İkbal Gürpınar Şalları

İkbal Gürpınar Şalları

İkbal Gürpınar’ı tanımayan yoktur. Hatrı sayılır seveni olduğu kadar eleştireni de var diye düşünüyorum. İlk kapandığı zamanlarda ben de bir hayli şaşırmış ve biraz da kızmıştım kendimce.

Başlarda boynu, kulakları açıkta kalacak şekilde sadece saçlarını kapatmıştı. Çok fazla hayatını araştırmam ünlülerin ancak televizyonda gözüme takıldığı kadarıyla çok açık saçık biri değildi zaten. Ancak umre dönüşü kapanmış olması tam tesettürle taçlandırsaydı keşke diye de düşünmedim değil. Bir defa Kanal 7 deki programında sadece başında bir dönemin modası açıkların taktığı bonelerden vardı. Elleri french ojeli ve acayip bir makyajla karşısında muhtemelen ilahiyat fakültesinden mezun bir hocanın gusül abdestiyle alakalı söylediklerini dinleyip gelen soruları yanıtlamasını istiyordu. O an çok kötü hissettim kendimi. Ve açıkçası dua ettim. Ekranların sevilen, samimi bir yüzü İkbal Gürpınar. İnşallah tam bir tesettüre girer ve insanlara “nasıl kapandığını” gösterir dedim.

Sonraki zamanlarda şal takmaya başlayan İkbal hanıma yine kızmaya devam ediyordum. Hatta şal modasını, bu kadar gencin ve tesettürlü bayanın şal takmaya olan ilgisinin kendisinin artırdığını düşünerek inşallah boynunu da kapatır dedim. Çünkü bonelerden şal takmaya geçmişse inşallah devamı da gelirdi. Şal takarken boynunu açıkta bırakması ve tepesini çatı gibi üçgen biçiminde yapanlara da ayrıca kızıyorum. Tesettürün mahiyetinde baş, boyun, yüz çizgisinin tamamı var. Deve hörgücü denen o kocaman topuzlar da yasak. Neden kapanmak hem bu kadar kolay hem bu kadar zor anlamıyorum.

Şimdilerde ise İkbal Gürpınar ın şal yapışını beğeniyorum. Artık boynunu da göstermediği için de tesettür kavramını tamamen yerine getirdiği için de ayrıca mutluyum. Çünkü milyonların sevgisini kazanmış, şiirleriyle, kitaplarıyla, sunduğu programlarla evlerimize giren bu tatlı ve güzel kadının iyi bir örnek olması gerçekten çok önemli.

Şal modasını o mu başlattı bilemem ama büyük bir kitle o taktıktan sonra şal takmaya başladı, bu kesin. Şimdi kendi resmi web sayfasında kendi adını taşıyan çok güzel şal modelleri satışı yapıyor.

Geçenlerde TRT1 de İyi Fikir programı na çıktığında da o güzel ucu dantelli boncuklu şallardan takmıştı ve çok yakışmıştı.

İkbal Gürpınar’ın kendisinin de kullandığı boncuk işlemeli, güpürlü, dantelli, incili tüm şal modelleri resim galerimizde. Dileyen daha fazla bilgi için ikbalgurpinar.com dan bakabilir. Fiyatlar ise 75 TL ile 175 TL arasında değişiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. İkbal GÜRPINAR hanım efendiye hemşerime ne takarsa taksın ne giyerse giysin yakışıyor her güzele her elbise yakışmaz ama İkbal GÜRPINAR hanıma her elbise yakışıyor beğeniyorum kendisini

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?