Pratik Şal Modeli: Çıtçıtlı Şal - Tesetturmoda.net
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Pratik Şal Modeli: Çıtçıtlı Şal
Sosyal Medyada Paylaş
4 Şubat 2016
Editör

Pratik Şal Modeli: Çıtçıtlı Şal

Gün geçmiyor ki yeni bir şal modeli ile başlamayalım güne. Aslında hep sevindirici haberler bunlar. Şal bağlamanın bin bir çeşit yönteminin yanı sıra hazır şallar ve pratik şallar da tesettürlü bayanların dikkatlerini çekiyor.

bedenli citcit sal modelleri 2017 6

Fazilet Özkan, tesettürlü bayanların şal yapımını kolaylaştırmak için bir buluşa imza atmış. Kullanıma hazır, iğne veya filkete kullanmadan 15 saniye gibi kısa bir sürede bağlanabilen bir şal modeli, çıt çıtlı şal modeli. Buluşu yapan Fazilet Özkan, patentini de almış ve kendi icadı olan bu şalların bir çok rengini üretip şal uçlarına da kendi marka ismini bastırmış.

bedenli citcit sal modelleri 2017 5

Pratik şal bağlamak için kullandığınız şal kumaşı elbette önemli. Ancak iğnesiz bir şal bağlamak o kadar da düzgün bir duruş sergilemeyebilir. Önü bozuk duran ve sürekli kayan bir şal kumaşı ile gün içinde çok rahat edilmez. Bunu ortadan kaldırmak için çıt çıtla desteklenmiş bir şal tanıtıyoruz. Çıtçıtlar şalın klasik şal bağlama modeline göre ayarlanıp dikilmiş. Böylelikle şalı nereden bağlamanız gerekiyorsa çıtçıtlar oralara yerleştirilerek yardımcı oluyor.

bedenli citcit sal modelleri 2017 4

bedenli citcit sal modelleri 2017 3

Özellikle yeni kapanan ve şal takmayı seven bayanlar için büyük kolaylık getiriyor. Öncelikle şal bağlarken şalın kenarından yapılan küçük bir içe katlama yerine iki adet çıtçıt ayarlanmış.

bedenli citcit sal modelleri 2017 2

Bu kısımları çıtçıtlayıp kafanıza aldığınız şalı hemen çene altından da çıtçıtlayarak ikinci aşamayı yapmış oluyorsunuz. Genellikle kulak hizasında her iki tarafa şalın kaymasını engellemek için takıla iki yere de çıt çıt eklenmiş.

bedenli citcit sal modelleri 2017 1 bedenli citcit sal modelleri 2017 7

Bu kısımları da birleştirdikten sonra şalın iki ucunu çapraz olarak boynunuzdan omuz üstüne atabilirsiniz. Sözel anlatınca tam kavrayamadıysanız aşağıda eklediğimiz videoyu izleyerek çıtçıtlı şal bağlama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Şimdi Fazilet Özkan’ın özel tasarım patentli Çıt Çıtlı Şal modellerine bir göz atalım. Aşağıdan çıt çıtlı şallar ile ilgili videoya ulaşabilirsiniz.

 

8 adet yorum var.

  1. merhaba ozlem saricay hanım, sitemiz şu anda herhangi bir ürün satışı yapmıyor maalesef, inşallah ilerleyen zamanlarda (satış olduğunda) tekrar görüşmek dileğiyle..

    • Merhaba Dilyara, sitemizde çıtçıtlı şal satışı yapılmıyor maalesef..sitemiz yeni çıkan tüm eşarp ve şal modelleri hakkına bilgi ve görsel paylaşımları sizlerle buluşturuyor.. iyi geceler dileriz..

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014