Şalı Eşarp Gibi Bağlamak

Şalı Eşarp Gibi Bağlamak

Şalı eşarp gibi bağlamak mümkün mü? Şal eşarp gibi nasıl bağlanır? Şalı eşarp gibi bağlamak için görsellerdeki sırayı takip edebilirsiniz. Ayrıca buradan aşama aşama anlattığımızı uygulayarak ya da şalı eşarp gibi bağlama videomuzu izleyerek de öğrenebilirsiniz.

Öncelikle her şal eşarp gibi bağlanır diye bir konu söz konusu değil. Çünkü çok farklı şal kumaşları var. Örneğin şifon ya da krep şallar daha yumuşak ve kendini salan ince bir yapıya sahip olduğu için eşarp önü gibi bir düzgün duruş sağlamaz. Bu yüzden eşarp gibi bağlanmaz. Ancak ipek ve saten şal modelleri ile biraz kalın kumaştan üretilmiş şallar eşarp gibi bağlamaya daha uygundur.

Şalı Eşarp Gibi Bağlamak için Öneriler

Bağlamaya gelince; şal eşarp gibi nasıl bağlanır? Bu kısımda daha iyi irdeleyeceğiz. En alt kısımda verdiğimi 2 adet videodan daha iyi bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Öncelikle şalın bir ucundan aynı A4 kağıdından kare elde etmeye çalışırken bir üçgen yapmak için katladığımız gibi katlıyoruz. Daha sonra bu üçgen kısmın iki katlı eşarp önü gibi gelen kısmını kafamızın üstüne alıyoruz ve çene altından iğneliyoruz. İğne kullanmak isteyenler için pek çok alternatif var. Eşarp mıknatısları ve eşarp atacları kullanabilirsiniz.

Sonra şalın uzun kısmını çapraz tarafa doğru başınızın üstünde dolayarak ve sabit kalması için iğneler takarak geçirmelisiniz. Uzun kısmı ister başladığınız tarafa kadar getirip bir şal bağlama modeli yapabilir ya da sırtınızdan kalan şalın eşarp gibi bir üçgen oluşturarak durmasını sağlayabilirsiniz. Tercih size kalmış. Şal, eşarp gibi önü olan ve arkadan görünüşle de eşarp bağlanmış gibi bir görüntü verecektir.

Bu fotoğraflardan anlayamadıysanız sizler için iki adet çok anlaşılır video paylaşıyoruz. Göreceğiniz üzere çok kolay uygulanabilir. Çok kullanışlı olan bu modeller üzerinizde çok şık duracağına eminim.

Son olarak şalı eşarp gibi bağlamak nasıl yapılır ile ilgili iki adet video paylaşacağım. Bu videolarda şalı eşarp gibi bağlamak için ne gereklidir öğreneceksiniz.  Şalı eşarp gibi bağlamak konusu ile ilgili anlamadığınız yerleri ve sorularınızı yoruma yazabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. kızlar ben 15 yasimdayim bole guzel model gormedim
    bu arada diyarbakırlıyım mersin de yasiyorum 4 kardesim var adi gülbaharrrr

  2. Modeller çok güzel kullanışlı tavsiye ediyorum herkeze ayrıca gulbaharmisin nesin adını sanini soran olmadı Camisi ya

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?