Puantiyeli Eşarp Modelleri 2017

Puantiyeli eşarp modelleri 2017

Puantiyeli eşarp modelleri 2017 havasını yansıtır mı, bu tartışılır. Çoğu zaman vintage veya retro akımlarda tercih edilen puantiye, yerini daha geometrik desenlere ve farklı figürlere bırakmıştı. Ama şimdilerde yine birçok kıyafete şık bir hava katmaktadır.

Söz konusu eşarp olunca, puantiye tercih edilmesi çok yerinde bir seçenek olur. Ama kıyafetinizi tamamlarken bazı detayları ihmal ederseniz, retro veya vintage akımdan ziyade, sizi oldukça yaşlı gösterebilecek bir parça kullanmış olursunuz. Biz de size puantiyeyi eşarp modelleri için nasıl kullanabilirsiniz, onları anlatalım.

Puantiyeli Esarp Modelleri

Puantiye kendiliğinden hareketi olan bir desendir. Noktalar bazen büyük olur, bazen küçük. Bazılarında ise belirli bir ivmeyle büyür veya küçülür, böylece farklı bir desen elde edilir. Ama hepsinde hareketli bir hava verir kullanan kişiye. Böylesine hareketli bir parçayı kullanırken kıyafetimizin sade olması daha iyi olacaktır. Çok desenli ve figürlü hareketler, gözde bir curcunaya sebep verir. Renk de bu karmaşanın bir faktörü olabilir.

Genel olarak eşarplar üzerinde bulunan renk kombinasyonları şöyledir: siyah üzerine beyaz puantiyeler, pembe üzerine beyaz, bej üzerine siyah, siyah üzerine pembe… Bu örnekler çoğaltılabilir ama en fazla tercih edilen ikililer böyle.

Eşarp modelleri 2017 yılında bir yönüyle değişiklik gösterebilir, o da son zamanlarda oluşan yeniliğin daha da gelişimi. O yenilikse sadece iki renk veya aynı sıra-düzen kullanılarak inanılmaz bir simetri kullanılmaya çalışılan eşarpların sıradanlığından kaçmak. Zaten yeni yakın zamanlarda rastlamışsınızdır bu yeni modellere. Koyu renk üzerinde rengarenk, büyüklü küçüklü puantiyeler; sırası dağınık ve çarpıcı renkleri olan puantiyeler; üç renkli kombinasyon kullanılan puantiyeler, eşarplar üzerinde artık çokça tercih ediliyor.

Vakko Puantiyeli Esarp Modelleri

Bütün bu renk çiftleri ve puantiye ise belli başlı 3 renk kıyafetle tamamlanabilir. Başta beyaz, sonra siyah, sonra da bej. Bu renklerde giydiğiniz herhangi bir şeyin üzerinde bu deseni ve renkleri kullanmanız hiç sırıtmayacaktır. Bu üç renk, diğer bütün renklerle kolaylıkla uyum sağlıyor. Beyaz kıyafetleriniz üzerine tercih edebileceğiniz mor, siyah, krem rengi tonları sizi tamamlayacaktır. Siyah üzerine ise kırmızı, siyah, gri, beyaz renklerdeki puantiyeler. Bej üzerine siyah, kahverengi tonları, bordo renkler çok yakışacak.

Sakınmanız gereken demeyelim ama kıyafet uyumunda en zorlanacağınız renkler ise sarı ve turkuaz olacaktır. Bu renkler kötü renkler değildir ama kullanım alanları sizi biraz kısıtlayabilir. Neyle giyilirse giyilsin, ilgiyi kıyafetin bütünlüğünden alıp, göz yorucu bir şekilde kıyafetin büyüsünü bozabilir. Güzel giyinmek zaten sizi ifade eden, uyumlu bir bütün, bir kompozisyon oluşturmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir