Tesettür Gelinlik Modelleri 2024

Tüm gelin adaylarının hayali hayatında ki en özel geceyi unutulmaz bir gelinlikle süslemektir. Bu sebeple piyasa da her kesime, her tarza hitap eden bir çok gelinlik modeli bulunuyor fakat tesettür gelinlik modelleri için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Son yıllarda tesettür moda sektörü çok gelişse de tesettür gelinlik modelleri çok çeşitlilik göstermiyor. Fakat son zamanlarda ünlü markaların da bu sektöre yönelmesi ile bir çok çeşit, farklı tarzlarda tesettür gelinlik modelleri bulunabiliyor. Bu yazımda dikkatimi çeken modellere yer vermek istiyorum.

cicek tacli tesettur gelinlik modeli

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Fiyatları

ince tesettur gelinlik modeli

 

Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları çok değişkenlik gösteriyor, her bütçeye uygun modeller olsa da fiyatlar 800 lira ile 10.000 lira arasında değişkenlik gösteriyor. Bu kadar fiyat farkı ise kumaş kalitesinden, tesettür gelinlik modellerinin detaylarına daha doğrusu uğraştırıcı işçiliğine göre değişiyor. Taşlı, motifli, desenli tesettür gelinliklerin fiyatları biraz daha yukarı seyrediyor.

 

onu dugmeli tesettur gelinlik modeli

 

Herkesin zevkine göre modeller mevcut, çok gösterişli tesettür gelinlik modelleri olsa da sade düz modeller de mevcut.

Tesettür gelinlik modelleri kendi arasında çok farklı modeller gösterse de bu modelleri tesettür gelinlik başı modelleri tamamlıyor. Gerçekten gelinlik modeli ile gelinlik başının uyuşması çok önemli.

 

sultan tesettur gelinlik modeli

 

Tesettür Gelinlik Modelleri ve Tesettür Gelinlik Başı

tesett

 

En çok yapılan yanlışlardan birisi tesettür gelinlik başı seçiminde yanlışa düşmektir. Yani yüz şeklinize göre tesettür gelinlik başı yapmalısınız.

Yüz şekliniz dikdörtgen ise yüzünüz büyükse ince tarz tesettür gelinlik başı seçmemekte fayda var. Yüzünüz dikdörtgen şeklinde ise ince tarz tesettür yerine, kalın gösterişli bir tesettür gelinlik başı seçiniz. Bu sayede yüzünüzün kenarlarını kapatabileceksiniz. Fakat yüzünüz yuvarlaksa ince yada kalın gösterişli gelinlik başı seçebilirsiniz.

Tesettür gelinlik modelleri bu yıl çok farklı tarzlardan oluşuyor. Genel olarak altın rengi işlemeler öne çıkıyor, bunun yanı sıra desenli, taş işlemeli modelleri de görmek mümkün. Prenses gelinlik modelleri bu yılın en çok tercih edilen modellerinden, bunun yanı sıra etek kısmının uzun olduğu gelinlik modelleri de bu yıl çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Tesettür modası hakkında her konuda yazı, video ve galeri bulabileceğiniz siteme beklerim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir