Süslü Tesbih ve Yapılışı

Tesbih, en güzel dua başlangıcı, sevdiğine adım adım giden bir yol gibidir. Her bir çekişte hem dilinle hem kalbinle hem de elinle O’na (cc) doğru yürürsün.

Uzun zamandır tesbih modellerinin nasıl değiştiğini görüyoruz. Çok hoş tesbih modelleri var. Eskiden hurma, zeytin gibi bazı meyvelerin çekirdeklerinin boncuk haline getirilmesiyle oluşturulan tesbihlerin şimdilerde süslü süslü modelleri var. 99 luk tesbihler, renklendi, farklı aksesuarlar ve kurdele, çiçek gibi değişik süs malzemeleriyle farklılaştı.

Suslu Tesbih ve Yapilisi uygulamasi

Mevlütlerde, umre ve hac dönüşlerinde, Kuran kursu öğrencilerinin hatim törenlerinde vs bu süslü tesbihler hediye edilerek hem Allah’ı zikretmeyi hatırlatmış olunuyor hem de bu tesbihleri yapıp satarak evine, cebine katkıda bulunmak isteyen bir çok bayana destek olunuyor.

Süslü tesbihler, genellikle parlak ve şık durduğu için kristal boncuklardan yapılıyor. İmameler için ise o kadar çok seçenek var ki; kaftanlar, vav harfleri, lale figürleri gibi birbirinden farklı imameler kullanılıyor. İmame püskülü polyester ipten seçiliyor ki, daha parlak ve sağlam olsun. Tesbih boncukları ile püsküllü kısmın arasında nasıl bir tasarım istiyorsanız sınırsız hayal gücüyle istediğiniz tesbihleri yapabilirsiniz.

‘Süslü Tesbih Yapımı’ videosunu izleyerek de kendi tasarım tesbihlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

3 Boyutlu Gelinlik Mi?

Geçtiğimiz ay düzenlenen ve piyasaları bir hayli canlandıran X. IF Wedding Fashion 2016 yani 2016 Evlilik Fuarı İzmir de binlerce kişiyi ağırladı. Gelinlik modelleri, damatlık modelleri, kına gecesi abiyr modelleri, nişanlık modelleri, abiye modelleri, tesettür abiye modelleri, tesettür gelinlik modelleri ve düğüne ve evliliğe atılan bu özel günlere dair her şey bu fuarda yer aldı.

suslu tesbih modelleri 5

2023 Gelinlik modasında dikkat çeken ayrıntı, 3 boyutlu çiçeklerdi. Aslında son zamanlarda gömlek bluzlerin üzerinde, etek ve elbiselerde biraz biraz görsek de gelinlik modellerine ve abiye modellerine daha hızlı bir geçiş yaptı. Çünkü üç boyutlu çiçekler ve detaylar üzerinde durduğu kıyafeti daha canlı ve yaşanır kılıyor. Özellikle teknolojinin de gelişmesiyle artık tasarımcılar hayal ettiklerini hemen pratiğe dökebiliyor ve tasarımlarını anında ellerinde tutabiliyorlar. 3 boyutlu çiçekler de çarçabuk gelinlikler ve kabarık abiyeler üzerine yapışıverdi. Doğrusu çok güzel duruyorlar.

Suslu Tesbih ve Yapilisi turkuaz

2016 tesettür gelinlik modelleri arasında çok fazla resim bulamasak da sizler için detay vererek bu 3 boyutlu çiçek desenli gelinlik modellerini göstereceğiz.

Şöyle bir anlatmak gerekirse, tüller üzerine serpiştirilmiş çiçekleri gözünüzün önüne getirin. Özellikle gelinliğin etek ucu kısımlarında ve duvak kısmında kullanılan 3 boyutlu çiçekler, gelinlik rengine göre seçilmelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir