Tesettür Sokak Modası 14 Popüler Stil

Tesettür sokak modası, tesettür modasına yeni bir yenilik getiriyor. Kendine has salaş aynı zamanda şık bir tarz yakalayan tesettür sokak modası 14 fotoğrafla açıklamaya çalıştım. Yazının sonunda tüm modellere ait galeriyi görüntüleyebilirsiniz. Tesettür ile sokak modası nasıl uyum sağlar, kot pantolon ile tesettür nasıl beraber kullanılır bu sorulara cevap bulacağız.

 

tesetturlu sokak modasi 33

 

Tesettür sokak modası hem uyumsuz gibi görünen aykırı modelleri, hemde şık renkli kendine özgü zarif tarzıyla öne çıkıyor. Fakat tesettür sokak modası dezavantajları da var tabi ki, dışarıya şımarık bir kız izlenimi verebilirsiniz. Fakat tüm modeller bu şekilde değil, basit sade rahat modeller de mevcut.

 

tesetturlu sokak modasi 15

 

tesetturlu sokak modasi 12

Tesettür Sokak Modası Fikirleri

tesetturlu sokak modasi 11

 

Stil seviyorsanız, farklı stilleri denemekten çekinmiyorsanız, bu tarzlardan da etkileneceksiniz. Dünyanın dört bir yanından blog yazarlarının sokak stillerini bu başlıkta bir araya topluyorum.

 

tesetturlu sokak modasi 3

 

1. Arka Sokak Stili

tesetturlu sokak modasi 2

Bu stil ilk gördüğünüzde size biraz evde acele bir şeyler giyip çıkmış imajı verse de, tembel kızlar için bir tarz gibi görünse de hiçte öyle değil. Rahat bir tarz olarak öne çıkan bu stil, düz renkler ile öne çıkmaktadır.

 

2. Tesettür Tulum Modası

tesetturlu sokak modasi 1

 

Bu tulumlar günden güne modaya giriyor. Tesettür modasına da hızla giriş yapan tulum modelleri, rahatlığıyla ve zarifliği ile öne çıkıyor. Eğer doğru kumaşı içeriyorsa bu tulumları her mevsimde rahatlıkla giyebilirsiniz.

 

3. Sonbahar’da Giyilebilecek Bomber Tarzı Ceketler

tesetturlu sokak modasi 1 6

Bu ceketleri de deneyebilirsiniz, bomber ceketler de yeni modaya girseler de çok tercih ediliyorlar.

 

4. Anneler için Tesettür Sokak Modası

Tesettur Tunik Kombini

 

Anneleri de düşünen bir tarz gayet hoş, rahat modeller ile öne çıkıyor. Uzun rahat yelekler ile yapılmış bir kombin karşımıza çıkıyor. Bu kadar havalı bir kombin ile çocuklarda düşünülmüş olması bu modele bir artı katıyor. Özellikle hareketi kısıtlamayan yapısı ile dikkat çeken bu model, hem şık görünmek isteyen hem de çocuklu bayanlar için çok uygun.

 

Tesettür sokak modası arasında anneler için tasarlanan modellerin tamamın en altta galeri kısmında vereceğim. Şimdilik birer model verip geçeceğim.

 

5. Düz Renkli Pantolon Etek Stil

Tesettur Tulum Kombini

 

Çıplak renkler ile yada siyah beyaz renkler ile bir stil yapacağınız düz renkli pantolon etek stiller, hem rahat hemde çok zarif görüntüsü ile bu yıl çok karşılaşabileceğimiz bir model.

 

6. Şapkalı Tesettür Stilleri

Tesettur Oduncu Ceket Kombini

 

Yazları beyzbol şapka diye tabir ettiğimiz şapka modelleri ile, kışları ise beanie model şapka modelleri ile çok şık tesettür sokak modası kombinleri oluşturabilirsiniz. Bir örnek ile açıklayamaya çalışalım, en aşağıya koyacağım galeriden tüm modelleri inceleyebilirsiniz.

 

7. Sportif Sokak Stili

Tesettur Kot Ceket Tunik Kombini

 

Bu stiller hem sportif hemde rahat tarzı ile öne çıkıyor. Sportif bir tarzınız olmayabilir, fakat bu tarzı piknik ve tatil yerlerinde rahatlıkla giyebilirsiniz.

 

8. Uzun Kaban Modası

Tesettur Is Kadini Kombini

 

Kış mevsiminde tesettür sokak modası arasında çok şık kış paltoları bulunuyor. Kot pantolon, keten pantolon ve kumaş pantolon ile bu kabanlar çok güzel yakışmaktadır. Renkli kabanlar ile bu tarz pantolonlar çok yakışmaktadır. Bu tarz bir modelin altına uzun ayakkabılar, hafif topuklu ayakkabılar çok güzel gitmektedir.

 

9. Maksi Etekli Tesettür Sokak Modası

Tesettur Gunluk Elbise Modeli 1

 

Şahsen benim de çok sevdiğim maksi boy uzun etekler, gerçekten tesettürlü bayanlara çok yakışıyor. Çok şık tarzları ve boyu uzun gösteren püf noktası ile ön plana çıkıyor.

Ayaklara kadar uzanan uzun etek bacak boyunu uzun gösterir, ve kısa boyluysanız sizi biraz daha uzun gösterecektir. Bu maxi eteklerin üstüne kot, yada deri ceket giyerek bir kombin oluşturabilirsiniz.

 

10. Tül Etekler ile Tesettür Sokak Modası

 

Bu yıl tül etekler de tekrar modaya giriyor. Tercihe bağlı olarak ayaklara kadar uzanan tül etekler tercih etmeye çalışın. Tül etekler ile yine çok farklı kombinasyonlar deneyebilirsiniz. Yine tül etekler de deri ceket, kot ceketler ile çok güzel gidecektir.

 

11. Bol Kesim Pantolon Tesettür Modası

Baggy pantolonlar rahatlığıyla ve zarifliği ile çok dikkat çekiyor, özellikle kilolu hanımlar için çok uygun bir pantolon modeli olarak öne çıkıyor. Bu pantolonlarda püf nokta ise eşarp ile pantolon rengini yakın renkler seçmelisiniz. Kot pantolondan hoşlanmayan, elbise giymek istemeyen bayanlar için çok güzel bir seçenek.

 

12. Tesettür Sokak Modası Günlük Kıyafetler

Bu konuyu açarken bahsetmek istediğim aslında tam da bu türden giysilerdi, tam tamına sokak modasını yansıtan bu kombini sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Burada ipler sizin elinizde, herhangi bir şeyle sınırlamadan yakıştırdığınız tüm modelleri beraber giyebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğim her şeyi istediğiniz kıyafetle kombin yaparak tesettür sokak modası yaratabilirsiniz.

 

13. Deri ve Kot Pantolonlar

Ben deri pantolonu pek tasvip etmesem de, geniş paça modelleri olanlarını arkadaşlar kullanıyor. Günlük hayatta çoğu insan için rahatlık ve üstüne yakışan alternatiflerin çokluğu itibariyle kot pantolon çok kullanılıyor. Bu tesettürlü kadınlar arasında tercih meselesi, kimisi hiç sevmezken, kimisi çok sevebiliyor. Sokak stilini benimseyen kişiler için en çok tercih edilen kot pantolondur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus bu pantolonların dar olmamasına dikkat etmektir.

14. Çiçek Baskılı Sokak Stili Elbiseler

Bu modeller her tesettür modasında olduğu gibi tesettür sokak modası içerisinde de bulunuyor. Çok şık modellerden oluşan baskılı elbiselerin bir süre daha modada kalacak gibi gözüküyor.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir