Şal ve Eşarp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şal ve Eşarp Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şal ve eşarp alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bayanların en çok zorlandığı konulardan birisi, alınacak olan şal veya eşarbın kıyafete taşıdığı uygunluk ile beraberinde istenilen kalite olma özelliğini bir arada elde edebilmektir. Bilindiği gibi renkler kıyafetlerin vazgeçilmez bir parçası olması nedeniyle, uyum çizgisi ön plana çıkmaktadır. Renklerin ve zevklerin tartışılmazlığı ise, kimi zaman zıt renklerin uyum ahengini, kimi zamandan da sakin renklerin zarafetini temsil edebilmektedir.

Renk kombini kararı sonrasında şal ve eşarp alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında, kullanılan kumaşın parlaklığı yer almaktadır. Bu nedenle uzun ömürlülüğünü ilk canlılığıyla devam ettirilmesi isteklerinde ipek tercihlerin ön planda tutulması gerekmektedir. Kumaş çeşidi ile kalınlığı ve duruşu dikkate alınarak tok ve hacimli duruşu sergileyen tercihler yapılmalı ve kırışmama özelliğinin varlığından emin olunması gerekmektedir.

Son olarak şal ve eşarp alırken dikkat edilmesi gerekenler vurgusunda, alınacak olan ürünün kumaş menşei önemi olup, uygun fiyat aralıklarında sunulan üstün kalitedeki markalara yönlenmesi gerekmektedir.

Yeni Sezon Eşarp Dokunuşları

Tesettür giyimi baştan sona şekillendiren ana kombin unsuru kullanılan eşarplar olması nedeniyle seçim notasında hem uyum, hem zarafet hem de kalitenin sunduğu şıklık bütünlüğü dikkate alınmaktadır. Yeniliklerin kazandırıldığı 2015 yeni sezon eşarplar dünya markalarının koleksiyonlarında rengi, dokusu, tasarımı ile kusursuz stilize edilerek, zengin seçenekleri naif çizgi geçişleri ile sunmaktadır.

Yeni sezon eşarplar geçmiş dokularını unutmayarak harmanlanmış yeni trend mor, zümrüt yeşili, saks mavisi ve bordo renkleri ile güçlü tasarımları bayanların kombinesine sunmaktadır. Vazgeçilemeyen geometrik desenler gene trend çizgisini koruyarak, geçişlerde renk zıtlıkları ile farklılığını ön plana çıkarmıştır. Her zaman için farklılığı ve şıklığı bir arada elde etmek isteyen tesettürlü bayanlara, bu sezon karakalem figürlü seçenekler popüler olarak tercihlerin arasında renk kusursuzluğu ile yer almaktadır.

Yeni sezon eşarplar, kumaş üzerine işlenilen manzara dokuları oldukça farklı yeni neslin simgesi durumunda baş seçenekler arasında dikkat çekerek, zengin bir çatı altında kusursuz modeller her markada güçlü çizgilerde oluşturulup sunulmuştur.

Şal Takma Modelleri

Günümüzde kullanımı en kolay olan tesettür modellerinden birisi de şal’dır. Öyle ki artık eşarp yerine şal, moda haline gelmiştir. Kullanımının kolaylığından dolayı herkes tarafından tercih edilen şal birçok tarzda takılabiliyor. Eski zamanlarda da şal şekline benzeyen eşarp takan bayanlar vardı. Şimdilerde de şal takmayan yok denecek kadar az.

Tesettürlü hanımlarda birçoğunun seçeneği ilk olarak şal olmuştur. Çünkü eşarp gibi düz durması için herhangi bir uğraş sarf etmiyorsunuz. Ya da kaymaması için iğne takmanıza bile gerek kalmıyor. Uzun zamandır kullanılan şal ile tesettürlü hanımlar rahata kavuşmuşlardır. Hatta tesettürlü olan birçok bayan şal takmanın kolaylığından dolayı çok rahattır.

Şal kullanımı o kadar fazlalaştı ki her moda evinde tarzınıza uygun olacak şallar bulmakta zorlanmayacaksınız. Ürünler çoğalınca e tabi haliyle şal takma modelleri de genişletilmiştir. Eskiden sadece arkadan bağlanıp bırakılırken şimdilerde farklı modellerle karşımıza çıkmaktadır.

Sizin için bu tarz modellerden kısaca bahsetmek istedik sizde hep aynı modellerden sıkıldıysanız. Şal takma modellerinden yenilerini de deneyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?