Rüyada Başörtüsü Görmek

Pek çoğumuz rüya görür ve yine pek çoğumuz sabah kalktığımızda gördüğümüz rüyayı hatırlar ve ne anlama geldiğini öğrenmek isteriz.

Rüyada başörtüsü, türban ya da eşarp görmek ne anlama gelir?

Rüyada başörtüsü görmek; bir kadının rüyasında gördüğü renkli, güzel bir başörtüsü, kocasıyla aralarının iyi olduğu/olacağı manasına gelir. Rüyada görülen başörtüsünün güzelliği ve genişliği ya da diğer bir deyişle rüyada görülen büyük başörtü, kocasının makam, mevki ve maddi durumunun iyi olduğuna yorumlanır.

Diyanetin yorumuna göre rüyada başörtüsü takmak; evleneceğine veya evliyse eşiyle muhabbetinin iyi olacağına işarettir. Rüyada başörtüsü gören kişi genel anlamda eşiyle iyi bir ilişkisi olduğuna yorumlanır.

Rüyada yeni bir başörtüsü almak; dinini güzel yaşamaya özen göstereceğine işarettir. Yeni bir başörtüsü hediye edilmesi ise; evlenmeye, kısmete, evliyse eşiyle mertebesinin yükselmesine işarettir.

Rüyada başörtüsü kaybeden kişinin ise eşiyle aralarının bozulacağına veya eşinden ayrılacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada başörtüsünü açmak ya da çıkarmak eşiyle aralarının açılacağına, bazen de bu rüya yeni bir iş veya makama da işaret edilir.

Bir erkeğin başörtü örttüğünü görmek ise; hizmetçi bir kadına yorumlanır. Bir kadından yardım alacağına ve bir yakınlık kurup dost olunacağına işarettir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir