Uzun Şal Kullanımı ve Bağlama Stilleri

Tesettürlü kadınların, başörtü seçenekleri arasında eşarp ve şal modelleri yer alıyor. Tesettürlü genç kadınlar çoğunlukla eşarp yerine şal kullanmayı tercih ediyor. Eşarplar genel olarak kare biçimlerinden oluşurken renk, desen ve kumaş dokuları farklılık gösteriyor. Sezonun modasına göre şekillenen renk ve desenlerin yanı sıra kumaşlar ve dokuları da hava şartlarına uygun olarak tercih ediliyor.

uzun-sal-kullanimi-1

Şal modelleri de tıpkı eşarp modelleri gibi modanın unsurlarına göre şekillenirken, kesim ve model biçimleri eşarp tasarımlarından farklı oluyor. Dikdörtgen şeklindeki şal modelleri uzunluk ve kısalıkları bakımından farklı olabiliyor. Bu şal modellerinin kesimleri değiştikçe kullanımı ve bağlama stilleri de etkileniyor. Örneğin kısa boyutlardaki şal modellerini iğne kullanmadan bağlamak mümkün değilken uzun ve büyük ebatlardaki şallar özgürce ve istenilen biçimde bağlanabiliyor.

Uzun Şallar Nasıl Kullanılır?

uzun-sal-kullanimi-2

İğneye Gerek Duymadan Özgürce Bağlayın

Uzun ve büyük şal modelleri, salaş stillerin anahtarı oluyor. İğnelemeye gerek kalmadan bonenin üzerine bıraktığınız ve omuzlarınızın üzerine saldığınız şallar, düşme ve kayma yapmadan durabiliyor. Sokak stilinin en güzel hali olan bu bağlama biçimi jean pantolon ve spor ayakkabılar ile büyük uyum sağlıyor.

Uzun şalları bağlarken bir ucunu arkada diğer ucunu ise ön tarafta bırakmak oldukça hoş bir görünüm oluşturuyor. Aynı zamanda bol ve geniş biçimde omuzların üzerinde çevrilen şal modelleri, hemen her giyim tarzına uyum sağlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir