Tesettür Spor Giyim Rehberi

Tesettür spor giyim gittikçe yaygınlaşıyor, rahat ve her ortama uygun olması sebebiyle spor kıyafetler ön plana çıkıyor. Biz de sizin için bu tesettür spor giyim kıyafetlerini sizler için derledik.

Tesettür spor giyim üzerine bu yazımda sizlere yirmi beş adet görsel sunacağım. Galerinin tamamına yazı sonundan ulaşabilirsiniz.

uzun tesettur spor tarz min

Tesettür Spor Giyim Tarzları

tesettur yuruyus kiyafet min

 

Bu tarz tam olarak tesettür spor giyim yansıtmasa da, spor bir model olarak öne çıkıyor. Tüm kombine bakacak olursak rahat kıyafetler, spor ayakkabı, spor çanta kombini spor giyim olarak tamamlıyor.

Genelde bu tarzı üniversiteli kesimde sıkça görüyoruz. Fakat spor bir tarz olması nedeniyle her kesim tarafından tercih edilen bir kombin.

 

tesettur yuruyus kiyafeti uzun min

 

Tesettür Spor Giyim Eşofman Modeli

tesettur yesil spor kiyafet min

Spor Kıyafetlere Uygun Nasıl Eşarp Bağlanır?

Gün içerisinde yapılan türban bozulabilir, rahatsız edebilir veya saçlarınız eşarp kenarlarından çıkabilir. Bunun için saçınızı sıkı toplamalı ve boneyi iyi bağlamalısınız. Kullanılan eşarbın kumaş yapısı da önemlidir. Çünkü terletmeyen kumaşlardan yapılan eşarp ve şallar sizi rahatsız etmeyecektir.

Özel günler için yaptığınız türbanlar kadar spor kıyafetler için yapılan eşarplar da önemlidir. Hem spor kıyafete uygun olmalı hem de rahat ettirmelidir.

Bu videoda spor kıyafetlere uygun tarzda bir eşarp bağlama modeli kullanılıyor. Önce eşarp çene altından ortalanarak takılır. Eşarbın öne sarkan uçlarından biri ve arkada kalan uç diğer omuzda birleştirilir ve ister düğümle ister bir eşarp aksesuarı ile bağlanır. Kalan uç da boynun örtülmesi için diğer taraftan arkaya iğnelenir.

Bu tarz tesettür eşofman kombini genelde spor yaparken sıkça tercih edilse de, günlük hayatta da rahat olması sebebiyle tercih edilebiliyor. Rahat olması nedeniyle öne çıkan bu kombin yaz kış giyilebiliyor.

 

tesettur tesettur pembe model min

 

Kışın bu kombini tercih edenler üstüne uzun beli kapatan bir mont giymesinde fayda var, tıpkı bu görselde ki gibi.

 

tesettur spor yuruyus kiyafeti min

 

Tesettür Spor Kıyafeti

tesettur spor tunik min

 

Spor yapmak için, koşu, yürüyüş yada farklı spor dallarında kullanılabilen bu kombin, tesettürlü hanımların spor yaparken ne giyeceğim çilesine yardımcı oluyor. Uzun tunik gibi olan kıyafetin altına yine uzun elastik pantolon giyilerek oluşturulan bu kombin, özellikle koşu yaparken çok kullanışlı bir model olarak ortaya çıkıyor.

 

tesettur spor tarz min

 

Tesettür spor giyim üzerine en çok tercih edilen bu modeli yürüyüş yada koşu yaparken rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

 

tesettur spor kiyafet min

 

Tesettür Spor Tarz

tesettur spor giyim min

 

Bu tarz yine spor kombin olarak öne çıkmakta, günlük hayatta kullanabileceğiniz çok güzel bir kombin. Bir buluşma da, etkinlikte yada davette giyebileceğiniz çok güzel bir kombin.

 

tesettur rahat tarz min

 

Spor kombin denilince insanların aklına spor eşofman kıyafetleri gelse de bu kıyafetlerde spor giyim üzerine olmaktadır. Spor ayakkabı ile birlikte spor tarzı yansıtan bu kombin çok yönlü bir kıyafet olarak öne çıkıyor.

tesettur kosu kiyafeti min

 

Tesettür Yürüyüş Kıyafeti

tesettur genis spor kiyafet min

 

Aslında bu modeli sadece yürüyüş kıyafetine indirgememek lazım, günlük hayatta da kullanabileceğiniz bir kombin, fakat genelde hafif tempo yürüyüşte kullanılan tesettür kıyafet görselde ki gibi oluyor.

 

tesettur esofman modeli min

 

Tamamen sizin tercihinize bağlı olarak farklı şekilde kombin sunduğumuz bu spor giyim kıyafetlerden herhangi birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bu içeriğimle ilgili birde video paylaşacağım. Yazı hakkında düşüncelerinizi lütfen yorum kısmında belirtiniz.

 

Tesettür Spor Giyim Modelleri Galerisi

tesettur esofman kiyafet min tesettur deniz kiyafeti min tarz tesettur spor model min spor tarz tesettur min kiremit renk tesettur spor kiyafet min kapali yuruyus kiyafeti min kapali spor rahat model min kapali spor kiyafet min kapali spor giyim min

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir