Kusursuz Eşarp ve Şal Seçimleri Nasıl Yapılır?

Kusursuz Eşarp ve Şal Seçimleri Nasıl Yapılır?

Tesettür giyimin en önemli parçası olan Eşarp ve Şal modellerinde kusursuz seçimler yapmak için rastgele modeller ve güzel olmadığı halde moda olan parçaları almak yerine birkaç ipucu bilmek yeterli oluyor. Kadınların her mevsim ve sezon değişim gösteren eşarp modellerine sahip olması ve bunları kullanması, doğru seçimler ile gerçekleşmelidir. Satın alınan eşarp ve şal modelleri seçilirken, birkaç unsur göz önüne alınmalıdır. Peki doğru eşarp ve şal tercihleri için yapılması gerekenler nelerdir?

vakko-yeni-sezon-esarp-1

Doğru Modelleri Seçmek İçin Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar;

1- Giyim Tarzı

Şal ve eşarp modellerini satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli unsur giyim tarzının ne olduğunu bilmek ve buna uygun seçimler yapmaktır. Spor giyime sahip kadınlar daha çok cotton ve yünlü kumaşlardan oluşan şal modellerini, klasik giyinen kadınlar ise genel olarak ipek eşarp modellerini tercih etmelidir.

kusursuz-esarp-baglama-adimlari-3

2- Yüz Şekli

Eşarp ve şal modellerinin kişiye en güzel biçimde yakışması için yüz şeklinin büyük bir önemi vardır. Kadınlar yüz şekillerine göre renk ve desenleri tercih ederek daha hoş bir görünüme ulaşırlar.

3- Modanın Öne Çıkanları

Her zaman kendimize yakışan modelleri tercih ediyoruz ancak bunda modanın da etkisi büyük. Modanın öne çıkan renk ve desenleri alışverişlerimizde oldukça etkili oluyor. Modaya uygun olan modeller arasından beğendiklerimizi ve kendimize yakışanları almak önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?