Pliseli (Pileli)  Şal Modelleri

Pliseli (Pileli) Şal Modelleri

Şal modelleri arttıkça bizim de sizinle yazı paylaşımlarımız da artıyor. Her gün akıllı, becerikli, tasarım ve hayal gücü geniş kadınlarımız sayesinde tesettür giyim hakkında olumlu gelişmeler oluyor. Şal modellerinin artması kapanmak isteyen genç kızlara da fikir veriyor, tesettüre girmeye ikna ediyor. Ancak tesettür sınırlarını yeniden hatırlatmak boynumuzun borcudur. Tesettür hakkında yazılar için lütfen TIKLAYIN.

Şal bağlarken bazı şal kumaşlarından kaynaklanan bir üçgen oluşuyor. Kimi bayanlar bu üçgeni bilerek ve isteyerek yaparak eşarp ya da şal önüne hafif geriye alarak bir iğne ile üçgen oluşturuyorlar. Ancak eşarp ve şal önünün düzgün durmasını isteyen bayanlar için çok pratik bir şal modeli var. Pliseli şal ya da pileli şal da diyebiliriz. Krep kumaştan üretilen bu şal modelinde pileler sayesinde ütü ve düzgün durma problemi yok.

Her renkte üretilen pileli şal modelleri daha çok spor ve günlük kullanım için uygun. Pileli şal bağlam modeli de diğer şallar gibi bağlanabilir. Ancak dolama şeklindeki şal bağlama stili pliseli şallar için pek güzel bir görüntü sağlamayabilir. Düzgün ve seviyeli bir topuz üstünden geçirilen modelde bu şalı bağlamak en doğrusu olacak. Resim galerimizde bağlama şeklini inceleyebilirsiniz. Pileli şal modelleri fiyatları da makul fiyatlarla satılıyor. Pliseli şal fiyatları 20 TL civarında.

Pliseli ya da pileli şal modelleri :

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

12 yorum

    • Tüm eşarp ve şal modellerinin temizliğinde ilk tercih edilen ve garanti sonuç veren kuru temizlemedir. Ancak evde temizlemek istiyorsanız, suyun sıcaklığına ve sertliğine dikkat etmek gerekir. Yıkarken çitilememek ve kesinlikle sıkmamak gerekir. Güneşte kurutmak da renklerinin bozulmasına neden olabileceğinden düz bir zeminde havlu üzerine serili şekilde kurutmak uyun olacaktır.
      Pliseli şalların yıkanıp ütülenmesine gelirsek; yine su sıcaklığı ve kireçsiz ve klorsuz bir su kullanmalısınız. Çitilemeden yumuşak hareketlerle temizlemek daima şeklini korumasına yardımcı olacaktır.İpek şallara göre sıkma işlemi biraz daha fazla yapılabilir ancak kuruturken güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz. Pliseli şallar şeklinden dolayı ütü istemezler.

    • Merhaba Gülcan hanım, makinaya atmadan batır çıkar şeklinde elde yıkayınız, fakat sıkmayınız, kurumaya bırakınız, bir deneyin düzelebilir!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?