Şal Modelleri Çeşitleri ve Bağlama Modelleri - Tesetturmoda.net
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Şal Modelleri Çeşitleri ve Bağlama Modelleri
Sosyal Medyada Paylaş

Şal Modelleri Çeşitleri ve Bağlama Modelleri

Yaz aylarında hafif, terletmeyen ve nefes alan eşarp ve şal modelleri tesettürlü bayanların en fazla tercih ettiği başörtüler oluyor. Malum aşırı sıcaklarda bone üstüne takılan eşarp ve şalların sıcaklığı minimum düzeyde iletmesi, terletmemesi ve düzgün durması istenir.

Teri emen pamuklu kumaşlardan üretilen her türlü şal ve eşarp modelleri yaz aylarında birinci derecede tercih edilir. İpek eşarplar ve ipek şallar da yine düzgün durması, canlı renk ve desenlere sahip olması ve hafifliği nedeniyle bir çok tesettürlü bayan tarafından rahatlıkla kullanılır.

Yazlik Rahat Sal

Yazlık Rahat Şal Modelleri

Yazlık şal modelleri içinden sizler için farklı ve şık şal modellerini derledik. Öncelikle rahat olması düşünülse de şık ve zarif görünmesi, kıyafetlere uyum sağlaması ve farklı olması da diğer özellikleri içinde bayanların listesinde yer alır. Bu yüzden hem rahat kullanımlı hem de şık yazlık şal modellerini bir araya getirip paylaşmak istedik.

Yazlik Sal Modeli

Yazlik Sal Modelleri Yazlik Rahat Sal Modelleri

Lazerli İpek Şal Modelleri

Lazer kesim, yıllardır kullanılan teknoloji harikası bir ayrıntı. Tasarım kolaylığı sağlayan bu kesim sayesinde farklı bir çok şal modeli sizlerle buluşturmuştuk. Hatırlarsanız lazer kesim püsküllü şal modelleri bir ara hemen hemen her tesettürlü bayanın gözdesi olmuştu. Şimdilerde de biraz daha şık ancak spor giyim ya da günlük giyimde de kullanılabilecek lazer kesim şal modelleri tasarlanıyor.

Lazerli Ipek Sal Modelleri

Lazerli ipek yazlık şal modelleri ile yazın kavurucu sıcağında hem şık hem de rahat günler geçirebilirsiniz. Renk yelpazesinin geniş olması da kıyafetlere uyum kolaylığı sağlayarak sizi kombin derdinden kurtarıyor.

Lazerli Ipek Sal Modeli

Kumlu Jakar Şal Modelleri

Kumlu görüntüsüyle özel günlerde, düğünlerde, mezuniyet töreninde sade bir abiye üzerinde bile tamamlayıcı olabilecek bir gösterişe sahip olan kumlu jakar şal modelleri, yaz günlerinde sizi terletmeden şık gösterecektir. Özellikle canlı renklerde daha belirgin olan kumlu efekti, siyah renkte de albenisinden hiç bir şey kaybetmiyor.

Kumlu Jakar Sal Modelleri

Dijital Pamuklu Şal Modelleri

Dijital baskı ile milyonlarca desen şal üzerinde farklı hayatlara tanık olur. Pamuklu kumaşlar yaz mevsimi için en uygun şal kumaş türüdür. Teri emer, yumuşak ve hafif yapısıyla bu şal modelleri yaz için vazgeçilmez modelleriniz arasında yerini alacak.

Dijital Pamuklu Sal Modeli Dijital Pamuklu Sal Modelleri

Pamuklu Krinkıl Şal Modelleri

Yaz sezonu için alışveriş yaparken kıyafet, eşarp ve şal seçiminde ilk bakılan özellik terletmeyen ya da teri emen kumaşlardan yapılmış olmasıdır. Terletmeyen ve teri emen kumaş denilince ilk akla gelen pamuklu kumaşlar olur. Pamuk, yapısı itibariyle suyu, sıvıyı emen ve içine hapseden bir yapıya sahiptir. Pamuklu kumaşlarla dokunan kıyafetler yumuşacık yapılarıyla hem rahatlık hem konfor sağlar.

Pamuklu Krinkil Sal Modelleri

Pamuklu kumaşlarla dokunan şallar, tesettürlü bayanlar için sıcak yaz günlerinde oldukça önemli bir başörtüsü olarak karşımıza çıkıyor. Pamuklu şal modelleri, birbirinden güzel renkleriyle yaz aylarında en rahat şal modellerinizden olacak.

Pamuklu Krinkil Sal Modeli

Tuva Şal, şal modelleri ile tesettürlü bayanların şal ihtiyaçlarını karşılıyor. Pamuklu krinkıl şal modelleri ile yaz günleri için mükemmel yumuşaklık ve rahatlıktaki şallar, renkleriyle de her türlü kıyafetinize uyum sağlayacak.

Pamuklu Krinkil Sal Modeli ve stili

Renkli Dantelli Şal Modelleri

Dantelli şal modelleri öyle çok sevildi ve rağbet gördü ki; birbirinden farklı dantellerle bezenmiş şal modelleri tasarlandı. Tesettürlü bayanlar içinde son yıllarda kapananların büyük çoğunluğu kolay kullanımı nedeniyle şal modellerini tercih edince şal modelleri de çeşitlendi.

Renkli Dantelli Sal Modelleri

Dantelli şal modelleri hem günlük hayatta hem de özel davetlerde uygun renk ve tasarımla sıklıkla kullanılan şal modelleri arasına girdi. Dantelli şal bağlama modelleri de farklı farklı yapılınca tesettürlü bayanların ilgisi daha da arttı. Biz de tesetturmoda.net olarak sizler için Dantelli Şal Bağlama Modelleri ne ilişkin yazılar ve videolar paylaşmıştık. Dilerseniz tekrar okuyabilirsiniz.

Renkli Dantelli Sal Modeli

2017 sezonuna ait şal modellerindeki farklılıklardan biri de dantelli şal modellerinde kullanılan dantellerin renklendirilmesi oldu. Genellikle siyah ve ekru dantellerle tasarlanan dantelli şal modellerinde bu yeni sezon renkli danteller kullanılarak fark oluşturulmaya çalışılmış. Özellikle şal rengine uygun renklerle desteklenen dantellerde ekru renkten şal rengine geçişlerle farklı bir dantelli şal modeli ortaya çıkarılmak istenmiş.

3 Renkli Dantelli Sal Modelleri

Arada ekru gibi açık bir rengin olması bir çizgi görüntüsü oluşturarak tasarım zenginliği ortaya çıkarıyor. Daha çok günlük ve spor kombinlerde kullanılabilecek bu en güzel dantelli şal modelleri fiyatları da oldukça uygun. Allday Charm da 25 lira gibi bir fiyata satışa sunulan renkli dantelli şal modelleri bordo, saks, siyah, pembe gibi yaza ve her mevsime uygun renklerle size sunuluyor.

Ponponlu Şal Modelleri

Ponponlu Sal Modelleri

Ponpon modası git gide çoğalırken tesettür giyim de nasibini alıyor elbette bu akımdan. Ponponlu şal eşarp modelleri özellikle tesettürlü genç bayanların gözdesi olmaya başladı. Söylemedi demeyin yakında hepinizin birer ponponlu şalı olacak 🙂

Turkuaz Ponponlu Sal Modeli Koyu Mor Ponponlu Sal Modeli

Mini mini ponponların dört bir tarafını sardığı şal eşarplar %100 pamuktan üretiliyor. Terleme yapmadan yazın sıcağında da rahat kullanım sağlıyor. Beyzelif, buradan bu güzel ponponlu şallara ulaşmanız mümkün.

koton yesil Ponponlu Sal Modeli etnik desenli Ponponlu Sal Modeli

Mor Ponponlu Sal Modeli bej Ponponlu Sal Modeli

Ponponlu şal modellerini ister spor ister günlük kombinlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşte rengarenk ponponlu şal modelleri:

Mıknatıslı Şal Modelleri

Modanisa nın şal ve eşarp bağlama videoları gerçekten güzel, açıklayıcı ve en çok izlenen başörtü bağlama videolarından.

Önceki yazılarımızda Tulipa türban ın mıknatıslı şal modellerinin nasıl bağlandığından bahsetmiştik. Modanisa’nın mıknatıslı boneşal bağlama videosunu paylaşmıştık. Aşağıda verdiğimiz şal bağlama videosunu izleyebilir ve rahatça bağlayabilirsiniz.

PEMBE Miknatisli Sal Modelleri yesil Miknatisli Sal Modelleri

Bu yazımızda da kendinden mıknatıslı boneşal ya da hazır şal modellerine bir göz atacağız. Tulipa Türban ın mıknatıslı şal modelleri oldukça beğenildi. Kimi tesettürlü hanımlar mıknatısın sağlık açısından zararlı olduğunu söyleyerek bu şal modellerini takmaktan çekinse de kimi hanımlara göre hem şık hem de pratik bir şal modeli olduğu için cazip geliyor.

Şal modellerinde son moda, ön tarafının düz, 2 katlı, 3 katlı ya da çapraz olması. Bir de çift renkli olan bone şal modelleri var ki bunlarda da çapraz gelen parçaların iki farklı renkten oluşmasıyla tasarlanıyor. Aşağıdaki resim galerimizde bu mıknatıslı şal modellerinin hepsine birer örnek bulabilirsiniz.

incili Miknatisli Sal Modelleri beyaz Miknatisli Sal Modelleri

Tulipa Turban, dünyada ilk ve öncü olan bu mıknatıslı bone şal modelleri ile şu an üretim yapan tek firmadır ve patenti de kendilerine aittir. Terletmeyen ipek karışımı krep kumaştan yapılması sebebiyle kesinlikle çok rahat kullanımı olan bir şal modelidir. Kendinden boneli ve topuzlu modelleri sayesinde kullanımı oldukça pratiktir.

Kendinden Mıknatıslı Boneşal Nasıl Bağlanır?

Pratik şal modelleri arasında en kolay bağlanan ve en pratik şal modeli Tulipa Turban ın satışını yaptığı bu mıknatıslı şallar olsa gerek. Kendinden mıknatıslı şallar sayesinde iğneye ve düğüm yaparak bağlamaya gerek kalmadan şalınızı kolayca yapabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Miknatisli Sal Modelleri nasil baglanir Miknatisli Sal ModelI

Tulipaturban, dünyada ilk kendinden mıknatıslı Boneşal üreten ilk ve öncü firmadır. Bu kendinden mıknatıslı boneşallar tülbent ve şifon olarak sekiz farklı modelde on iki farklı renkte üretilmektedir. Tulipaturban boneşallar, firmanın web sitesinde satışa sunulmaktadır.

yesil Miknatisli Sal Modelleri

Kendinden mıknatıslı boneşal nasıl bağlanır?

Otantik Sökme Şal Modelleri

Yaz mevsimi yaklaşıp da sıcaklar bunaltınca yazlık kumaşlara ve yazlık kumaşlardan yapılan her türlü kıyafete, eşarp ve şala ihtiyaç duyuluyor.

Otantik Sokme Sal Modeli

Otantik ve etnik desenler ise yazlık elbise ve eteklerin vazgeçilmezi. Son yıllarda şal eşarp modellerinin çok tercih edilmesiyle beraber otantik şal modelleri de ardına geldi.

Otantik Sokme Sal Modelleri

Pamuklu terletmeyen bir kumaştan otantik sökme şallar bu yaz çok kullanılacak. Koton kumaşlar her zaman rahat ettirir, terletmez, bunaltmaz, kolay şekil alır ve şekli uzun süre düzgünlüğünü korur.

Otantik Sokme Sal Modelleri ve stilleri

2023 şal modelleri arasında günlük kullanımda oldukça rahat ettirecek otantik sökme şal modeli :

Şal Modelleri Çeşitleri Galerisi

Yazlik Cicekli Sal Modelleri  Lacivert Dantelli Sal Modelleri

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014