Yüz Şekillerine Göre Eşarp Bağlama Teknikleri

Farklı yüz şekillerine göre farklı eşarp bağlama teknikleri vardır. Yüzünüze uygun eşarp bağlama stilini belirlemek için elbette öncelikle yüz tipinizi bilmeniz gerekir. Kabaca yüz şekilleri; kalp, kare, yuvarlak, dikdörtgen ve oval olmak üzere beş çeşittir. İnsanların gözüne hoş gelen ve en çok istenilen yüz şekli ise ovaldir. Bu yüzden yüz şekliniz ne olursa olsun amaç; yüzünüzü oval gösterecek eşarp bağlama tekniğini kullanarak yapmaktır.

Temel Yüz Şekillerine Göre Eşarp Bağlama Teknikleri

Temel yüz şekillerinden bakarak tespit ettiğiniz yüz şekliniz için en uygun eşarp bağlama tekniklerini inceleyelim.

 

  • Yüz şekliniz kalp ise;

Eşarbı bağlarken üçgen şekline getirin ve çenenizin altında tam ortalayarak iğneleyin. Alnınızın her iki yanından kapatacağı için bir ovallik sağlar ve eşarbınızın hem düzgün olmasını sağlarsınız hem de güzel bir görünüme ulaşırsınız.

kalpyuz

kalpyuzesarpbaglama

kadın-yüz-şekilleri
kadın-yüz-şekilleri
  • Yüz şekliniz kare ise :

Kare gibi çerçevelenen yüzlerde önemli olan keskin köşeleri gizlemektir. Bunun için de çeneyi sımsıkı saran bone ve eşarplar yerine yuvarlak bone ve daha salaş ve rahat bağlanmış bir eşarp modeliyle yüzünüzü ovalleştirebilirsiniz. Son yıllarda kolayca bağlanan şallar sayesinde kare yüz tipine sahip olan hanımlar daha rahat ediyorlar.

 

  • Yüz şekliniz yuvarlak ise :

Yüz şekliniz yuvarlak ise işiniz biraz daha zor. Mümkünse bone kullanmadan –çünkü yüzü daha da tombul gösteriyor- eşarbınızı bağlamanız gerekir. Yanaklarınızı mümkün olduğunca kapatıp alnınızı daha açık tutmalısınız. Sımsıkı bağlanmış eşarplar yerine daha dökümlü eşarpları tercih etmelisiniz.

yuvarlakyuzesarpbaglama yuvarlakyuz

  • Yüz şekliniz uzun ise :

Bu durumda mutlaka bone kullanmalısınız. Böylece alnınız biraz daha daralacak ve yüzünüz ovale yakın bir şekil alacaktır. Sımsıkı bağlanan eşarp ve şallar yerine de daha hacimli, gevşek bağlanmış krep kumaştan eşarp ya da şallar kullanabilirsiniz.

uzunyuz uzunyuzesarpbaglama

  • Yüz şekliniz oval ise :

Demek oluyor ki istediğiniz eşarp ve şalı bağlayabilirsiniz. Hatta bazı yüz şekillerinde sakındığımız sıkıca bağlamayı bile oval yüzlü hanımlar yapabilirler.

ovalyuz ovalyuzesarpbaglama1

Son Moda Eşarp Bağlama Stilleri

Başörtüsü, İslam ın emirlerinden biridir. Müslüman bayanlar tesettür giyimine dikkat eder ve baş ve boyun bölgesinin helal olmayan kişiler tarafından görünmesi haramdır. Bu bağlamda pek çok farklı baş örtme şekli olabilir. Kimi şal bağlar kimi eşarp yapar.

Son yıllarda tesettürün bir moda sektörü haline geldiğini üzülerek görüyoruz. Çünkü sektör haline gelen bir yerde mutlaka ticari amaç vardır. Ancak örtünme Allah ın emridir. Elbette pek çok farklı biçimde başörtüsü yapılabilir. Abartıp açık halden daha fazla dikkat çekmemek kaydıyla.

Kolay Eşarp Bağlama Teknikleri

Kolay eşarp bağlama tekniklerini yayınlamaya devam ediyoruz. Armine ipek eşarbı şal şeklinde bağlayarak farklı bir eşarp bağlama tekniği kullanabilirsiniz.

Kolay Eşarp Bağlama – Görsel Anlatımlı

Eşarp bağlamak yeni kapanan bir bayan için çok zahmetli ve teferruatlı gelebilir. Ancak eşarp bağlamanın ne kadar basit ve rahatlıkla yapılabileceğiniz bu videoda göreceksiniz. Sefamerve den alıntı yapılan bu videoda eşarp bağlama en sade şekilde gösterilmiştir.

Kolay eşarp bağlamak için diğer bir detay da iğne kullanılmamış olmasıdır. Normalde belki daha çabuk bozulmaması için iğne kullanılması daha sağlıklı olacaktır.

Kolay eşarp bağlama videosunu izleyin ve hem pratik hem rahatça eşarp bağlayın.

Akıllı Eşarp Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle biz insanlar için her işin kolayı çıkıyor. Akıllı telefonlar, akıllı eşyalar ve akıllı evlerden sonra kişisel olarak kullandığımız kıyafetlerin de pratik olanları, akıllı olanları çıkmaya başladı. Bunlardan biri de ‘Akıllı Eşarp’ tır. Akıllı eşarp da pratik ve hazır eşarp ve şal modelleri mantığında özellikle çalışan tesettürlü bayanların işini kolaylaştırmak için sunulan bir modeldir.

Akıllı Smart Eşarp adıyla Sefamerve’nin patentini alıp satışa sunduğu bu pratik eşarplar ayrıca bir çok renkte üretilip her zevke hitap etmeyi planlıyor. İğne gerektirmeyen yani iğnesiz bir çok farklı bağlama stillerini de uygulayabileceğiniz akıllı eşarp modelleri, kayma yapmaz. İğnesiz yapıldığı için iğne izinden kaynaklı deformelere sebep olmaz.

Her yerde, her davette rahatlıkla kullanılabilecek akıllı eşarp modelleri ile şıklığınıza şıklık katacaksınız.

Şık Eşarp Bağlama Yöntemi – Video

Rabia Z nin %100 ipek eşarbıyla çok şık bir görünüme sahip olabilir ve rahat bir gün geçirebilirsiniz. Modanisa için özel üretilen bu ipek eşarp modellerinden biriyle çok şık bir eşarp bağlama yöntemi sayesinde özel günlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Videolu anlatımda da şık bir eşarp bağlama yöntemini öğreneceksiniz.

Eşarp Bağlarken Hata Yapmayın

Eşarp bağlama şekilleri ve püf noktaları bulunsa dahi her gün onlarca hata yapılıyor ve eşarplar yanlış biçimde bağlanıyor. Tesettürlü bayanlar, moda olan stilleri oluşturmaya çalışırken yüz şekline uymayan, hoş görünmeyen eşarp bağlama yöntemlerini kullanabiliyor. Bu hatalar farkında olarak veya olmayarak yapılabiliyor. Peki bu hatalar nelerdir ve hatalardan nasıl uzak durulur?

Boynunuz Kapalı Olmalı

Şal ve eşarp bağladıktan sonra boyun kısmının görünmesi tesettüre uymadığı gibi hoş bir görünüm de yaratmıyor. Baştan aşağı tesettür giyime sahipken, boynun görünüyor olması hem şıklığı hem de modernliği yok eder. Şıklık açısından olumsuz olan bu görünüm muhafazakarlığa da uymuyor.

Bonenin Fazla Görünmemesine Özen Gösterin

Eşarp ve şalların kaymadan durması ve saçın görünmemesi için her tesettürlü bayan bone kullanır. Bonenin görünmesi, oluşturulan kombine uyum sağlamazken yüz şekli için de dezavantaj yaratıyor. Eşarp ve şalı geriden bağlayarak boneyi göstermek şıklığı ve zarifliği geri planda bırakıyor. Kullanılan renkli boneler ise durumu daha da kötüye sürüklüyor. Bone kullanırken genel olarak siyah, beyaz, ten rengini tercihiniz olsun ve eşarbı bağlarken de bone ile arasında bir santimden fazla olmamasına özen gösterin.

Mutlaka İğne Kullanın

Eşarbın veya şalın düzgün durmaması, orantılı olmamasının sebebi iğne kullanmamak oluyor. Eşarbın düzgün durması, kaymaması ve düşmemesi için mutlaka iğneler ile destekleyin. Böylelikle şıklığınızdan ödün vermeyeceksiniz.

Çok Yüksek ve Büyük Topuzlardan Kaçının

Eşarp ve şalların topuz yapılan saçta her zaman daha güzel ve şık durduğu kesin. Fakat bunu abartmak da şıklığa ters düşüyor ve ortaya göze batan bir görünüm çıkıyor. Yaptığınız topuzlarda büyüklük ve yükseklik ölçüsünü tutturmak şart. Topuz tokası kullanarak ideal boyutlarda ve ideal yükseklikte bir topuz modeli oluşturabilirsiniz. Böylelikle rahatsız etmeyen şık bir görünüm oluşturacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir