Tesettürlü Kısa Boylular Nasıl Giyinmeli

Tesettürlü kısa boylu bayanlar nasıl giyinmeli konusunu fotolar ile ele alacağız. Yeni kapanmış yada yeni kapanacak olabilirsiniz, kısa boylu iseniz bu yazı tam size göre, kısa boylu kavramı göreceli olarak değişse de bizim kıstasımız 1.60 cm altı olacaktır.

 

Tesettürlü Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli İpuçları

Kısa boylu bayanlar açık giyime göre kapalı giyimde zorluklar yaşayabilmektedir. Fakat bu yazımızda sizi uzun ve zarif gösterecek modeller ile püf noktaları göstereceğiz.

 

Çizgili Kıyafetler

İlk olarak size söyleyeceğim püf nokta çizgili kıyafetlerin kullanılmasıdır. Bu tavsiyeyi daha önce kilolu kadınlar nasıl giyinmeli konusunda da vermiştik, çizgili kıyafetler hem uzun görünmenizi, hem de daha az kilolu görünmenizi sağlar.

 

kisa boylu cizgili kiyafet

 

Uzun Etek Tercihi

Uzun maksi boy etek tercih etmeniz bacak boyunu uzun gösterebileceği için sizi daha uzun gösterecektir. Bu tavsiyeyi daha önce de duymuş olabilirsiniz, zaten tesettürlü kısa boylu kadınlarda genel itibari ile uzun etek giymektedir.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar 2

 

Paçaları Kapatan Uzun Elbise Tercihi

Bu hem uzun görünme açısından hemde rahatlık açısından güzel bir püf noktadır. Uzun elbiseler de dikkat edilmesi gereken paçayı kapatıp ayakkabıya kadar uzanan elbiselerin tercih edilmesidir.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar 3

 

İki Renkli Sade Kombin

Kısa boylular parlak bir eşarp ve mat bir elbise ile güzel bir kombin oluşturabilirler. Burada amaç odağı yüze vermektir. Uzun elbiseler anlattığımız üzere sizi uzun gösterecektir. Tesettürlü kısa boylu bayanlar sıkça bu tarz iki renk kombinleri kullanmaktadır.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar

 

Sportif Kıyafetler Seçin

Solgun açık renkleri ya da pastel renkli eşarplarla birlikte giyeceğiniz bluz ve elbiseler ile sportif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Tesetturlu kisa boylu bayanlar nasil giyinmeli 7 scaled

 

Bahar’da Trençkot Tercih Edin

Son yıllarda moda olan trençkotlar tesettürlü kısa boylu bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bu trençkotların altına keten düz renk bir pantolon harika bir seçim olacaktır. Bu giyimi güzel bir şal ile süsleyebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak bir foto paylaşıyorum.

 

Tesetturlu kisa boylu bayanlar 5

 

Desenli Kıyafetler ve Eşarplar 

Daha önce çizgili elbiseler, bluzlar tercih edilmeli demiştik. Bunların yanı sıra örgü desenli kıyafetler tercih edilebilir. Birde siyah beyaz renk kombinleri yapılabilir. Özellikle çalışan tesettürlü kısa boylu bayanlar aşağıda attığım foto gibi bir tarz yakalayabilir.

Aynı şekilde eşarplarda da desenli modelleri kullanmak yine odağı yüzünüze yansıtacaktır. Bu sizin boyunuzu olduğundan uzun gösterebilir.

 

desenli esarp

 

 

Tesettürlü Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Giyinmeli Kışın Ne Giymeli

Kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız o şekilde giyin fakat yüz tipinize bağlı eşarp modellerini seçin ve trençkot, bele kadar uzayan maksi etekler gibi püf noktaları atlamayın.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar kisin ne giymeli kislik

 

Üçgen Eşarp Bağlama Modeli

Özellikle çalışan tesettürlü kısa bayanların tercih etmesi gereken bu stil, fotodan gördüğünüz kaban tarzı kıyafetler ile çok güzel gitmektedir. Çok zarif bir eşarp bağlama modelidir, iş toplantılarında önemli günlerde tercih edilecek bir stildir.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar 9

 

Düğünler için Uzun Eşarp Modeli

Bu eşarp bağlama stili biraz abartı görünse de kısa boylu tesettürlü bayanlar için çok ideal bir bağlama şeklidir. Eşarp ve yüzünüzün öne çıktığı bu modeli tavsiye ediyorum.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar maksi boy etek

 

Tesetturlu kisa boylu bayanlar nasil giyinmeli 2

 

Kısa Boylu Tesettürlü İş Kadını Bayanlar

Tesetturlu kisa boylu bayanlar nasil giyinmeli 66

 

Tesettürlü kısa boylu bayanlar nasıl giyinmeli hakkında yeterince bilgi verdik. Bunu ekstra olarak çalışan bayanlar için vermek istiyorum. Yazı da da ifade ettiğim gibi trençkot modelleri ile hem uzun görünebilir hem de çok zarif olabilirsiniz.

Bunu en iyi anlatan fotoyu aşağıda beğeninize sunuyorum. Tesettürlü kısa boylu bayanlar nasıl giyinmeli konusu hakkında birde video yayınlıyorum. Lütfen görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşın.

 

tesetturlu kisa boylu bayanlar 4

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir