Tesettürlü Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli - Tesetturmoda.net
Tesettür Moda ve Kadın Bloğu
Tesettürlü Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli
Sosyal Medyada Paylaş
11 Haziran 2017
Editör

Tesettürlü Çalışan Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Tesettürlü çalışan bayanlar nasıl giyinmeli konusuna geçmeden önce çalışan kadınların en büyük problemi olan bugün ne giymeliyim sorunu hakkında biraz yazacağım. Gerçekten tesettürlü yada açık giyinen çalışan bayanların en büyük sorunu bugün ne giysem olmaktadır.

Bayanlar bu yüzden gardıropta bulunan eşyalarını beğenmezler, bunun kompleksini yaşarlar. Bu yazıda daha çok ofiste, çalışma hayatında giyilmesi gereken kıyafetlerden bahsedeceğim. Ayrıca bu yazı içerisine tesettürlü çalışan bayanlar için başörtüsü modeli videosu paylaşacağım umarım beğenirsiniz.

 

tesettur is kombini

 

Her kadın iş yerinde zarif ve şık görünmek ister, fakat en önemlisi de resmi görünmektir. Bu yüzden çalışma yaşamında giyilecek kıyafetleri seçerken akılcı davranmak şarttır. Görünüşünüz ile insanların kalbini kazanabilirsiniz, resmi bir görüntü size duyulan saygıyı da beraberinde getirir. Çalışma tarzını yakalarken her şeyi dengede tutmalısınız, hiç bir şeyde aşırıya kaçmamanız gerekir.  Makyaj, kıyafet, çanta ve ayakkabı arasında ki dengeyi çok iyi kurmalısınız. İyi giyinen profesyonel bir büro çalışanı bir anda tüm dikkatleri üzerine çekecektir.

Bu yazımda başarıya giden merdiven basamaklarını hızla tırmanmanıza yardımcı olacak çalışan tesettürlü bayanlar giyinme tarzı ile ilgili püf noktalar vereceğim.

 

abiye tesettur calisan

 

Tesettürlü Çalışan Bayanlar Giyinme Tarzı

calisan tesettur kadin

 

Son yıllarda tesettürlü bayanların çalışma sektöründe devrim yarattığına şahit olduk. Bir çok alanda spor olsun, iş sektörü olsun tesettürlü bayanlar tesettürün bir engel olmadığını kanıtladı. Bu yüzden iş yaşamınızda tesettürlü olmanız kafanızı karıştırmasın çünkü çalışan tesettürlü bayanların nasıl giyinmesine dair bir çok seçenek var. Şimdi çalışma hayatında kendinizi iyi hissedeceğiniz, öz güveninizi arttıracak bir birinden şık giyinme tarzlarına gelelim.

 

ofis icin tesettur kombin

 

Tesettür İş Kombinleri

ofis tesettur giyim

 

Resmi ticari toplantılar ya da toplu yemeklerde bu şekilde ağır renkli oturaklı bir abiye seçebilirsiniz. Abiye sevmiyorsanız nakışlı gömlekler ve uzun sade etekler de iş görecektir. İlk olarak size çalışan tesettürlü bayanlar için eşarp bağlama stili hakkında bir video paylaşacağım.

 

Çalışan Genç Kızlar için Basit ve Zarif Giyinme Tarzı

tesettur calisan kombini

 

Düz pantolon ve gömlekler iş için sade fakat zarif  kıyafetlerdir. Hemen hemen her eşarp modeli ile de beraber kullanılabilir. Ben bu tarzı daha çok genç kızlarımıza uygun görüyorum. Burada dikkat edilmesi gereken üst tarafın rengi pantolondan daha koyu tutulmalıdır. Pantolon rengi her zaman bluz yada gömlekten daha açık olmalıdır. Bu şekilde yüzünüz daha ön plana çıkacaktır.

 

Tesettürlü Çalışan  Bayanlar için Baharlık Çiçek Desenli Elbise

tesettur calisan kombinleri

 

Bahar da genellikle bu tarz çiçek desenli rahat elbiseler giyilebilir. Modasını hiçbir sene kaybetmeyen bu çiçekli elbiseler oldukça rahattır.

 

Tesettürlü Çalışan Bayanlar İş Seyahatinde Ne Giymeli

tesettur is kiyafeti

 

İş seyahati planlıyorsanız kesinlikle çizgili, şeritli kıyafetler seçmelisiniz. Şık, mütevazı ve her daim modaya uygun olan bu kıyafetler hem rahat hem de göz alıcıdır. Şeritli kıyafetler tercih ettiğinizde geri kalan tarafları basit tutmanızda önemlidir, bu verdiğim iki foto size ışık tutacaktır.

 

Gri Renk Modern Resmi Tarz

Gri tonu her zaman profesyonel bir his vermektedir. O gün içerisinde toplantınız olacaksa yada önemli bir görüşmeye katılacaksanız çok resmi görünen gri tonu tercih edebilirsiniz.

 

Yönetici Tesettürlü Bayanlar için Zarif Tarz

Belli bir yaşın üzerinde bayanlar için çok şık ve zarif olan bu modeller, çok dikkat çekicidir. Fakat biraz cep yakabilir.

 

Çalışan Tesettürlü Bayanlar için Ofis Giyinme Tarzı

Tesettürlü çalışan bayanlar ofiste rahat ve şık elbiseleri tercih etmelidir. Nitekim ofis ortamı sıcak ve yorucu bir ortamdır, bu ortama göre uyum sağlayacak kıyafetleri seçmeye özen gösteriniz.

 

İş Giyiminde Trençkot’un Önemi

Uzun kışların vazgeçilmezi olan trençkotlar size çok resmi bir hava verecektir. Son derece şık olan bu trençkotları günlük yaşamınızda da gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

 

Tesettür ve Ceket Kombinasyonu

Foto da gördüğünüz üzere ceket ve uzun etek kombinasyonundan oluşan bu stil gayet zariftir. Bu modeli daha çok kısa boylu tesettürlü çalışan bayanlara tavsiye ediyorum. Bu şekilde hem uzun görünebilir hem de çok şık olabilirsiniz.

 

Kış için Baskılı Eşarp Seçimi

Kış kıyafetleri yaz kıyafetlerine göre gerçekten sıkıcı olabilir bu yüzden kışın bu kıyafetleri renkli, canlı eşarplar ile taçlandırmalısınız. Bu sebeple baskılı eşarplar çok güzel bir çözüm olabilir.

Tesettürlü çalışan bayanlar nasıl giyinmeli ile ilgili videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2014