Kışa Özel Kuş Tüyü Şalınızı Kendiniz Yapın

Evde kendi çabalarımız ile hazırladığımız, diktiğimiz ve süslediğimiz giyim parçaları veya aksesuarlar satın aldığımız parçalardan çok daha özel ve değerli oluyor. Yaratıcılığımız kullanarak ortaya çıkardığımız özgün ürünler, her zaman kullanacağımız modelleri ortaya çıkarıyor. Tesettür giyimin en önemli ve özel parçası olan şal modellerini istediğiniz gibi şekillendirerek süsleyebilir, zevkimize uygun hale getirebiliriz. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey yaratıcılığımız oluyor..

kus-tuyu-sal-yapimi-3

Kışın özel günlerinde ve davetlerinde kullanacağımız şal modellerini sıradanlıktan uzaklaştırarak oldukça şık bir görünüme kavuşturabiliriz. Bunun için düz renk bir şal ve tuhafiyeden aldığımız yapay kuş tüyleri yeterli olacaktır.

kus-tuyu-sal-yapimi-2Malzemeler;

İlk olarak ihtiyacımız olan ürünleri bir araya getirerek işe başlayalım. Makas, iğne, mezura, ip kuş tüyü ve düz renk şaldan oluşan malzemelerimizi hazırlayalım.

kus-tuyu-sal-yapimi-1

Yapılışı: 

Şal için aldığımız düz renk şalı veya şifon kumaşın iki uç kısmına da kuş tüyünü teyelliyoruz. Daha sonra kuş tüyü kumaşın içinde kalacak biçimde şalı ikiye katlıyoruz.

Uçlara bir el sığacak kadar mesafe bırakıp açık kalan üç kenarı da dikiyoruz. Açık bıraktığımız kısımlardan şalı düz çevirip, diktiğimiz üç kenarın üstünü de 1 mm içeriden dikiyoruz. Dikme işlemi bittiğinde ütü yaparak şalımızı kullanıma hazır biçime getiriyoruz.

İstediğiniz her renk şal ve kuş tüyünden kışa özel modeller oluşturabilir ve kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir