Gelin Ayakkabı Modelleri

Gelin Ayakkabı Modelleri

Her kıyafetin her aksesuarın süslüsünü isteyen bayanlar elbette en güzel ve özel günlerinde de süslü püslü olmak isteyeceklerdir. Kabarık ve yerlere kadar uzanan hatta ayakkabıların hiç görülmediği bir gelinin bile o süslü ayakkabıyı alma gibi bir inadı tutacaktır.

Peki bu süslü gelin ayakkabıları 2023 ve 2023 yılında da çok görecek miyiz? Elbette göreceğiz. İncili, taşlı, dantelli, isme özel yazılı, tarih yazılı vs pek çok gelinlik ayakkabısı modeli mevcut.

Son bir kaç yılda da konverse gelin ayakkabıları da hem çok tercih edilir hem de çok rahat ettirir oldu. Bunun yanında dolgu topuklu gelin ayakkabı modelleri ve 2023  platform topuklu gelin ayakkabıları da sıklıkla tercih ediliyor.

Olmazsa olmaz gelin ayakkabılar da sadece beyaz ve ekru renk değil artık hemen hemen isteğe göre farklı renklerde kullanılıyor. Özellikle bağcıklı gelin ayakkabı modellerinde bağcıkların yerini renkli kurdalelerle süsleyebilir kendi stilinizdeki gelin ayakkabınızı tasarlayabilirsiniz.

Gelin ayakkabısı tasarlayan pek çok yer var. Sosyal medyadan ya da sırf bu iş üzerinde çalışan yerler de var. Ancak kendiniz de tasarlayabilirsiniz. Biraz dantel, bir avuç kristal taş veya inci istediğiniz ve gelin çiçeğine uygun kurdale ile bu işi bitirebilirsiniz.

Gelin Ayakkabısı Trendleri

Yaz ve sonbahar ayları, düğün sezonu olan dönemdir. Evlenecek olan bir çok çift düğününü bu aylarda yapmayı tercih eder. Yazın ışıltısı, yeşilliği ve sıcacık havası ile cıvıl cıvıl bir düğün için ideal aylar iken, sonbaharın romantik ve aşk dolu havası da düğün için oldukça uygundur.

Düğün için tüm hazırlıkların önemi büyüktür fakat gelinin hazırlıklarının ayrı bir yeri ve önemi vardır. Gelinlikten çiçeğe, aksesuarlardan ayakkabıya kadar her seçim, hazırlık aşamasını oluşturur. Aylarca süren bu hazırlıkların kusursuz olması için her şey ince ayrıntısına kadar düşünülür. Bu seçimlerden biri de ayakkabıdır. Her ne kadar gelinliğin altında görünmeyecek diye düşünülse de gelin için ayakkabı seçimi oldukça önemlidir.

 

Gelin Ayakkabısı Seçimleri

Her yıl değişen ayakkabı modası, bu yıl da farklı modelleri bizlere sunuyor. Gelin ayakkabı modelleri de her yıl ve her mevsim farklılık gösteriyor. 2023 yılında da karşımıza farklı işlemeler, dokular ve tarzlara sahip ayakkabı modelleri çıkıyor.

 

Vazgeçilmez Model; Stiletto

Günlük yaşamın vazgeçilmez modellerinden biri olan stiletto ayakkabılar, bu sezon gelinler için de vazgeçilmez oluyor. Stiletto ayakkabılar düz renkler yerine taş işlemelerden, tül detaylardan oluşuyor ve gelinlere oldukça yakışan modeller oluyor.

 

Topuklara İşlenen Taşlar

Gelin ayakkabılarında bu yıl en trend tasarım topukların farklı desen ve boyutlardaki taşlar ile işlenmesi. Bu işlemeler ayakkabıları sıradanlığın dışına çıkartarak farklı bir görünüm ve hava katıyor. Nikah, düğün ve kına gecesi için ideal modellerden olan taş işlemeli stilettolar, düğünlerin dışında davetlerde veya özel gecelerde giyilebiliyor.

 

Pastel Tonların Zarifliği

Gelin ayakkabılarının beyaz veya krem olması yönündeki kalıplaşmış düşünceler 2023 yılının modası ile değişime uğruyor. Bu sezon en çok ilgi gören gelin ayakkabısı modelleri pastel tonlardan oluşuyor.

 

2023 Gelin Ayakkabı Modelleri

Düğün hazırlıkları arasında gelin adaylarını gelinlik modelleri olduğu kadar ayakkabı seçimi de zorlar. Birbirinden güzel 2017 gelinlik ayakkabı modelleri arasında seçim yapmak gelin hanımların günlerini alabilir. Gelinlik modeline uygun bir gelin ayakkabısı bulmak oldukça önemlidir. Gelinlerin kafasında belirledikleri bir konsept varsa buna uygun gelin ayakkabısı alınmalıdır.

Son yıllarda moda olan isimli gelin ayakkabıları, duvaklı gelin ayakkabıları ya da resimli gelin ayakkabıları 2017 gelin ayakkabı modelleri arasında yer almaya devam edeceği gibi çeşitleneceğini de söyleyebiliriz.

İsimli Gelin Ayakkabıları

2017 gelin ayakkabı modelleri arasında, sıra dışılığı ve kişiye özel oluşu nedeniyle oldukça fazla tercih edilen gelin ve damadın isimlerinin olduğu bu gelin ayakkabı modelleri, genellikle beyaz ya da krem renginde oluyor. Yazılar isteğe bağlı olarak renklense de büyük çoğunluğunda siyah ve kırmızı ilk tercih arasında.

Gelin ve damadın gelin ayakkabısı üzerindeki isimlerine isteğe bağlı olarak ya düğün tarihi ya da minik kalpler ve gelin-damat resimleri yer alıyor. Oldukça fazla yazı çeşidinin kullanıldığı bu gelin ayakkabıları, düz babetlere, platform topuklu ayakkabılara ya da dolgu topuklu ayakkabılara uygulanabiliyor.

Duvaklı Gelin Ayakkabıları

Duvaklı ayakkabı olur mu demeyin. Duvak, geline özgü bir parçaysa neden gelin ayakkabısında duvak olmasın ki. Birbirinden zarif dantellerle, tüllerle süslenen gelin ayakkabılarında gelinlik modelindeki dantellerle aynı olmasına özen göstermeli. İncili gelinlik modeli giyilecekse gelin ayakkabısında da bir iki inci olması uyum açısında şık duracaktır. Dantel, gelin ayakkabısının arka üst kısmından yapıştırılır ve yere kadar iner. Gelinlerin bu gelin ayakkabılarını giyerken daha dikkatli olmaları gerekebilir.

Rahatlık Unutulmamalı

Gelin adaylarının gelin ayakkabılarını seçerken aslında ilk bakacakları özellik rahat olmasıdır. 2023 gelin ayakkabı modelleri arasında oldukça rahat modellerin olması gelin adaylarının işlerini kolaylaştırıyor. Birbirinden şık ayakkabı modelleri arasında hem rahat hem gösterişli bir gelin ayakkabısı bulmak için bir gün yetmeyebiliyor. Ayakkabı numarası sıkıntısı da eskilerde kaldı. Artık buçuklu ayakkabıların da rahatlıkla bulunduğunu düşünürsek hem rahat hem de şık bir gelin ayakkabısı almak sadece gelinin zevkine bakıyor.

Düz babetleri ya da converse ayakkabıları gelin ayakkabısı olarak alan pek çok gelin adayı düğün sonrası da bu ayakkabıları rahatlıkla kullanabiliyor. Biraz daha topuklu ayakkabılar ise ilerki zamanlarda davetler, düğünlerde, bayramlarda giyilen ayakkabılar kategorisine giriyor. Dolgu topuk ya da stiletto tarzı özel ayakkabılar da çok nadir kullanılır oluyor. Ancak düğüne özel isimli ya da duvaklı gelin ayakkabılar ise bir düğün hatırası olarak kaldırılıyor.

Gelin adaylarının çoğu platform ya da dolgu topuk gibi şık ama içinde çok rahat edilmeyen ayakkabıların yanında babet de alarak düğündeki çalgı çengiye göre ayakkabı değişimine gidebiliyor. Eğer düğün mevlütlü ve herhangi bir çalgı yoksa gelin ayakkabısı ile düğün sonuna kadar bekleniyor.

2023 gelin ayakkabı modasına gelecek olursak, pek çok gelin adayının tercih sırasında stiletto gelin ayakkabıları var. Sadece 2017 gelin ayakkabıları biraz daha renkli olacak. Beyaz ve kremin yanında canlı renkte gelin ayakkabıları dikkati çekiyor. Renkli gelin ayakkabıları arasında fuşya ve çingene pembesi gibi canlı renkler başı çekiyor. Klasik tarzdan ayrılmayanlar için gelin ayakkabıları yine beyaz ve krem olmaya devam edecek.

Gelinlik Ayakkabı Modelleri

2023 yılı dantel yılı olacağı sinyallerini çok önceden vermişti. Her kıyafette, her aksesuarda, çanta ve ayakkabılarda dantel şıklığı göreceğiz. Ancak tamamı dantel olmayacak; dantel detayları olacak. Gelinliklerin duvak uçlarında, kol ağızlarında ve yakalarında ya da gelin ayakkabılarının topuk üstü kısımlarında danteller göreceğiz.

2023 Gelinlik Modası, hemen bir önceki yazımız, henüz bakmadıysanız şiddetle tavsiye ediyoruz. Gelinlik ayakkabı modelleri 2023 yılında gelinlerin tercihine göre değişse de babet gelin ayakkabıları dantel, inci ve taşlarla süslenerek gelinlik altına uygun halde ve daha rahat bir düğün geçirmek isteyen gelin adaylarının tercihi olmaya devam ediyor. Ancak topuklu, yüksek topuklu ve platform ayakkabı tercihi yapan gelin adayları için daha fazla seçenek var. Çünkü topuklu ve platformlu ayakkabılarda daha fazla alan olduğu için süslemelere daha müsait. Büyük kurdaleler takılan yüksek topuklu ayakkabılar var mesela. Taşlarla süslenen, inciler dizilen ve gelin damat isimlerinin yazıldığı özel tasarım gelinlik ayakkabıları var.

2023 yılında da isimli gelinlik ayakkabı trendi bitmeyecek. Genellikle o güne özel giyilen ve bir daha pek fazla giyilmeyen gelinlik ayakkabıları, madem düğüne özel, o halde isimli gelin ayakkabıları olması da daha mantıklı geliyor aslında. Hiç olmazsa hem gelin hem damat için bir hatırası ve isimlerinin birlikte olduğu bir ayakkabı var ortada.

Dantel modası 2023 gelinlik ayakkabı modellerinde de sıkça karşımıza çıkacak. Hatta ara ara sıralı dantelli gelinlik ayakkabı modelleri daha fazla ilgi görüyor. Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi transparan tül kısımları olan gelinlik ayakkabılar da yine gözde olacak. Taşlı ve incili gelinlik ayakkabı modelleri ise bir klasik olarak devam edecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?