Nikah Şekeriniz Nasıl Olsun

Nikah Şekeriniz Nasıl Olsun

Nikah şekeri, düğün detayları arasındaki en tatlı ayrıntıdır. Çok eskilerden gelen bu güzel adet, en güzel ve mutlu gününüze gelerek sizi onurlandıran ve yanınızda olduğunu hissettiren tüm davetlilere verilen küçük bir ağız tadı olarak günümüzde de birbirinden farklı konseptlere göre devam etmektedir. 2023 nikah şekeri modelleri o kadar fazla ki; gelin ve damadın zevkine, duygularına, isteklerine ve hatta düğün konseptine göre binlerce çeşit nikah şekeri vardır.

Her çocuğun küçüklüğünde gittiği bir düğünde nikah şekerini nasıl beklediğini biliriz. Eskiden sadece içindeki badem şekeri için beklenen sade nikah şekerleri yerini bambaşka tarzda nikah şekerlerine bıraktı. Anlamı ve amacı aynı olsa da bıraktığı hatıra her birinin apayrı olabiliyor.

Magnet Nikah Şekerleri

Bazı gelin ve damat adayları, nikahlarından ya da düğünlerinden hatıra kalması amacıyla davete gelen misafirlerine magnet şeklinde hazırlanan nikah şekerlerinden veriyor. Magnet yani mıknatıslı nikah şekerleri 2017 yılında da oldukça fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Çünkü mıknatıslı olması sebebiyle buzdolabına takılıp hatıra olarak o gün anılabilir. Magnet şeklindeki nikah şekeri modelleri ise aklın hayalin alamayacağı kadar fazla çeşitliliğe sahiptir. Renk bakımından olsun, süsleme bakımından olsun, kullanılan aksesuarlar ve gelin ve damadın isimlerinin yazılış fontları bakımından olsun çok büyük ve geniş bir yelpaze içinde farklı nikah şekeri modelleri yer almaktadır.

Cam Şişe Nikah Şekerleri

Cam şişe nikah şekeri modelleri 2023 yılında da yine revaçta olan modeller arasında yer alacak. Nikah şekerine farklı bir boyut getiren bu küçük cam şişeler içine ister beyaz renkli badem şekerleri ister renkli badem şekerleri konularak mantar tıpa yerleştirilir ve tüller ya da minik çiçeklerle süslenerek gelin ve damadın isimlerinin, düğün tarihinin bulunduğu bir kağıt da iliştirilerek düğün sonra davetlilere hatıra olarak verilir. Birbirinden farklı cam şişe formu ya da renkli cam şişeler, nikah şekeri modellerine ilham kaynağı oluyor. Örneğin gelin hanım düğünü için mor rengin hakim olduğu bir konsept düşünmüşse, kına gecesi kıyafetinden gelin çiçeğine, nikah şekerine kadar pek çok yerde mor renge ağırlık verilir. Böylece bir uyum içinde konsept ruhu yakalanmış olur. Mor cam şişelerde hazırlanan nikah şekerleri de mesela bu konsepte uyun olarak hazırlanabilir.

Sıradışı Nikah Şekerleri

Farklılık seven gelin ve damatların nikah şekerleri de farklı olur. Klasik gelenek ve modellerin yerine değişik olsun diyenler için ilaç kutusunda ‘Evleniyoruz’ yazan bir nikah şekeri fikrini nasıl buldunuz? Acaba ‘Hapı yuttuk 🙂 ‘ anlamı mı taşıyor diye düşünmüyor değil insan. Normallerden sıkılan farklı hatırlanmayı seven gelin ve damat adayları için bu öneri de 2017 nikah şekeri modelleri arasında burada dursun.

Vosvos Nikah Şekerleri

Vosvos arabaları bilmeyen yoktur. Ne kadar tatlı ve sevimli olduklarını da. Klasik araba denilince ilk akla gelen araba modellerinden olan vosvos arabaları nikah şekeri modeli olarak kullanabilirsiniz. Vosvos arabaları kurdale, tül ve mini çiçeklerle süsleyerek üzerine düğün tarihinizi ve sevdiğinizle isminizin yan yana olduğu bir kağıt yapıştırıp davetlilere en mutlu gününüzden bir anı hediye edebilirsiniz.

Doğa Dostu Nikah Şekerleri

Badem şekeri ve lavanta keselerinden oluşan nikah şekeri modellerinden sıkıldıysanız bu doğa dostu nikah şekerleri tam size göre. Sukulent ve kaktüslerden hazırlanan nikah şekerleri dantellerle süslenerek yanına da davetlilere istediğiniz notu yazmanız için not kağıdı iliştiriliyor. Hem farklı bir nikah şekeri hazırlamış oluyorsunuz hem de yeşili ve bitkiyi sevi amacı güderek insanlara doğayı korumamız hatırlatılabilir.

Kokulu Taş Nikah Şekerleri

Kokulu taşlar son yılların gözde hediyeleri arasında yer alıyor. Nikahtan düğüne, bebek partilerinden doğum günü partilerine ya da bebek doğum panolarından çerçevelere kadar pek çok hediye alınacak ve verilecek zamanlarda kokulu taşlar tercih ediliyor. 2017 nikah şekeri modelleri arasında kokulu taş nikah şekerlerini de rahatlıkla sayabiliriz. Kokulu taş nikah şekerleri, magnetler halinde ya da çerçeveler halinde hazırlanabildiği gibi klasik tülle bağlanarak da hediye edilebilir. Farklı bir nikah şekeri arayanlar için gerçekten değişik bir alternatiftir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?