Türban Modelleri

Türban, düzgün kullanıldığında, açık saçlarla kıyaslandığında, çok daha şık bir görüntü verebilir. Saça takıldığında fazla olabilecek pek çok takı, türban modellerine kullanıldığında, istenen şık görüntüyü rahatlıkla sağlayabilir. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren, modelleri vardır. Normal bir başörtüsü, eşarp veya şal; uygun bağlama şekilleri kullanılarak, türban yerine kullanılabilir.

Günlük Modeller

Günlük kullanım için uygun türban modelleri, hazır şekilde bulunması ve gün içerisinde düzeltme, açıp yeniden örtmek gibi ihtiyaçlar doğurmadığından, oldukça zaman kazandırabilir. Spor bir görünüm elde etmek için kullanıldığı gibi, iş yerinde kıyafete uygun seçildiğinde klasik bir şıklık da yaratabilir.

Gelin Türban Modelleri

Gelinliğin parçası olarak üretilen bu modeller, genellikle boyun kısmından gelinliğin için girecek şekilde üretilir. Taşlar, tüller, çiçekler ile desteklenen bu modeller, saçın düzgün durmasını, gelinliğin görüntüsünü desteklemesi ile oldukça çok tercih edilen bir modeldir. İncilerle süslenmiş bir beyaz gelin türbanı, her kadın tarafından beğenilen, hatta türban kullanmayan kadınlar tarafından gıpta ile bakılan, çok hoş bir görüntü verir.

Abiye Türban Modelleri

Sünnet annelerinin, nişanı yapılan kızların en çok tercih ettiği bu modeller, davete katılanlar tarafında çokça tercih edilmektedir. Elbisenin aynı renginde olan, türbanı takıp üzerinden giyilen bluz gibi bir kıyafet parçası ile desteklenen modelleri, bütünlük içinde görünen bir görünüm sağlar. Bu şekilde kullanıldığında, hareketten kaynaklanan kaymalarında önüne geçilmiş olur.

Ayşenaz Türban Tasarım

Ayşenaz Türban Tasarım yeni evlenecek olan ve gelinlik heyecanını yaşayacak olan gelin adayı tesettürlü kadınlar için türban tasarımı yapan ünlü bir tasarımcıdır. Instagram hesabında yaptığı tasarımları paylaşan Ayşenaz Türban Tasarımı oldukça hoş modeller üzerinden çalışmaktadır. Gerçekten tesettürlü kadınlar bu türban tasarımları ile birlikte muhteşem görünmektedir. Hayatının en güzel gününü yaşayacak olan tesettür giyen kadınlar için Ayşenaz Türban Tasarımı Modelleri 2017 yılında gerçekten harika modellerle doludur.

 

Hazır Şifon Türban Modelleri

Şal modelleri birbirinden farklı ve değişik. Hazır şifon türban modelleri de kullanışı açısından rahat ve şık duruyor. Türban bağlama modelleri videolu anlatımla daha kolay anlaşılıyor. Bu yüzden anlatımlı bu başörtü bağlama videosu çok işinize yarayacak. Videoda iki farklı başörtüsü ile iki farklı türban modeli yapılıyor.

İlk türban bağlama modelinde yavruağzı bir şal ile hem şık hem de omuzları kapatan hoş bir bağlama modeli anlatılmış. Özellikle kenarı dantelli şal modeli, bağlama sonunda güzel bir görüntüye ulaştırmış.

İkinci bağlama modelinde kullanılan başörtüsü ise yapılırken görülüyor ki kumaşı rahat, terletmeyen ve hemen şekil alabilen cinsten bir kumaş.

2023 türban balama modelleri arasında en beğendiğimiz bağlama şekli desek yanlış olmaz. Hem kullanılan türban kumaş türü çok akıcı, kolay yapılabilen bir kumaştan üretilmiş hem de tesettür kavramına uygun bir bağlama şekli olmuş.

Birbirinden Güzel Hazır Türbanlar

2023 yılında çeşit çeşit şal modelleri yine tüm bayanların dolaplarında yerini alacak. Tulipa Turban, farklı şal modelleri ile tesettürlü bayanların kıyafetlerine uygun pek çok şal modelleri sunuyor. 2017 şal modelleri arasına girecek farklı şal modelleri arasında Yelpaze Hazır Türban da yerini aldı bile. Mıknatıslı şal modelleri hakkında daha önce sizlere bir bilgilendirme yazısı hazırlamıştık. Aynen o şal modelleri gibi bunlar da mıknatıslı şal modellerinden; ancak renk bakımından daha zengin ve kullanımı eğlenceli.

Şal bağlama modellerinin en fazla tercih edilenlerinden biri de başın üstünden geçirerek dolama modelidir. Mıknatıslı şallar tam da bu şal bağlama şekline göre ayarlanmış mıknatıslarla tasarlanmıştır. Başınızda doladığınız yerdeki mıknatıslar sayesinde iğne ya da eşarp mıknatısına gerek duymadan kolaylıkla türbanınızı örtebilirsiniz. Mıknatıslı şallar, şifon şallar oldukları için duruşları, renkleri ve bağladıktan sonraki şekilleri gayet muntazama ve şık bir şekilde görünür.

Mıknatıslı yelpaze hazır türban modelleri ile birbirinden farklı renklerde tasarlanmış şallar var. Adı üstünde yelpaze şeklinde farklı renk kumaşlarla baş üstünde bir desen tasarlanmış ve hazır türban takıldığında ortaya değişik bir şal modeli çıkmış.

Yelpaze hazır türbanlar dışında Tulipa Turban kalitesi ve farkıyla daha farklı hazır türbanlar da sizler için üretildi. Bunlardan en beğenilenler arasında kemerli düz bantlı ve kemerli çapraz bantlı hazır türban modelleri geliyor. Hanımların farklı ve şık görünme çabası sonunda farklı şal modelleri hazırlamaya devam eden tekstil sektöründe hazır türban modelleri de oldukça fazla rağbet görüyor. Yine şalı baş üstünden dolama yöntemi ile bağlarken şal modelinde başın üstüne gelen bir kemer bulunuyor. Biraz bügülü duran ve üstünden de aynı kumaştan kemer geçirilen bu farklı şal modeli mıknatıslı olması sebebi ile de tesettürlü bayanlara büyük kolaylıklar sağlıyor.

2023 yılında yine birbirinden farklı desenlere, farklı modellere sahip hazır türban modelleri göreceğiz. Gerek renkleriyle olsun gerekse tasarım ve desenleri ile olsun hem yeni kapanan genç kızlar için hem de tüm tesettürlü bayanlar için büyük avantaj sağlayan şal modelleri dolaplarda yerini alacak.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir