Şalları Motif Ekleyerek Hareketlendirin

Evinizde bulunan mevcut şallardan sıkılmış ve dolabınıza yeni modeller eklemeyi düşünüyorsanız boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Evde büyük bir zevkle yapacağınız motifler ile şalları dönüştürebilir ve yenileyebilirsiniz. Böylelikle düz renkte olan şalları kullanmak için yeni bir sebebiniz olacak ve hoş bir görünüm oluşturacaksınız.

Nakış ipliği ve tığ kullanarak hazırlayacağınız farklı renklerde ve boyutlardaki motifleri şalların uç kısımlarına ekleyerek kombinleri hareketlendirebilirsiniz. Şal modellerine uygun olarak hazırladığınız motiflerin fazla olanlarını ise çanta, ceket ve hırka gibi kıyafetlerinizin yanı sıra ev dekorasyonunda da kullanabilirsiniz.

sal-motifleri-2

Motif İçin Malzemeler;

Düz Renk Şal

Farklı Renklerde Nakış İpliği

İstediğiniz Kalınlıkta Tığ

Makas

Motiflerin Yapılışı ve Kullanımı;

Evde boş vakitlerinizi ve şalları değerlendireceğiniz zevkli motif yapımı için bilmeniz gereken tek şey tığ ve iplik ile zincir çekmek oluyor. Zincir çekerek başladığınız örgüyü daire veya çiçek biçimine dönüştürün. Eğer bu işlemi hiç yapmadıysanız aile büyüklerinizden yardın alın veya örgü yapımı videolarını izleyin. Bu size oldukça yardımcı olacaktır.

sal-motifleri-3

Zincir çekerek oluşturduğunuz çiçek ve daire şeklindeki motiflerde püskül ve boncukları da kullanabilirsiniz. Farklı boyutlarda ve renklerde ördüğünüz motifleri şalların uç ve köşe kısımlarına dikebilirsiniz. Motifleri küçük boyutlarda hazırlayarak şal püsküllerine de eklemeniz mümkün. Motifleri nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini hayal gücünüze ve zevkinize sorun…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir