Sonbahar Tesettür Makyajı Nasıl Yapılır?

Tesettürlü bayanlar, makyaj yapımlarında diğer bayanlara göre daha dikkatli davranırlar. Eşarp ve şal ile yapılan makyajın uyum sağlaması önemlidir. Tesettürlü bayanlar da bu unsuru göz önünde bulundurarak doğru makyajı bulmaya çalışırlar. Doğru teknikler ile yapılan makyaj öncelikle yüz şekline uyum sağlamalı ve sonra da kullanılan eşarp ile bir bütün olmalıdır.

Sonbahar aylarına başlangıç yapmadan ve yazı geride bırakmadan hemen önce tüm giyim markaları sonbahar kış koleksiyonlarını oluşturmaya ve sunmaya başladı. Modanın unsurlarını oluşturan giyim ve aksesuarların yanı sıra makyaj teknikleri ve tonları da mevsimlere göre değişim gösteriyor. 2016 Sonbaharında her bayanın vazgeçilmezi olacak makyaj trendleri ve renk tonları moda oluyor.

2016 Sonbahar Makyajı

Göz Makyajı

Sonbahar aylarına uyum sağlayacak tonlardan oluşan göz makyajı için gereken ürünler kahve tonlarından geçiyor. Sonbahar makyajında kullanacağınız far renkleri kahve ağırlığındaki tonlar oluyor. Çekici olduğu kadar doğal görünen kahve tonlarından oluşan göz makyajını tamamlayacak tek ürün güçlü bir rimel olacaktır.

hqdefault

Allık Seçimi

Yaz aylarının geride kalması ile birçok canlı renkte olan makyaj ürünlerini de geride bırakıyoruz. Pembe tonlarındaki dikkat çeken canlı renkteki allıklar bu makyaj ürünlerinin başında geliyor. Sonbaharın romantik havasında daha çok bronz ve ten rengine yakın olan doğal allıkları tercih ediyoruz.

Ruj Tercihi

Sonbaharda pembe ve kırmızı tonlarındaki parlak rujların yerine daha çok kahve tonlarına yakın olan mat rujları tercih ediyoruz. Doğal görünüm veren bu rujlar, sade ve uysal bir görünüme sahip oluyor.

ruj

Sonbahar Makyajında kullanacağımız ürünler doğallıktan yana ve ağırlıklı olarak kahve tonlarından oluşuyor. Bu makyaj ürünlerini yüz şekline uygun teknikler ile uygulayarak kusursuz bir görünüm oluşturuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir