2016 Kına Dövme Modası

Kına dövme modası, 2016 yılında her bayanın ilgi alanına giren moda trendlerinden biri. Geçici dövme yaptırmak istemeyen bayanlar, Hint kınası kullanarak istediği dövme modelini, istediği zaman yaptırabiliyorlar. Hatta evde kolayca hazırlanabilmesi ile çoğu bayan kendi dövmesini kendi yapıyor. Düğünü, kına gecesi veya nikahı olacak gelinler, kına dövmeler yaptırıyor. Bu dövmeler, tesettürlü bayanlar için de oldukça uygundur ve birçok tesettürlü bayan ellerine ve parmaklarına farklı desenlerden oluşan kına dövmeler yaptırırlar veya yaparlar.

En İdeal Yer; Eller

Eller, kına dövmesi için en ideal yerlerden biridir. Dövmenin ellere yapılması gelinlik, abiye, tesettür giyim gibi bir çok kıyafet ile uyumlu olacaktır. Bu dövmeler oldukça zarif olduğu kadar dikkat çekici de olacaktır.

kına 2

Kına Dövme Yapmadan Önce;

Kına dövme yapmak istiyorsanız, bunu kendiniz hazırlayabilir ve dilediğiniz şekli, deseni oluşturabilirsiniz. Öncelikle hazırladığınız kına ile vücudunuza dövme yapmaya başlamadan önce bir kağıt üzerine pratik yapın. İstediğiniz şekilleri ve desenleri, en kusursuz biçimde oluşturmak için kağıtlar üzerine çizin. Böylelikle kınayı ne kadar ve nasıl sıkmanız gerektiğini öğrenir, çizeceğiniz şekli en güzel biçimde yapmaya başlarsınız. Kağıt üzerindeki denemelerden sonra cildinize uygulamaya başlayın. Ancak cildin yumuşak yapıda olması kağıttaki etkiyi yaratmayacağından çizimler biraz farklı olabilir. İlk denemenizde istediğiniz sonucu alamazsanız pes etmeyin ve bunun geçici bir dövme olduğunu, her zaman dilediğiniz gibi yenisini yapabileceğinizi kendinize hatırlatın.

kına4

Hint Kınası Nasıl Hazırlanır?

Kınanın hazırlanması için gerekli malzemeler; Hint kınası, Alman taşı, su, kürdan ve stabilo kalem. Bir kaşık kına ve yarısı kadar alman taşını iyice ezerek karıştırın. Karışımın içine su ekleyin. İstediğiniz deseni stabilo kalem ile elinize çizin ve kürdan yardımı ile üzerinden kına ile geçin. 2 saat kadar bekletin ve yıkayarak kurulayın.

kına

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir