Pliseli (Pileli) Şal Modelleri

Şal modelleri arttıkça bizim de sizinle yazı paylaşımlarımız da artıyor. Her gün akıllı, becerikli, tasarım ve hayal gücü geniş kadınlarımız sayesinde tesettür giyim hakkında olumlu gelişmeler oluyor. Şal modellerinin artması kapanmak isteyen genç kızlara da fikir veriyor, tesettüre girmeye ikna ediyor. Ancak tesettür sınırlarını yeniden hatırlatmak boynumuzun borcudur.

Şal bağlarken bazı şal kumaşlarından kaynaklanan bir üçgen oluşuyor. Kimi bayanlar bu üçgeni bilerek ve isteyerek yaparak eşarp ya da şal önüne hafif geriye alarak bir iğne ile üçgen oluşturuyorlar. Ancak eşarp ve şal önünün düzgün durmasını isteyen bayanlar için çok pratik bir şal modeli var. Pliseli şal ya da pileli şal da diyebiliriz. Krep kumaştan üretilen bu şal modelinde pileler sayesinde ütü ve düzgün durma problemi yok.

altin Pliseli Pileli Sal Modelleri

Her renkte üretilen pileli şal modelleri daha çok spor ve günlük kullanım için uygun. Pileli şal bağlam modeli de diğer şallar gibi bağlanabilir. Ancak dolama şeklindeki şal bağlama stili pliseli şallar için pek güzel bir görüntü sağlamayabilir. Düzgün ve seviyeli bir topuz üstünden geçirilen modelde bu şalı bağlamak en doğrusu olacak. Resim galerimizde bağlama şeklini inceleyebilirsiniz. Pileli şal modelleri fiyatları da makul fiyatlarla satılıyor.

krpe pliseli sal modelleri

Armada Farklı Desenli Şal Modelleri

İstanbul desenli eşarp ve şal modelleri sıkça soruluyor. Markaları, sezonları ve fiyatları hakkında bilgi almak isteyen fazlaca takipçimiz oluyor. İstanbul, öyle bir şehir ki; ona ne şiirler yazılmış, kitaplar dolusu.. Bir çok kıyafette de İstanbul desenleri kullanılıyor. Boğaz manzaraları, Camii desenleri, Taksim, Beyoğlu vs bir çok farklı desenle hem İstanbul tanıtılıyor daha fazla insana hem de bu desenleri seve seve üzerimizde taşıyoruz.

krpe pliseli sal modelleri 1

Eşarp ve şal modelleri üzerinde de birbirinden güzel İstanbul manzaraları başörtüler üzerine aktarılıyor. İstanbul desenli eşarplar yazımızı henüz okumadıysanız bakabilirsiniz.

krpe pliseli sal modelleri 2

Armine Trend Çizgili Şallar

Şal modelleri arasında kombin yaparken en rahat olunan şallar şüphesiz tek renkli ya da çift taraflı kullanılan şallardır. Desenli şallar her kıyafetle rahatça kullanılamadığından uyum açısından düşünülürse biraz daha zorlanılıyor.

krpe pliseli sal modelleri 3

Hem düz renk şal modellerinden sıkılanlar için hem de renk kombini sevenler için çizgili trend şallar Armine kalitesiyle geldi bile. Hem de indirimli fiyatlarıyla online satışta.

krpe pliseli sal modelleri 4

Özellikle mor, yeşil ve haki tonlarının bir arada kullanıldığı trend kalın çizgili şal modeli dikkat çekiyor. Açık ve koyu renklerin, birbirine uyumlu ya da birbirine zıt renklerin de bir arada kullanıldığı çizgili şal modelleri renk kombini yaparken kolaylık sağlıyor.

Armine eşarp modellerinde olduğu kadar şal modellerinde de iddialı bir marka. Ve ismini hem eşarp hem şal uçlarına marka ismi Armine Trend olarak yazmayı ihmal etmiyor. Sade ve ince şal ucu püskülleri ise trend şalın en tatlı ayrıntısı.

Pliseli Pileli Sal Modelleri

Tuğba Yeni Eşarp Modelleri

2023 yeni eşarp modelleri geldikçe, renkleri gördükçe ilkbahar mevsiminin ayak seslerini duyuyor gibi oluyor insan. Her bir eşarp üzerindeki desenler insana başka bir duygu yaşatıyor.

Petrol Mavisi Pliseli Sal Modelleri

Çiçek, eşarpların vazgeçilmez desenidir. Her marka her sezonda, sezona uygun renk kombinleri ile mutlaka çiçek desenli eşarp modellerine koleksiyonlarında yer verirler. Tuğba yeni eşarp modellerinde de yine çiçekli eşarp modelleri baş rolü oynuyor diyebiliriz. Ancak çiçek desenleri arasında çok güzel desenler mevcut. Mesela bir çiçek demetinin içinden göl manzarasına açılan dünya.. Ya da bahçe önüne atılmış iki sandalye ve masa ile etrafı sarmaşık gibi sarmış çiçekler..

Kemer desenli eşarp modelleri de yine hemen hemen her eşarp markasının belli zamanlarda kullandığı desenlerdendir.

Tuğba 2023 eşarp modelleri arasında eskitme tarzı birbirinden farklı renklerdeki eşarp modelleri de yine çok dikkat çekici.

krpe pliseli sal modelleri 9

Çiçek desenleri hem eşarp hem de şal modellerinde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle eşarp modellerinde her sezon birbirinden farklı çiçek desenleri ünlü markaların koleksiyonlarını süsler. Şal modellerinde ise dijital baskı olarak daha fazla tercih ediliyor. Çiçek desenli bir şalın her rengi üretilerek daha fazla kişiye ulaşma imkanı sağlıyor. Armada çiçek desenli şallar dijital baskı ile yapılıyor.

krpe pliseli sal modelleri 8

Kuş tüyü de yine tişörtlerde, elbiselerde ve şallarda kullanılan bir desendir. Armada şal desenleri arasında da tüy desenli şallar var.

Bir de Paris Eyfel Kulesi de oldukça fazla kullanılan desenler arasında. İstanbul gibi Paris de dünyaca ünlü bir şehir. Armada desenli şallarda Paris Eyfel Kulesini kullanarak Paris sevgisi olan bayanların beğenisine sunmuş.

krpe pliseli sal modelleri 7

Armada farklı desenli şal modelleri resim galerimizde; Armada İstanbul desenli şal modelleri, Armada tüy desenli ya da yaprak desenli şal modelleri, Armada Paris desenli şal modelleri ve Armada çiçek desenli dijital baskı şal modelleri var. İşte en güzel şal modelleri :

Tesettür Eşofman Takımları

‘Tesettür Modası’ çıktı çıkalı tesettür giyim çok gelişti. Kimi kıyafetler gerçekten tesettüre uygun olmasa da bazı kıyafetlerin tasarlanıp üretilmesi gerçekten tesettür için iyi oldu diyebiliriz. Tesettür eşofman adı verilen bu tunik gibi uzun eşofman üstü ve bol eşofman altı takımları hem rahatlık açısından hem de spor yapmak isteyen ve spor kıyafetler giymekten hoşlanan kapalı bayanlar için de büyük rahatlık olacaktır.

krpe pliseli sal modelleri 6

Artık hemen hemen her yerde gördüğümüz tesettür eşofman takımlarını pazarlarda bile rahatlıkla bulabiliyoruz. Penye kumaşında üretileni de var çadır kumaştan üretileni de var. Hem mevsimlik hem mevsimine göre olan çeşitleri de var. Renkleri desenleri ve farklı tasarımları ile tunik eşofman, tesettür eşofman ya da uzun eşofman nasıl derseniz çeşitlerinden derleyip sizler için bir resim galerisi hazırladık.

Kutu Çanta Modası

Eskiden kutu biçiminde çantalar bir tek iş adamlarının elinde görünürdü. Moda git gide değişiyor, güzelleşiyor. Çanta modası da  zamana en çok ayak uyduran aksesuarların en başında geliyor.

Çanta bir bayanın olmazsa olmazıdır. Modayı takip eden bayanlar sadece kıyafet değil ayakkabı ve çanta modasını da yakından incelerler.

2024 yılının sonbahar kış sezonunda çantalar boyut değiştirdi, renk değiştirdi ve şekil değiştirdi. Kısaca bahsedecek olursak 2016 kış sezonu çanta modası şöyle;

kaban ya da mont, dış giyimle aynı renk hatta aynı kumaştan üretilmiş çantalar makbul.

kutu çantalar, özellikle renkli kutu çantalar çok beğenilenler arasında-ki biz de bu yazımızda kutu çanta modellerine yer verdik.

püsküllü çantaların kullanımı devam ediyor.

elde taşınan cluch adı verilen çantaların boyutları biraz daha büyüdü, ama hala elde taşınıyor.

giydiğiniz kıyafet üzerindeki baskılı bir desenin aynısı çantanızda da varsa, 2016 çanta modasına uymuşsunuz demektir.

2024 senesinin çanta trendlerinde kürkten yapılmış ponpon takmak da olduğu için bu detayı da kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Kürk ponponlar hakkında bilgi için yazımızı okuyunuz.

5 Comments

    • admin

      Tüm eşarp ve şal modellerinin temizliğinde ilk tercih edilen ve garanti sonuç veren kuru temizlemedir. Ancak evde temizlemek istiyorsanız, suyun sıcaklığına ve sertliğine dikkat etmek gerekir. Yıkarken çitilememek ve kesinlikle sıkmamak gerekir. Güneşte kurutmak da renklerinin bozulmasına neden olabileceğinden düz bir zeminde havlu üzerine serili şekilde kurutmak uyun olacaktır.
      Pliseli şalların yıkanıp ütülenmesine gelirsek; yine su sıcaklığı ve kireçsiz ve klorsuz bir su kullanmalısınız. Çitilemeden yumuşak hareketlerle temizlemek daima şeklini korumasına yardımcı olacaktır.İpek şallara göre sıkma işlemi biraz daha fazla yapılabilir ancak kuruturken güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz. Pliseli şallar şeklinden dolayı ütü istemezler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir