En Güzel Sünnet Annesi Tesettür Abiyeler

Bir oğlunuz varsa geleneksel anlamda onunla ilgili ilk hayaliniz ve ilk heyecanınız şüphesiz sünneti olacaktır. Ülkemizde çoğu kesim tarafından mevlüt okutularak ya da tıpkı bir düğün gibi yer tutulup davullu zurnalı kutlanan sünnet törenleri, ailenin yakınlarının çağrılarak yapıldığı ve bu sayede akrabaların, yakın dostların bir araya gelme vesilesidir.

Böyle bir organizasyonda kuşkusuz sünnet olan erkek çocuğun annesi ilk odak olacaktır. Çok eskilerden bu kadar abartılmayan, daha sade hazırlanan sünnet anneleri günümüzde neredeyse kendi düğününün ikinci bölümü gibi abartılı abiyeler, şıkır şıkır elbiseler, saç ve makyajla süslenerek davete hazırlanıyor. Kimi sünnet anneleri çok fazla abartsa da kimi bayanlar da gerçekten hem şık hem zarif olmayı beceriyorlar.

gozde buyuk beden tesettur abiye min

Peki 2017 sünnet annesi tesettür abiye elbise modelleri nasıl olacak?

Sünnet annesi tesettür abiye modellerinin pek çoğunda açık renkler kullanılıyor. Beyaz, pudra, buz mavisi, mint yeşili ve krem gibi açık renklerle yaz günlerine uygun mükemmel şıklıkta sünnet annesi abiyeleri olsa da daha canlı renkli sünnet annesi abiye modelleri de yok değil. Biraz zevk meselesi biraz da yaz aylarında olmasında kaynaklı olabilir bu durum.

gri siyah 56 beden tesettur abiye min

Açık renkli sünnet annesi tesettür abiye elbiseler 2023 yılı yazında da en fazla tercih edilecek abiye modellerinden. Açık renkli olmasına karşın elbise tasarımı yapılırken düşünülen işlemeler, abiye elbiseye bir ağırlık vererek tam bir sünnet annesi abiyesi haline gelebiliyor. Üstü uzun ceket şeklinde kalçaları örten ve ceket etek takımı gibi duran abiye elbise modelleri yine 2017 yılı modasında kendine yer buluyor. Cekette bulunan taşlar, inciler, parıltılar sade ve kuyruklu etek modeli ile birleşince modern çizgileri olan zarafetin şıklıkla buluştuğu bir tesettürlü abiye elbiseye dönüşüyor.

asil siya 56 beden tesettur abiye min

2017 sünnet annesi tesettür abiye modelleri için ikili abiye takım seçen anneler de var. Sonradan kullanabilmek adına uygun bir seçim olan bu takımlar, yine genel anlamda açık renkli oluyor.

Sünnet annesi abiye modeline uygun 2023 abiye başörtüsü de çok fazla abartmadan ve abiye elbise modeli de göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Elbisede çok fazla hareket, taşlar, pırıltılar vs varsa abiye başörtü daha sade yapılarak denge sağlanabilir.

buyuk beden tesettur abiye min

Tesettür Abiye Takım Modelleri

Her daim şık olmayı, kendine yakışanı giymeyi başaran bayanlar elbette özel gün ve davetlerde, düğün derneklerde şık olacaktır. Ancak her davete de abiye elbise modellerinden birini seçip giymek düz bir mantıkla sıradanlık olabilir.

Kimi zaman abiye elbise tercihinde bulunurken kimi zaman ikili abiye bir takımla davete hazırlanan bayanlar tarzlarını da stillerini de elden bırakmazlar. 2023 tesettür abiye takımları arasında kaftanlı takımlar, etek ceket abiye takımlar ve tunik ceket pantolon takımları başı çekerken özel tasarım takımlar da abiye seçimi konusunda farklı alternatifler sunacaktır.

fermuarli 56 beden tesettur abiye min

Tesettür abiye takımları 2023 modelleri arasında son zamanların en çok sevilen tesettür abiyelerinden kuyruklu ceket elbise ikilisi olacak. Genellikle elbisenin koyu renklerden tercih edildiği bu güzel abiye takımın ceketi de kalçaları örtecek şekilde uzayan kuyruklu bir tasarıma sahip. Kimi modellerin önü açıkken bu ceketlerde kimilerinin de düğme ya da çıtçıtla desteklenerek kapalı tasarlanmış. Renk olarak da gold, parlament, fuşya, gümüş gri gibi abiye takımlara yakışacak parıltı ve ışıltılı renkler tercih ediliyor.

pembe islemeli 56 beden tesettur abiye min

Tesettür abiye takımlarda orta yaş ve üzeri bayanların tercihleri ise etek ceket takımları arasında oluyor. Daha rahat hareket edilebilen hem de şık görünen bu abiye takımlarda da yine ara ara payetler kullanılarak abiyenin ışıltısı veriliyor. Genç tesettürlü bayanlarında bir çoğu 2017 abiye takımları arasından etek ceket kombini olan ama daha parlak kumaşlarla tasarlanan abiye takımları seçiyor.

Amine Hume Olgun Tesettur Abiye Modeli

Kaftanlı abiye modelleri 2023 de daha da farklılaşarak karşımıza çıkacak. Eski motiflerin de çok kullanıldığı, püsküllerin olduğu kaftanlı abiye elbiseler, sadece kına geceleri için gelin adaylarının değil bir yakınınızın düğününe giderken de giyebileceğiniz sadeliğe ve şıklığa gelecek. 2017 tesettür abiye takımları arasında belki de en çok sevilenler arasında yer alacak. Renklerin uyumu da sadece bordo ve lacivertle sınırlı kalmayarak resimde de görüldüğü gibi toprak renkleri ve kırmızı gibi birbirine uyumlu renklerle şıklığınıza şıklık katacak.

Esswaap Tesettur Abiye

Bunların yanı sıra jakarlı kumaşlardan üretilen abiye etekler ve payetli ceket kombinlerini de 2023 abiye takımları arasında göreceğiz. Jakarlı kumaşlarda kullanılan simli dokuma ipleri abiye takımların ışıltısını kendiliğinde ortaya çıkaracak. Payetli ceketler, tüllü tunikler ve dantel detaylar da 2023 tesettür abiye takım modelleri için beklenilen detaylar arasında yer alacak.

İşte tesettür abiye takımları 2023 modelleri sizin için derlediklerimiz.

siyah tesettur abiye Lavanta rengi Tesettur Abiye Modeli ikili takim Esswaap Tesettur Abiye kadife tesettur abiye modeli yesil tonlari Tesettur Abiye Modelleri Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 12 Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 9

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir