Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli hakkında tavsiyeler vereceğim. Kilolu tesettürlü bayanlar için 18 tane giyinme tavsiyesi vereceğim. İlk olarak sadece fotoğraflara bakacaklar için, konuyu okumayacaklar için bir özet geçmek istiyorum. Fakat bunu tembeller için veriyorum tüm yazıyı okumanızda fayda var.

Kilo sorunu olan tesettürlü bayanlar koyu ve açık renkli bir kombin yapabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken alt kısımda koyu renkli parçalar, üst kısımda ise açık renkli parçalar tercih edilmelidir.

Burada önemli olan basen ve kalçalarda fazla kilo varsa, alt kısıma koyu renkli parçalar, yani o kısımı gizleyecek parçalar seçilmelidir. Fakat eğer göbekte kilo fazlalığı var ise üst kısma açık renkli parça alt kısıma koyu renkli parçalar tercih edilmelidir.

Bacak Kismi Genis Pantolonlar

 

Makyaj ile daha İnce bir Yüze Sahip Olabilirsiniz

Buyuk Beden Tesettur Giyimde Kemer Tavsiyesi

 

Makyajla yanak kemiklerinizi örterek daha az kilolu görünebilirsiniz. Fotoğraflara dikkatli baktığınızda yanak kemiklerinin zayıf durmaya etkisi gözlenmektedir. Yanaklarınızı daha düzgün şekilde kapatmak ve yüzünüzü daha ince göstermek için kapatıcı kullanın.  Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusundan önce makyajla elmacık kemiklerinizi gizlemek yüzünüzü ön plana çıkaracağınız için çok önemlidir.

 

Dikey Serit Kiyafetler Kilolu Bayan

 

Bu tür bir görünüme sahip olmak için elmacık kemiklerinden başlayarak kulağınızın üst kısmına doğru diyagonal ilerleyen çizgilerle makyajınızı yağın. Bu çizgiler elmacık kemiklerinize daha keskin bir görünüm verir, bu sebeple yüzünüz yuvarlak bir yüz yerine oval bir yüz şeklini alır.

 

duz renk 3

 

Dikey Şerit Kıyafetler Giyin

duz renk giyin 2

 

Dikey şerit elbise kıyafet gitmek bilindik püf noktalardan biridir. Fakat bu dikey şeritli yelek, ceket, pantolon gibi kıyafetlerin yanına düz bir renk seçerek kombini tamamlayın. Dikey şeritli kıyafetler kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusunda çok büyük bir püf noktasıdır.

 

Duz Renk Tesettur Buyuk Beden

 

Asimetrik Elbiseler ve Gömlekler Giyin

Kilolu Tesetturluler icin Duz Renkler Kombini

 

Vücudunuzun daha orantılı görünmesini istiyorsanız bu da püf noktalardan sadece bir tanesidir. Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konumuzda püf noktalardan biriside asimetrik kıyafetler giymektir, hatta bu gelinlik modellerine de uygulanabilir.

 

Bacak Kısmı Geniş Pantolonlar Giyin

Kilolu Tesetturluler Nasil Giyinmeli

 

Hazır bacak kısmı geniş pantolonlar trend olmuşken, sizler için de ideal olan bu pantolonları giymenin tam sırası. Gardırobunuz da mutlaka birer tane siyah ve geniş paça pantolon bulundurun.

Daha önce de belirttiğim bu pantolonlar ile üst kıyafetinizin rengini belirleyerek, çok güzel kombin yapabilirsiniz. Bu pantolonların en güzel yanı bacaklarınızı belli etmez ve bacaklarınızı daha uzun gösterir. Bir diğer faydası ise kalçalarınızı daha ince gösterecektir.

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konuma ayrı bir pantolon incelemesi katabilirim eğer yorumlarda talep ederseniz.

 

Tesettur Buyuk Beden Gunluk Giyim

 

Siyah Ağırlıklı Giyinin

Tesettur Buyuk Beden Giyim Ikili Takim

Daha önce de duymuş olabilirsiniz, siyah rengi gözlerimize optik bir yanılsama yaparak vücudunuzu daha az ön plana çıkarır. Sadece yüzünüzün ön plana çıkmasını istiyorsanız, bu renk seçimi tam size göre olacaktır. Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusu için siyah renkleri ön plana çıkaran giysiler giymeli diyebilirim.

Tesetturlu Buyuk Beden Kadinlar icin Siyah Kombin

 

Düz Renkler Tercih Edin

Tesettur Kilolu Giyim Gunluk Kombin

Düz renkler size daha yumuşak bir görünüm kazandırarak, yüzünüzün ön plana çıkmasını sağlar. Dün renkler sayesinde vücudunuz daha az ön plana çıkacaktır.

Sizler için dört adet fotoğraf paylaşacağım, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. En son fotoğrafım ise düz renkten oluşmayan bir kombin olacak farkı göreceksiniz.

 

Tesettur Kilolu Giyimde Kemerin onemi

Göründüğü üzere düz sade renklerle yapılmış kombin çeşitleri vücudunuzu çok ön planda tutmuyor. Şimdi vereceğim fotoğraf kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusunda size tam bir örnek olacaktır.

Görüldüğü üzere asimetrik, düz renklere sahip, bol kesim olan bu kombin kiloları ört pas etmekte birebir. Fakat şimdi vereceğim model tam anlamıyla  Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli değil de giyinmemeli olacak bir modeldir. Aşağıda ki model gibi bu tarz düz renk olmayan karmaşık desenleri tercih ederseniz vücudunuz ön plana çıkacaktır.

Tesetturlu Buyuk Beden Duz Renk Kombini

Kemer Takmaya Özen Gösterin

Tesetturlu Kadinlar icin Asimetrik Elbise ve Gomlek

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusunda bir algı oyunu olan kemer takmak, özellikle sizi zayıf gösterecektir. Bu bir tür psikolojik bir algıdır, fakat kemerlerinizi seçerken ince kemerler kullanmaya dikkat edin, kalın kemer kullanmayın.

 

Eşarbın Bir Kısmını Uzun Bırakın

Tesetturlu Kilolu Kadinlar Kemer Takmali Mi

Rahat giysiler ile, özellikle kot pantolon ve spor ayakkabı ile tercih edeceğiniz düz renk eşarbın bir kısmını uzun bırakın, bu yüzünüzün kilolu görünmesine engel olacaktır.

Yüzünüzü İnce Göstermek İçin Doğru Eşarp Bağlama Modelini Seçin

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusunda en önemli konulardan birisidir. Bu şekilde yüzünüzü ön plana çıkarabilirsiniz, bunun hakkında bir çok model vardır. Daha önce paylaştığım 15 adet eşarp bağlama şeklini aşağıda ki fotoğrafa tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Yukarı da gördüğünüz fotoğraf üzerine kilolu bayanlarda eşarp bağlama modelinin ne kadar önemli olduğunu görmüşsünüzdür.

Salaş Giysiler Giymeye Özen Gösterin

Pantolon giymeyi seven biriyseniz, üstüne mutlaka salaş bir bluz giyin, bu bluzu seçerken çok dikkat edin, biraz uzun ve geniş olması şık durmasını sağlayacaktır. Ayrıca sizi uzun gösterecektir. Aşağıda ki fotoğrafa bakacak olursanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Mümkün Ölçüde Topuklu Ayakkabı Tercih Edebilirsiniz

Tesetturlu Kilolu Kadinlar Siyah Kombin

Topuklu ayakkabı özellikle davet, düğün gibi resmi bir eğlenceye gidiyorsanız, abiyelerin olmazsa olmazıdır. Stiletto giymekten hoşlanmıyorsanız platform topuk ayakkabılar da daha ince, uzun ve zarif bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır.

Tesetur Dikey Serit Kiyafetler

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli Olmazsa Olmazlar

Şimdi her mevsim giydiğiniz giysilerin yanında olması gereken yapı taşlarını burada vereceğim. Burada ki verdiğim aksesuarların ve giysilerin tamamına sahip olduğunuzdan emin olun, mutlaka her kilolu tesettürlü bayanın dolabında olması gereken temel şeyleri aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Kilolu Tesettürlü Bayanlar Nasıl Giyinmeli ile ilgili Tavsiyeler

Doğru kıyafeti seçmek kilolu bayanlar için çok önemlidir. Çünkü fazla kilolarınızı kıyafet seçimlerinizle gizleyebilirsiniz. Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli hakkında kısa tavsiye verip fotoğraflarla açıklayacağım.

  • Balıkçı yaka kıyafetler tercih etmeyin.
  • Ne gevşek kıyafetler ne de sıkı kıyafetler seçin
  • Büyük kemerler yerine küçük kemerler tercih etmeye çalışın.
  • Zayıf görünmek için kemer kullanın

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusu hakkında yeterince bilgi verdiğimi düşünüyorum. Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusu hakkında ki tavsiyelerinizi lütfen yoruma yazınız. Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli konusuna katkı da bulunabilirsiniz, yazdığınız güzel tavsiyeleri de bu başlığa eklemeye çalışacağım.

Kilolu tesettürlü bayanlar nasıl giyinmeli adlı videoyu alt kısımda paylaşacağım, umarım beğenirsiniz.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?