Bir Tuhaf Tesettür Modası!

Yazımızın başlığından da anlayacağınız gibi tesettür kelimesini sadece herhangi bir şekilde örtünmek olarak algılayan bir moda trendi var şu sıralar.

Japonya’da çıkan bu ilginç ve uygunsuz trendin adı “müslüman lolita” imiş. İsmi bile itici ve bir o kadar edep dışı bu sözümona trendi çıkaran iki genç kız, müslümanlık adına leke getirmeye, alay etmeye ve gerçek tesettür kavramını altüst etme derdinde.

Tesettür giyimde tepeden tırnağa örtünmek dışında, kadınların vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmeleri de esastır. Tesettür, Allah’ın emridir. İslamda tesettürün önemini anlatan yazımızı inceleyebilirsiniz. Tesettür ile ilgili ayet ve hadislerle de devam edebilirsiniz.

Gelelim bu iğrenç, aşağılayıcı saçma tesettür modası(!)na.. Noor ve Alyssa adındaki bu iki Japon kızı, ağır makyajlar ve belirli dünya markası oldukça pahalı kıyafetlerle ortalığa çıkmışlar ve sanki bu mini etekli elbiselerle, kafalarına eşarp üstüne yaptıkları micky mouse tarzı kocaman kurdalelerle tesettürü övüyorlar, müslümanlığı güya herkese sevdirmeye çalışıyorlar.

İşte yukarıda gördüğünüz bu resimlerde müslümanlık sanki böyle olmalıymış, böyle daha güzelmiş gibi görünüyor, gösteriliyor. Tesettür modası ve müslüman lolita kıyafetleri  olarak tanıtılan bu resimdeki görüntüler yayınlandığı gazete ve dergilerde de başarılı olarak tanımlandığı için henüz ülkemizde olmamasına rağmen dikkatli olmak gerekir.

Tesettür modası diye bir ibare bile doğru değildir aslında. Çünkü tesettürün modası yoktur. Allah’ın emri, ilk örtünme emrinden bu yana hiç ama hiç değişmemiştir. Tesettür giyimde de baştan ayak ucuna kadar dikkat etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir