Şifon Şal Modelleri ve Çeşitleri

Her zaman etkileyici kıyafetler tercih eden tesettürlü bayanlar için farklı modellerde eşarp ve şal modellerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. 2024 şal modelleri arasında pek çok farklı şal modelleri yer alıyor. Deri görünümlü şal modelleri de bunların başında geliyor.

Tesettür giyim içinde yeleklerde, eteklerde çoğu zaman kullanılan deri, şal modellerinde neden kullanılmasın? Gerçek deri kullanımı ile bir çok farklı görüş olduğunu biliyorsunuz. Ancak gerçek deri ve imitasyon deri dışında deri görünümü verilen tekstil ürünlerini de görüyoruz. Bunlar, hem deri görünümü ile farklı bir hava katarken hem de gerçek deri kullanımından kaçınılarak doğaya ve hayvanlara zarar verilmeden üretilen ürünlerdir.

acik mavi Incili Sifon Sal Modelleri

Deri Görünümlü Şifon Şal Modelleri

Ten Rengi Sifon Sal Modeli

Argite eşarp, markası ve kalitesiyle emin adımlarla ilerlemeye devam eden bir marka. Önceki yazılarımızda da Argite eşarp modellerine yer vermiştik. Yine Argite eşarp güvencesi ve kalitesiyle 2017 şal ve eşarp modelleri yine tesettürlü bayanların gözdesi haline gelecek. Kendinizi özel hissetmek için bu muhteşem deri görünümlü şal modellerine mutlaka göz atmalısınız.

siyah uzun Incili Sifon Sal Modelleri siyah uzun boneli sifon sal modelleri

Deri görünümlü şifon şallar hem özel bir yere gideceğinizde hem de okula giderken, çalışırken ya da misafirliğe giderken rahatlıkla kullanılabilecek bir şal modelidir. Özellikle deri tarafı parlak bir görünüm verdiği için çok fazla kombin yapılamayacağı düşünülse de siyah ve kahverengi olarak iki renkte çalışılan bu şifon şallar tek renk kıyafetler için oldukça rahat kombinlenebilir.

Lamra Dubai Model Sifon Sal Modelleri

Deri görünümlü iki renkli şifon şalları deri kısımları baş üstüne gelecek şekilde bir şal bağlama yöntemleri ile bağlayabilirsiniz. Kolay ve klasik şal bağlama şekli ile bu şal modelinin tüm özelliği kaybolur. Bu yüzden deri kısmı ön planda olacak şekilde bu şalı bağlamanız daha uygun olur. Argite, deri görünümlü iki renkli bu şifon şallardan sadece iki renk üretti. Siyah ve kahverengi şifon şalları uygun renklerle rahatlıkla takabilirsiniz.

Sifon Lacivert Sal Modeli Sifon Kirmizi Sal Modeli

İncili Şifon Şal Modelleri

Incili Sifon Sal Modelleri

Şal modelleri o kadar çeşitlendi ki neredeyse haftada bir iki farklı şal modeli görür ve sizinle paylaşır olduk. Sefamerve nin satışını yaptığı Fazilet Özkan patentli Çıt Çıtlı Şal Modeli son iki haftadır en fazla ilgi gören şal modeli oldu. Hala Çıt Çıtlı Şal modeli hakkındaki yazılarımızı okumadıysanız hemen bir göz atın derim.

Incili Sifon Sal Modelleri mavi kirmizi Incili Sifon Sal Modelleri

İncili şifon şal modelleri de fazlaca sevilen modellerden. İnci detaylar şalın her iki kısa ucuna aralıklarla dizilmiş ve hoş bir görüntü ortaya çıkmış. Hem özel günlerde, düğünlerde hem de günlük hayatta oldukça rahat takılabilecek bir şal modeli. Şifon olması da rahat, terletmeyen ve kolay şekil alan bir yapısı olmasıyla rahatlık sağlıyor.

mor Incili Sifon Sal Modelleri siyah cok sade Incili Sifon Sal Modelleri siyah Incili Sifon Sal Modelleri siyah sade Incili Sifon Sal Modelleri

Pul İşlemeli Şifon Şal Modelleri

2023 şal modelleri paylaşımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Malum yaz mevsimi sıcakların biraz kendini hissettirmesiyle kapıda sayılır. Yazın sıcağında hem hafif hem de rahat tutan eşarp ve şal modelleri tesettürlü bayanlar için son derece önemlidir. Pamuklu şallar terletmezken şifon şallar da inceliği ve hafifliği sebebiyle tercih sırasının üstünde yer alır.

Sifon Cizgili Sal Modeli Pudra Rengi sifon sal

Özel davet ve düğünler de yazın gelmesiyle çoğalacağına göre hem mevsime hem de düğün, mezuniyet gibi özel mekanlarda takılabilecek harika şifon şal modelleri var bu sezonda. Pul işlemeli şifon şal modelleri 2024 yazında bir çok bayanda rast gelebileceğimiz şal modelleri arasında yer alıyor. İnce el işi pul işlemeleriyle göz dolduran bu şal modeli şifon olması sebebiyle de oldukça rahat bir kullanıma sahip.

Nisanlik Sifon Sal Modeli Mor Sifon Sal Modeli

Birbirinden güzel tam 13 renk seçeneği ile sizlerin beğenisine sunulan pul işlemeli şifon şallar, abiye elbise modelleri üzerinde herhangi bir takıya gerek kalmadan sizi şık ve zarif gösterir. Ön tarafı tamamen pul ile işlenmiş bu şifon şal modeli gündelik hayatta da şık giyinmeyi seven tesettürlü bayanlar için de ideal.

Levidor Sifon Sal Modeli Gri Sifon Sal Modeli

Bir çok farklı şal bağlama modelleri ile kullanabilen şifon şallar, giyilen kıyafet ve kullanılacak yere göre de bağlama şekli değişebilir. Boyundan dolama çok gündelik gibi görünse de tesettür abiye elbise üzerinde kullanılacaksa bu tür bir bağlama yapıldıktan sonra şal uçlarının elbisenin boyun kısmından içeriye saklanmak suretiyle düzeltilmesi için bu tür bir bağlamaya gereksinim duyulabilir.

turkuaz lambra sal modeli

Pul işlemesi olması nedeniyle siyah ve diğer koyu renklerde daha güzel duracağını düşünen bayanlar yanılıyor. Bu pul işlemeli şifon şal modelinin her bir rengi ayrı bir güzellik saçıyor. Pul işlemesinin yanı sıra renklerinin bu yaza uygun seçilmesi, pul işlemeleri ile uyumu gibi konularda da kolaylıklar sağlıyor.

Pul işlemeli şifon şal modelleri:

Abiye Sifon Sal Modeli

Payetli Şifon Şal Modelleri

Davetlere özel abiye şal modelleri 2023 yılında pek çok farklı ve şık şal modelleri ile bayanlar için pek çok seçenek sunuluyor. Payet, çoğu bayanın hem abiye kıyafetlerde hem de çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlarında sıklıkla tercih ettikleri bir kumaş türüdür. Payetli abiye elbiseler, hemen hemen düğün gibi davetlerde ilk bakılan abiye modelleri arasında yer almaya devam ededursun payetleri başınızda taşımaya ne dersiniz?

fusya renk Lamra Dubai Model sal eflatunIncili Sifon Sal Modelleri

Payetli şifon şal modelleri, pek çok hazır abiye türban modellerine imza atan ve çoğu tesettürlü bayanın tercih ettiği Ayşe Türban Tasarım’dan. Abiye türban ve abiye şal modelleri arasında pek çok farklı alternatif var artık günümüzde. Şal modelleri o kadar fazlalaştı ki özellikle düğün, davet gibi özel anlamları olan gün ve gecelerde neredeyse eşarp hiç kullanılmazken abiye şal ve türbanlar son derece şık bir görünümle karşımıza çıkar oldu.

uzun mor boneli sifon sal modelleri yesil boneli sifon sal modelleri

Şifon şallar efil efil duruşları, yokmuş hissi vermesi ve her rengi mükemmel göstermesiyle son derece şık bir görünüme kavuşturuyor. Şifon şalın bir kısmına payet geçerek şal modellerini zenginleştiren Ayşe Türban Tasarım da bu şık abiye şalları birbirinden farklı renklerde hazırlayarak seçenekleri de çoğalttı.

yesil lambra esarp modeli yesil boneli sifon sal modelleri

Payetli şifon şal modelleri, bayanların öncelikli renklerinden olan siyah renge uyarlandığı gibi pudra, parlament mavisi gibi renklerde de muhteşem görünüyor. Ayrıca iki renkli şifon şallarda olduğu gibi, payetli kısmı bu iki rengin ortasına koyularak iki taraflı kullanma imkanı sağlandı. Bir de bayanların vazgeçemediği desen olan leopar da unutulmadı. İşte birbirinden şık görüntüleri olan payetli şifon şal modelleri;

Lamra Dubai Model Şifon Şal Modelleri

Lamra Tekstil, 2012 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede ipek şal üretiminde sevilen bir yere geldi. %100 ham ipekten üretilen şallar rahat kullanım ve geniş renk yelpazesine sahip. Lamra şal modellerinden bazıları için bir galeri hazırladık. Bu yazımızda yayınlayacağımız Lamra şal modelleri Dubai model ipeğe şifon katılarak üretilen şal modelleridir.

incili sade sifon sal gri Incili Sifon Sal Modelleri

Boneli Şifon Şal Modelleri

Boneli Sifon Sal Modelleri

Tesettür ciddi bir iştir. Bayanlar hem örtünme emrini yerine getirecek hem de kılık kıyafetinin düzgün görünmesini isteyecektir. Türban bağlama, başörtü bağlamak da önemli bir iştir. Örtünmeyi kolaylaştırmak da yine tesettürlü bayanların elindedir aslında. Çünkü örteceği eşarp, şal ya da başörtü kumaşını doğru seçerse, eşarp şal bağlama yöntemlerini bilirse çok fazla zorlanmaz hem de çok zaman harcamamış olur.

acik mor Incili Sifon Sal Modelleri

Saç toplamak, uygun topuz yapmak, bone takmak ve başörtüyü bağlamak.. Uzun bir işlem gibi sıralansa da aslında rutin bir iş olduğu için tesettürlü bayanlar için zor değil. Ancak yeni kapanan bayanlar için biraz uzayabilen bir iştir. İşte bu devrede ortaya çıkan pratik şal modelleri, hazır bone şal modelleri kurtarıcı niteliğindedir.

basi tasli Incili Sifon Sal Modelleri

Hazır boneşallar, bone takmaya gerek kalmadan şalı bağlamanızı sağlar. Zira bone zaten şalın içinde vardır. İki işi bir iş gibi yaparken takmakta biraz zorlananlar da zaman geçtikçe alışacaklardır.

bej lambra sal modeli

En fazla tercih edilen marka olmuş Gülsüm Elkhatroushi hazır boneşalları, alanların çok memnun kaldıkları pratik boneli şal modellerindendir. Gülsüm Elkhatroushi nin tasarım şalları ve ürünleri için bu kategorimizi ziyaret edin.

boneli sifon sal modelleri bej model

Önü çapraz şekilde tasarlanmış olan bu boneli şalların kumaşı da yine şifondur. Şifon çok eskilerde özel günler için, düğünler için kullanılan ince, zarif bir kumaş olmasına rağmen günümüzde özellikle son yıllarda sürekli adı geçer hale gelmiştir.

Bone takmakla uğraşmadan, önü düz dursun diye uğraşmadan, rahatlıkla kullanabileceğiniz hazır bonesiz şifon şal modelleri için pek çok renk de üretilmiş.

Boneli Şifon Şallar :

boneli sifon sal modelleri mor model boneli sifon sal modelleri pembe molde eflatunIncili Sifon Sal Modelleri fusya renk Lamra Dubai Model sal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir