne 5

 

Bunların dışında bir kaç model daha paylaşacağım, bunlar hem çengelli iğneye takılmış modeller olmaktadır. Bazıları ise broş şeklinde yapılan eşarp iğnesidir.

 

zincirli esarp igne 4

 

Etamin Şal İğneleri Modelleri

zincirli esarp igne 2

 

Etamin şal iğneleri daha önceden de kullanılıyordu, ancak sadece çiçek deseni ile kullanılan bu modeller, artık kişiye özel tarzı ile dikkat çekiyor. Bunları genelde instagram da faaliyet gösteren hesap sahipleri sipariş üzerine yapıyor.

 

yakut tasli igne

 

Etamin şal iğneleri gerçekten eşarplarda güzel durmaktadır ve gayet pratiklerdir. Bunların çengelli iğne tarzı olan modelleri de kullanılabilir.

Bu şal iğneleri tarzınızı zevkinizi yansıtmıyorsa gümüş şal iğneleri de kullanabilirsiniz. Bunlarda gayet güzel şal iğneleridir.

 

tasli esarp ignesi

 

Görüldüğü gibi çok şık ve hareketli motiflerden oluşmaktadır. İsim yazdırılan modelleri de üstte görebilirsiniz. Şık ve sade modeller ile öne çıkan etamin eşarp iğneleri her yaş grubuna hitap etmektedir.

 

tasli bros

 

Tüm bu modelleri hediyelik eşya olarak arkadaşlarınız için yaptırabilirsiniz. İnsta ve pinterest de çok güzel iş çıkaran sayfalar var. Buralar kişiye özel sipariş alıyorlar. Biz malesef şu an için sipariş alamıyoruz.

 

Sal Rengine Uygun Igne Takmak

 

Etamin şal iğneleri için hazırlamış olduğum videoyu aşağıda paylaşıyorum. Tüm modelleri video da görebilirsiniz.

 

sal brosu

 

Taşlı Eşarp İğneleri

sal broslari

 

Eşarp’ta kullandığınız aksesuarlar bu yıl çok ön plana çıkıyor. Özellikle benim en çok beğendiğim parlak taşlı eşarp iğneleri bunlardan birisi, çok şık gözüken özellikle tek renk eşarplarda kullanabileceğiniz taşlı eşarp iğneleri ile bu yıl ki modaya uyum sağlayabilirsiniz. Eşarp ve şal iğneleri arasında en çok tercih edilen taşlı eşarp iğnelerini sizler de görünce bana hak vereceksiniz.

 

safir tasli igne

 

Mıknatıslı Eşarp İğnesi

miknatisli esarp ignesi

 

Eşarp ve şal iğneleri modelleri arasında en pratik kullanımı olan ve çok şık olan mıknatıslı eşarp iğnesi ile iğne gerekmeden eşarpınızı bağlayabileceksiniz. Çok yeni bir ürün olan mıknatıslı eşarp iğnesi, pratik ve çok kullanışlı olarak öne çıkıyor. Ayrıca mıknatıslı modellerde dijital baskılar da mevcut, bu modellerden birkaçını sizler için paylaşacağım.

 

miknatisli esarp ignesi 8

 

Zincirli Eşarp İğnesi

miknatisli esarp ignesi 7

 

Son bir kaç yıldır modada olan zincirli eşarp iğnesi eşarp ve şal iğneleri içerisinde en ağır modellerden birisidir. Ben genelde orta yaş ve üstü kadınlara yakıştırıyorum bu modeli, çok gösterişli zincirli olan bu model eşarplar için çok güzel bir aksesuar olarak dikkat çekiyor.

Bir kaç model sizlerle paylaşacağım umarım beğenirsiniz, lütfen yorumlara düşüncelerinizi paylaşınız.

 

miknatisli esarp ignesi 6

 

Eşarp Firketesi

miknatisli esarp ignesi 5

 

Eşarp ve şal iğneleri modellerinin en bilinmeyeni eşarp firketesi, aslında kolay kullanımı ile öne çıkan eşarp firketesi nedense çok tercih edilmiyor. Eşarp firketesi iğne olmadan kullanılıyor kanca mantığı ile düşünebilirsiniz, çok kullanışlı bir model olmakla beraber çokta şık duruyor. Sizlere bir kaç model göstereceğim.

 

miknatisli esarp ignesi 4

 

Eşarp ve Şal Broşları

miknatisli esarp ignesi 3

 

Yine eşarp ve şal broşları çok elit ve ağır görünmekle beraber şal ve eşarba retro bir görünüm kazandırıyor. Aksesuar olarak eşarplar ve şallar ile kullanacağınız bu broşlar genelde ağır giyinen hanımlar tercih ediyor.

Gençlere yönelik modeller de olsa da genellikle iş kadınları bu broşları takıyor. Eşarp ve şal iğneleri videosu için en aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

miknatisli esarp ignesi 2

 

Bu yazımda bir çok eşarp ve şal iğneleri modellerini vermeye çalıştım, lütfen eşarp ve şal iğneleri hakkında yorum yaparak bizlere katkıda bulunun. Eşarp ve şal iğneleri modelleri videosunu da aşağıda veriyorum. Bir sonra ki konularımda sizlere eşarp nasıl bağlanır hakkında bilgi vereceğim.

 

gumus tasli igne esarp ve sal igne modelleri esarp ve sal broslari esarp firketesi esarp firketesi 4 esarp firketesi 3 esarp firketesi 2 esarp brosu esarp broslari dumen capa bros damla zumrut tasli igne damla tasli igne damla tasli esarp igne bros modelleri ametist tasli igne

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir