Kırmızı Tesettür Abiye Modelleri

Kırmızı, renkler içinde herkesin ilk göze çarpanıdır. Kimine göre aşkı, sevgiyi kimine göre de ateşi ifade eder. Renklerin insanların duyguları ve psikolojisi üzerindeki etkisi tartışılmaz. Bembeyaz bir yere baktıktan sonra kapkara bir yerde bulunmak elbette ruh halimizi etkileyecektir. Mavi, sakinlik verecek, yeşile bakınca huzur bulur ruhumuz. Kırmızı renk de hareketliliği, dinamikliği simgeler. Mutluluk ve kararlılığı da anlatan kırmızı, bu renkteki kıyafetleri giyildiğinde de hem giyen için hem de karşısındakiler için pek çok şey ifade eder.

kirmizi tesettur abiye modeli

Yıllarca kına gecesi kıyafetleri kırmızı ve tonlarında hazırlanarak gelinlerin mutlulukları ve bu yolda kararlı olduklarını anlattı. Her ne kadar günümüzde kına gecesi kıyafetleri renkleri artık hemen hemen her renkten olsa da kırmızı bindallı ve kırmızı kına gecesi kıyafetlerinin yeri bir başkadır.

kirmizi tasli tesettur elbise

Özel gün ve davetlerde giyilen kırmızı abiyeler ise bize göre kesinlikle “ben de buradayım” demek için. Kırmızı abiye modelleri de tıpkı gelin adaylarında olduğu gibi, kararlılığı, kendine güvenen bir kişiliği simgeliyor.

Tesettür içinde erkekler için kırmızı uygun görülmemiştir; ancak bayanların giymesinde herhangi bir sakınca yoktur, tabi tesettür kavramı içinde olması çok çok önemlidir.

kirmizi kusakli tesettur elbise

Tesettür ya da kapalı abiye modellerinde sıklıkla işlemeler, taşlar ve payetler dikkat çekiyor. Uzun kuyruklu abiye modelleri de kırmızı renkteki abiyeler için vazgeçilmez. Tüller, püsküller ve kırmızı şallar ile tamamlanan abiye kıyafetler düğün ve özel davetlerde öne çıkan renktir.

kirmizi is kadini tesettur abiye

Tesettür Düz Büyük Eşarp Modelleri

Omuzları örten büyük eşarplar her zaman tesettürü tam manasıyla yaşamak ve uygulamak isteyen müslüman kadınların tercihi olmaktadır. Başörtüsünü bir süs gibi görmeyen, örtünme ayetini tamamen hayatına geçiren bu örnek müslüman kadınları günümüzde görmek iyiden iyiye zorlaştı. Ancak az olduklarından değil görmemek, eşarp seçerken başka insanların gözünde hoş görünmeye çalışan diğer tesettürlü(!) bayanların çokluğundan farkedilmiyorlar. Hatta zaten farkedilmemek gayeleri.

firfirli etekli kirmizi tesettur abiye

Eşarp modellerine dönecek olursak; sade düz renklerde omuzları kapatacak kadar büyük eşarp modelleri için bir resim galerisi hazırladık.

Düz büyük eşarp nasıl bağlanır? derseniz; yine normal kare eşarplar gibi üst üste biri büyük olacak şekilde üçgen yapılır. İğne ya da eşarp mıknatısı ile çene altından bağlanır. Omuzlardan aşağı dökülen eşarbın iki ucundan biri omzun birine diğeri diğer omza çapraz gelecek şekilde iğnelenebilir. Ya da biri çapraz omza tutturulur diğeri ise resimlerde gördüğünüz gibi çene altından geçirilerek yine çapraz yönde kulak üstünde bir yere başörtüye tutturulur.

etekli kirmizi tesettur elbise

Sayanora düz büyük eşarp modelleri eşarppark ta indirimli fiyatları ile 30 TL ye satılıyor. Bordo, kırmızı, siyahi gri, beyaz, krem, kahve, lacivert, pudra gibi pek çok renk seçeneği de mevcut.

etegi uzun ustu islemeli tesettur kirmizi elbise

Sayanora tesettür düz büyük eşarp :

El Boyaması Eşarplar – Handmade Silk Scarf

İpek, bayanların çok sevdiği bir kumaş türüdür. Özel ve narin bir yapıya sahiptir. Yumuşak bir his verir. İpek eşarplar, ipek fularlar, ipek şallar ve ipekten üretilen her şey dikkat çeker.

cok tarz kirmizi tesettur abiye modeli

El yapımı ürünler ise her zaman el emeği gözetilerek ayrı yerde tutulur. Alın teri vardır, emek vardır, orijinal bir üründür; el emeği ürünler.

El boyaması ipek eşarplar, bayanların hayal gücüyle ipeğin buluşmasıyla ortaya çıkıyor. Tek tek boyanan ipek eşarplar ve ipek şallar tasarım ürünü olarak teklik sağlıyor. El yapımı ipek eşarpları alan bayanlar da kendilerine özel bu eşarpları takarken mutlu mesut oluyorlar ve kendilerini özel hissediyorlar.

cok sade genis kesim kirmizi tesettur elbise

El emeği ürünler teknolojinin artmasıyla azalsa da bu ürünlerin de devamlılığını sağlamak için teknolojiden yararlanılıyor. El boyaması ipek eşarp ve şallar için tasarlanan çizimler kalıplara aktarılıp daha fazla ipek eşarp ve ipek şal üretiliyor.

Ülkemizde olduğu kadar dünyada da el emeği ürünleri sevenler, hobi olarak devam ettirenler ya da herhangi bir ticari iş olarak yapanlar da yok değil. Netten satışını da yapanları görünce bir el boyaması ipek eşarp ve ipek fular modellerinden sizler için bir galeri hazırladık.

cingene kirmizi tesettur abiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir