Suna Yurtalan Eşarp Bağlama Stili
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Suna Yurtalan Eşarp Bağlama Stili
Sosyal Medyada Paylaş
12 Haziran 2016
Editör

Suna Yurtalan Eşarp Bağlama Stili

Suna Yurtalan ismini, tesettürlü gelin başı modelleri diye aratan herkes görmüştür. Suna Yurtalan, Ankara başta olmak üzere Türkiye’de bir kaç ilde şubeleri bulunan bir tesettür gelin(nişan,kına) başı tasarımcısı, türban tasarımları ve türban aksesuarlar tasarımları da yapan bir tasarımcı. Kendisi yaptığı türban tasarımları kadar kendi örttüğü eşarp bağlama stili ile de dikkat çeken bir isim. Tesettür kelimesinin içini dolduran bir bağlama şekli var ki gerçekten takdire şayan.

Suna Yurtalan Kimdir
Suna Yurtalan Kimdir

Boyun, saçlar, kulaklar görünmeyecek şekilde ve omuzları da örtecek biçimde bağladığı başörtüsü iç de belli etmiyor. Yani tesettür ayetine uygun örtünüyor ve örnek bir örtünme şekli sergiliyor.

Suna Yurtalan Kimdir

Suna Yurtalan
Suna Yurtalan

Suna Yurtalan ünlü bir tasarımcıdır, ayrıca birde şiir projesi vardır. Tesettür modasını yapan modacılardan ilklerdendir. Suna yurtalan kimdir diyecek olursak bir çok eşarp modeli tarzı ve modelleri üreten kişidir. Suna Yurtalan’ın asıl mesleği hemşiredir. İlk olarak sargı işlemlerinden esinlenip eşarp bağlama tarzlarını çıkarmıştır. Gerçekten çok ilginç bir hayat hikayesi vardır.

Suna yurtalan kimdir diye özetleyecek olursak en çok gelinlik tasarımları ortaya çıkmaktadır. İlk olarak tesettürlü gelinlik modeli üzerine duran Suna yurtalan, 20 yıl önce kapalı gelinlerin sadece düğünde tesettür modası olmadığından dolayı açılması sebebiyle bu sektöre girmeye karar vermiş.

Sektörde bir eksiklik gören Suna Yurtalan, bu sektörde durmaya karar vermiş ve tesettür gelinlik modelleri üzerine çalışmıştır. İlk olarak Suna Yurtalan bu işe hobi olarak girmiştir, gelin adayları kendisine gelip tasarım yapmasını istemiştir. İlk gelin başı yaparak başlamıştır ve 5 yıl boyunca ücret almamıştır. Daha sonra ticari zekasını kullanıp küçük bir atölye ile başlayıp moda sektörüne girmiştir.

2018 Eşarp Bağlama Modelleri

Şalı Eşarp Gibi Bağlamak

Tesettür Söz Nişan Baş Nasıl Yapılır Tıklayınız

15 Adet Resimli Eşarp Bağlama Modelleri

Dantelli Şal Bağlama Resimli Anlatım

Suna yurtalan şu anda 40 yaşındadır. Tesettür moda sektörüne ilk giren modacılardan birisidir. Bu sıfırdan başlama hikayesinin tüm tesettürlü hanımlarımıza örnek olması dileğiyle.

Suna Yurtalan, bu çok fazla sorulan eşarp bağlama yöntemini bir video çekerek anlatmak istemiş. Çok yakından çekilmemesi nedeniyle detaylıca anlaşılamıyor ancak yine de bağlama yöntemi anlaşılıyor. Eğer siz de Suna Hanım’ın bağladığı gibi eşarp bağlamak isterseniz buyurun videoya :

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014