Gelin Çiçeği Modelleri

Evlilik kararının ardından düğün gününü unutulmaz yapacak tüm detaylar hakkında araştırma yapan, ince eleyip sık dokuyan tüm gelin adayları gelinlik modelinin yanında gelin çiçeği modellerine de mutlaka bakar. 2023 gelin çiçeği modellerinde canlı ve cansız çiçekler, gelin buketinde birleşecek ve gelinin unutulmaz aksesuarları arasında olacak.

Gelin çiçeği modelleri 2023 sezonunda her türlü çiçeklerin kullanıldığı ve farklı renklerde de çiçeklerin bir arada buket yapıldığı bir sezon olacak. Mavi güller, mor papatyalar gibi gözümüzün aşina olmadığı ama mini çiçekler, yeşilliklerle aranjman yapılan buketlerin gelinin elinde mükemmel durduğu gelin çiçeği modelleri gelin adaylarını bekliyor.

2015 Gelin Cicegi Modelleri Canli Cicek

Cansız gelin çiçeği seçen gelinlerin çiçekleri ömür boyu saklama gibi bir avantajları olsa da son yıllarda canlı gelin çiçeği tercih eden gelinler de mis gibi kokan ve canlı renkleriyle ilgi çeken buketleri ellerinde taşıyacaklar. Cansız gelin çiçeği, evinizin bir köşesinde en güzel gününüzü hatırası olarak yaşar. Canlı gelin çiçeği ise bir kaç gün sonra solacak ve kuruyacaktır. Ancak en güzel gününüzde capcanlı renkleri ve modeliyle tüm davetlileri kendine hayran bırakacaktır. Sonunda resimde yaşayacaktır.

2015 Gelin Cicegi Modelleri

Birbirinden farklı çiçek modelleri olduğu kadar bu çiçeklerin bir araya getirilerek buket yapılışı da bir o kadar fazladır. Kimi buketler rengarenk kurdelere sarılırken kimi buketler de rafyalarla nostaljik bir hava sağlanıyor. Kurdeleli gelin çiçeği buketlerinde genellikle gelin, çiçeğini tutarken buketinden sarkan farklı renklerdeki kurdeleler de hoş bir görüntüye sebep oluyor.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 1

2023 gelin çiçeği modelleri farklı çiçek türleri ile canlı olarak ve farklı çiçeklerin ve aksesuarların birleşmesiyle de cansız olarak sizinle olacaktır. Model ve renk seçeneğinin fazla olacağı 2023 düğün sezonunda gelin adaylarının gelin çiçeği seçerken ki kararında en önemlisi gelinlik modeline ve duvağına uygun bir gelin buketi seçmesi olacaktır.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 2

Tüm zamanların en vazgeçilmez gelin çiçeği modeli beyaz çiçekler ve aralarına koyulan inci dolu dallar ya da kırmızı güller de canlı ve cansız modeller arasında yerini koruyacak. Ek olarak lale buketleri 2023 düğün sezonunda gelinlerin gelin çiçeği modeli seçiminde rağbet gören seçenekler arasında yer alacak. Bunların yanı sıra da evde kendi gelin çiçeği buketini hazırlamak isteyen gelinler, sevdikleri çiçek türlerinde canlı ya da cansız modeller alarak buketlerini hazırlayabilirler.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 3

2023 Çiçekli Gelin Başı Modası isimli yazımızda da göreceğiniz gibi gelin başında kullanılan çiçeklerle, gelin çiçeğinizin uyumu gelinlik modelinizin de öne çıkmasını sağlayacaktır. Bu yazımıza henüz bakmadıysanız hemen üzerine tıklayarak çiçekli gelin başı modelleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

2023 gelinleri!! Eğer gelinlik modelinizi ve gelin çiçeği modelinizi belirlediyseniz onlara uygun gelin ayakkabı modellerine bakma vakti gelmiş demektir.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 4

Gelin Çiçeği Modelleri

Gelinin aksesuarları saymakla bitmez. Göze çarpanlardan sadece biridir gelin çiçeği. Taze çiçeklerden yapılan bir buket çiçek son yılların en fazla tercih edilen gelin çiçek modellerindendir.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 5

Beyaz gelinlik ve bembeyaz çiçeklerden yapılmış gelin çiçeği her zaman klasik düşünen insanlar için geçerlidir. Ancak gelinlik renklerinin de değişmesiyle gelinle alakalı tüm aksesuarlar tasarımlar da renklendi diyebiliriz. Gelin çiçeği modelleri de bu renklenen parçalar arasında ilk sırada. Canlı çiçekten yapılan buketler renkli çiçeklerden oluşturuluyor.

Eğer çok uçuk kaçık bir gelin değilse istediği makul renklerde çiçekler bulup bir buket hazırlamak kolaydır. Ancak siyah, mavi, mor ya da daha değişik bir renkte çiçek isteği biraz işi zora sokabilir.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 7 2015 Gelin Cicegi Modelleri 8

Gelin çiçek modelleri, çok fazla seçeneğe açık bir sektör. Çünkü dantel, kurdela, boncuk, inci, taşlar hher türlü küçük aksesuarla zenginleştirilebilir.

Gelin Çiçeği Trendleri

Gelin çiçeği, gelinlik seçimi kadar önemlidir ve gelin için büyük öneme sahiptir. Çiçek buketi gelinin hem gelinliğine hem de düğün temasına uygun olarak tercih edilmeli ve seçilmelidir. Özellikle yaz aylarında genellikle farklı renklerde gül ya da kır çiçeklerinin kullanıldığı gelin buketleri, gelinler tarafından büyük ilgi görüyor.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 9 2015 Gelin Cicegi Modelleri 10

Gelin çiçeği, isteğe göre yapay veya canlı çiçeklerden oluşabiliyor. Son yıllarda yapay çiçekler yerine canlı çiçekler kullanılıyor. Özellikle lavanta, her çiçek buketinde olan bir türdür. Lavanta, tek başına bir buket olarak kullanılmasa da diğer çiçeklerin arasına sıkıştırılır ve güzel görüntü katması için eklenir. Mor ve lila rengi ile lavantalar, görüntüsü kadar kokusu ile de mükemmeldir.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 11 2015 Gelin Cicegi Modelleri 13

Canlı Renkler Kullanın

Çiçek buketlerine farklılık katmak için birbirinden farklı renkli çiçekler bir araya getirilerek dikkat çekici ve farklı bir gelin çiçeği hazırlamak mümkün oluyor. Pembe, mor, mavi ve yeşil renklere sahip çiçeklerden oluşan bir buket hem şık hem de marjinal bir görünüm yaratacaktır. Satın alınan gelin buketlerinde en çok kırmızı ve beyaz tonları kullanılırken 2016 yılında bu renkler yerini pembe ve mavi tonlarına bırakıyor.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 14 2015 Gelin Cicegi Modelleri 16

Konsepte Uygun Çiçekler Seçin

Farklı çiçekleri tercih eden gelinlerin ilgisini çeken karışık buketler, gelinliğin modeli kadar düğünün nerede yapılacağına ve temasının ne olacağına göre de değişir. Pembe ve mavi renklerinden oluşan buketler sahil veya kır düğünleri için idealdir. Konsepte uygun olarak rengarenk bir görünüm oluşturur hem de dikkat çekicidir. Salon düğünleri daha klasik olduğu için gelin çiçeğinde de bun uygun olarak kırmızı ve tonlarına yer verilmelidir. Böylelikle çiçek, ortama uygun olacaktır.

2015 Gelin Cicegi Modelleri 17 Canli 2015 Gelin Cicegi Modelleri 2015 Gelin Cicegi Modelleri 24 2015 Gelin Cicegi Modelleri 23 2015 Gelin Cicegi Modelleri 22 2015 Gelin Cicegi Modelleri 21

2015 Gelin Cicegi Modelleri 20
????????????????????????????????????

2015 Gelin Cicegi Modelleri 19 2015 Gelin Cicegi Modelleri 18

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir