Nişan ve Düğünlerde Hangi Şallar Tercih Edilmelidir?

Nişan ve Düğünlerde Hangi Şallar Tercih Edilmelidir?

Kadınların en fazla önem verdiği özel günler şüphesiz ki düğün ve nişan günleri oluyor. Bu günlerde kusursuz hazırlıklar yapılarak, her unsur en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor. Kıyafetler, aksesuarlar, makyaj vb gibi kişisel birçok hazırlık için haftalarca çaba harcanıyor. Yaz aylarında yoğunlaşan düğün ve nişan törenlerinin ardından Sonbahar ve kış aylarının gelmesi, yerini daha az fakat romantik atmosfere sahip düğün ve nişan sezonuna bırakıyor. Böylelikle genç kadınlar, nişan ve düğün hazırlıklarını yapmaya başlıyor.

Evlilik için ilk adımı atacak olan tesettürlü bayanlar, nişan gecelerinde kıyafetleri kadar şallarına da önem veriyor. Şal seçimleri kişisel zevklerin yanı sıra sezonun ve mevsimin modasına, renk seçeneklerine ve detaylarına göre şekilleniyor.

nisan-ve-dugunlere-ozel-sal-tasarimlari-1

Nişan İçin Şal Seçimleri

Nişanı olacak genç kızlar, bu sezon abartıdan ve gösterişten uzak olan şal modelleri ile karşılaşıyor. Kenarları dantel işlemeli, ancak tüm sadeliği ve zarifliği ile öne çıkan şal modelleri, nişanların vazgeçilmezi oluyor. Yeşil, pembe, vizon ve gül kurusu gibi renklerin soft tonları, şal modellerindeki yerini alarak sonbahar ve kış sezonunun öne çıkanları arasında bulunuyor.

nisan-ve-dugunlere-ozel-sal-tasarimlari-3

Düğün Davetleri İçin Şal Seçimleri

Düğün davetiyelerinin gelmesinin ardından hazırlıklara başlanır ve kıyafet, aksesuar seçimleri yapılır. Düğün abiyeleri ile kullanılan şallar, modern görünüme sahip olan düz ve tül modellerden oluşuyor. Uç kısımları ve kenarları dantel işlemeli olanlar ön plana çıkıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?