Pardösü Modellerine Göre Eşarp Seçimleri

Sonbahar ve kış aylarında üzerimizden çıkarmadığımız kurtarıcı pardösü modelleri, sezonun moda renkleri ile karşımıza çıkıyor. Kusursuz kesimlerden oluşan kap ve pardösüler, ince ve kalınlıklarına göre de değişim göstererek mevsime ayak uyduruyor. Tesettürlü kadınların her mevsim kullandığı kap, pardösü ve trençkot modellerini farklı renk ve desenlerdeki eşarplar ile tamamlamak mümkün oluyor. Böylelikle uyumlu, şık ve stil görünümler ortaya çıkıyor.

pardesu-ve-esarp-uyumlari-4

Klasik Pardösüler ile Hangi Eşarplar Kullanılır?

Sezonun iddialı ceketleri arasında yer alan klasik pardösüler, günlük yaşamdan ofis stiline kadar her alanda kendini gösteriyor. Genel olarak düz renklerden oluşan ve diz üzerinde biten bu modelleri hakim yakalar ve ince kemerler detaylandırıyor. Tesettür giyimin anahtar parçalarından olan klasik kesim pardösü modellerini desenli eşarplar tamamlıyor. Ceketin renginin de bulunduğu desenlere sahip eşarplar, kusursuz uyumu ortaya çıkarıyor.

pardesu-ve-esarp-uyumlari-3

Renkli Pardösünün Tamamlayıcısı; Çizgili Eşarp

Güneşli ve masmavi gökyüzüne sahip olan günlerde koyu renkteki pardösüleri bir kenara bırakarak daha çok mavi, pembe ve yeşil tonlarındaki modellere yöneliyoruz. Bu modellerin kusursuz bir uyum ve görünümde olması için de çizgi ve geometrik desenlerdeki eşarp modellerinden yararlanıyoruz.

pardesu-ve-esarp-uyumlari-2

Salaş Kap Modelleri ile Sakin ve Düz Eşarplar

Tesettür giyim modasında son yıllardaki yerini koruyan salaş ceket ve kap modelleri, başta 20’li yaşlar olmak üzere her kadının tercihi oluyor. Bu modelleri dengeli bir biçimde tamamlamak için seçilmesi gereken eşarplar daha çok düz ve sakin tonlardaki modeller oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir