Yuvarlak Yüze Doğru Eşarp Bağlama

Tesettürlü bayanlar, eşarplarını bağlarken yüz şekline göre bir bağlama biçimi seçmelidir. Eşarp bağlamanın bir çok yöntemi ve farklı modeli bulunur. Önemli olan, kişinin kendine yakışacak, yüz şekline uyum sağlayacak olan eşarp bağlama modelini ve tekniğini uygulamasıdır. Eşarbın yüz hatlarına uygun olması, doğru bağlanması için öncelikle yüz şeklinin doğru bilinmesi gerekir. Yüz şeklini bilen bayanlar var olan görsel ve videolardan bakarak, eşarbı nasıl bağlayacaklarını öğrenirler. Böylelikle bağlanan eşarp model ve renginin güzelliğinin yanı sıra yüz şekline de uyum sağlayarak bir bütün oluşturacaktır.

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama

yüz

Yüz şekilleri genel olarak dört farklı biçimden oluşur. Uzun, oval, kare ve yuvarlak olarak sınıflandırılan yüz şekilleri, eşarp bağlamada dikkat edilecek önemli bir unsurdur. Yüz biçimi eşarbın modelinden nasıl bağlanacağına, bonenin görünüp görünmeyeceğine, yapılan makyajın nasıl olacağına kadar her şeyi etkiler. Bir çok bayan bunları gerçekleştirirken yüz şekline göre araştırma yapmasa da aynada baktığında kendine yakışanı bulmaya çalışır. Kendine en yakışanı bulmak için yüz şeklinin doğru algılanması ve buna uygun olarak seçimler yapılması gerekir.

Yuvarlak – Tombul Yüz Şekline Uygun Eşarp Bağlama 

yuvarlak

 

Yuvarlak yüz şekline sahip bayanların dikkat etmesi gereken iki aşama bulunur. Bu iki aşama ile doğru ve orantılı bir görünüm elde edilecektir.

Yuvarlak veya tombul yüze sahip bayanların öncelikle yapması gereken şey, kullandıkları boneyi göstermemek olacaktır. Yuvarlak yapıdaki yüz bonenin görünmesi ile daha kısa ve geniş duracağından görünmemesi esas alınmalıdır. Yapılması gereken ikinci aşama ise yüzü daha ince gösterme amacı ile eşarbın yanakların kenarlarını kapatacak biçimde bağlanmasıdır. Görselde verildiği gibi bonenin görünmesi ve eşarbın bol biçimde bağlanması oldukça yanlıştır. Eşarbın yanakların yan kısımlarını kapatacak biçimde bağlanması ise doğru bağlama tekniği olup yüz şeklini daha orantılı ve keskin hatlara ulaştıracaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir