Farklı Püsküllü Şal Modellerinin Kullanım Rehberi

Püsküllü şallar hayatımıza gireli en fazla 5 yıl olmasına rağmen bayanlar tarafından çok sevildi. Özellikle yeni kapanan tesettürlü genç kızlar, şal modelleri içinde en fazla püsküllü şalları tercih ediyorlar. 2017 ilkbahar yaz sezonunda da incecik rahat tutan, terletmeyen şallar sevilerek takılmaya devam edecek.

Peki püsküllü şal modellerini ele alırsak hangi püsküllü şal hangi kıyafet grubuyla nasıl bağlanır? Bu soruya cevap arayacak nitelikte güncel ve özgün bir paylaşım yapacağız.

 

Düz Püsküllü Şal Modeli Nerede Kullanılır ve Nasıl Bağlanır?

Öncelikle en bilindik ve ilk çıkan püsküllü şal modeli ile başlayalım. İki kısa kenarında yaklaşık 15-20 cm uzunluğunda ince ve düz püsküller bulunan şal modelleri günlük kullanım için ideal bir şaldır. Bu püsküllü şalın düz tek renkleri olduğu gibi dijital baskılı olan modelleri de mevcuttur. Kullanım yeri ve zamanına öre farklı kıyafet kombinleri ile kullanılabilir bu püsküllü şalların pamuk, tafta, ipek ve viskon yapıda olanları vardır. Her birinin kullanım alanı farklıdır.

Örneğin püsküllü ipek şal modelini gündelik hayatta çok fazla tercih etmezken pamuklu püsküllü şal modelini de bir abiye üzerinde kullanmak uygun olmayacaktır. Renklerinin parlaklığına, yapısına, dokusuna göre şal bağlama yeri değişebilir.

Bu püsküllü şal modeli genellikle basit şal bağlama yöntemine göre bağlanabilir. Sokak modası olarak bilinen trend için de kelebek modeli şal bağlama bu ince püsküllü şal modeline çok uygun bir bağlama metodudur.

Şal ile aynı renkte kullanılan ve kenarlara birer tane koyulan imame püskülü tarzında püskülleri bazen boncuk bazen taşlarla süslenen püsküllü şal modeli de son bir kaç yıldır oldukça fazla kullanılan şal modelleri arasında yer alıyor. Aksesuar takmış gibi görünen şal modeli için çok fazla bağlama çeşidi yok. Ancak özellikle şifon şal yapısı nedeniyle abiye elbiselerde, bahar yaz aylarında günlük kullanımda da tesettürlü bayanlara fazlaca rahatlık ve kolaylık sağlayacak. Püsküllerin şal reni ile aynı olduğu bu şal modelinde dolama modeli şal bağlama tekniği kullanılarak şık ve zarif bir şal bağlama yapmış olunur.

 

Püskülleri Siyah Şal Modeli Nasıl Kullanılır?

Krep ya da şifon şal modellerinde sıklıkla kullanılan dört bir kenarına dikilen siyah püsküllü şal modelleri 2017 baharının yine gözdesi durumunda. 2017 şal modelleri arasında tesettürlü abiye elbiseler üzerine çok yakıştığı için tercih edilen bu püsküllü şal modelleri dolama modeli ile bağlanırsa ve püsküller de öne doğru getirilirse şık bir görüntü oluşuyor. Muslima Wear gibi ünlü tesettür giyim markaların birkaç yıldır koleksiyonlarını süsleyen siyah püsküllü tek renk şal modelleri genellikle abiye elbise modelleri üzerinde şıklık yarışına giriyor.

 

Çift Kat Püsküllü Şal Modelleri

Çift kat püsküllü şal modelleri otantik duruşları ve spor kıyafetlerle mükemmel uyumları ile tesettürlü bayanları kendine çekiyor. Pamuklu dokusuyla bahar ve yaz aylarında ter emen kumaşı sayesinde oldukça rahat bir kullanıma sahip çift kat püsküllü şallar, modeli itibariyle renkli ve hareketli bir şal modeli olarak anlatılabilir. Dolama, kelebek ya da bir başka şal bağlama metotlarından biriyle yapılabilen bu şallar son bir kaç yılda hemen hemen her tesettürlü bayanın dolabında yer alıyor.

 

 

Deri Püsküllü Şallar Nasıl Kullanılır?

2016 şal modelleri arasında en çok sevilen şal modellerinden biri olan deri püsküllü şallar farklı bir hava isteyenler için ideal. Fraklı kıyafetlerle kullanıldığında farklı stillere kayan bir yapısı olan deri püsküllü şallar hem klasik hem gündelik hem spor kıyafetlerle rahatlıkla kombin edilebilir.

Kimi zaman abiye elbiselere bile eşlik edebilecek olan bu harika şal modelleri için uygun rengi seçmek yeterli olacaktır. Farklı şal bağlama şekilleri ile uğraşmadan dolayarak kolaylıkla şekil verebilirsiniz. Rahat ve konforlu yapısıyla başınızda ağırlık yapmadan rahat ettirir.

 

Uçları Püsküllü Tüllü Şal Modelleri

Çift katlı tüllü şal modelleri tam anlamıyla abiye şal modelleri arasında yer alan şık ve zarif şal modelleridir. Uçları püsküllü olması sebebiyle bu konuya dahil edemeden geçemediğimiz bu şalların püskülleri tül kısmından sarkarak şık bir hava katıyor.

Şal modelleri arasında en fazla tercih edilen püsküllü şallar hakkında bilgiler verdik. Şimdi de püsküllü şal modelleri 2017 galerisine bakabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir