Karışık Eşarp Modelleri 2017

Ülkemizin büyük bir kesiminin İslam inancında olması bazı gerekleri beraberinde getiriyor ve insanlar bu gereklere uymak için ellerinden geleni yapıyor. Namaz gibi bedenen ve ruhen yapılan ibadetlerin yanı sıra İslam dini kitabı olan Kur’an’ı Kerimin belirli ayetlerinde inananların örtünmesi gerektiğini ve böylece ahiret hayatında cennetle mükâfatlandırılacakları belirtiliyor.

Tesettürün her ne kadar erkekler için de farz olduğu bilinse de Kur’an’da belirtilen mahrem bölge alanı kadınlarda daha çok olduğu için örtünmenin kadınlardaki yeri daha büyük oluyor. Ve beraberinde de insanların ihtiyaçlarını karşılayan firmalar da tesettür ihtiyacını da karşılamak için kollarını sıvayarak insanlar için en ideal ürünleri üretme çabasına düşüyorlar.

Tesettürde Eşarbın Yeri

Eşarp her ne kadar tesettür anlamında bir seçenek olsa da Türkiye genelinde kadınlar örtünmek için en çok bunu tercih ediyorlar. Elbette ki eşarplarında diğer örtünme araçlarına göre iyi ve kötü yanları bulunuyor. Ancak bundan ziyade günümüzde eşarp modelleri seçeneğinin modaya kurban giderek amacının dışına çıkarılması son derece tehlikeli bir hal alıyor. Peki, Müslüman bir kadın örtünmek için eşarplar seçeneğini düşünüyorsa nasıl bir yol izlemeli ve hangi tür modelleri tercih etmelidir?

Armin Karışık Renkli Eşarp Modeli

Nasıl bir Eşarp?

Nasıl bir eşarp kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız öncelikle bu konuda kullanış amacınızı aklınıza getirebilirsiniz. Sizin amacınız her ne kadar arka planda durmak olsa da Eşarp modelleri 2017 sizi daha çok ön plana çıkaracak ürünler sunacaktır. Bu durumda yapmanız gereken size sunulan ürünlerin sade ve şık bir görünüme sahip olanı tercih etmektir. Zannettiğiniz gibi bu alan aslında çok sınırlı bir alan değil, hatta oldukça geniş bir portföy. Karışık eşarp modelleri 2017 arasında binlerce çeşit ve model yer alıyor.

Bunların başında sizin de ihtiyacınıza cevap verecek sade ve şık modeller yer alıyor. Örneğin eşarbın herhangi bir sade renk türünde olması hem sizi şıklıktan uzak tutmayacak hem de içiniz rahat bir şekilde ibadetinizi yerine getirmenizi sağlayacaktır. Sade modellerin yanı sıra renkli ve alacalı ürünlerden uzak olan tek renk arka plan üzerine işlenmiş dikkat çekmeyen küçük tasarımlarla üretilen eşarpları da tercih edebilir hatta zevkinize göre istediğiniz tasarımı seçerek istediğiniz renk eşarbın üzerine uygulatabilirsiniz.

Bu konuda her ne kadar başkalarının fikrini alsanız da asıl olan sizin ne düşünüp ne isteyerek hareket ettiğinizdir. Şehrinizde bulunan herhangi bir eşarp mağazasına giderek yeni model eşarpları inceleyip sizin için hangisinin en uygun olduğunu belirleyebilir ve içiniz tatmin olmuş bir şekilde istediğiniz zaman satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir