Desenli Eşarplar Nasıl Kullanılır?

Desenli eşarplar, her mevsim ve her sezon modadaki yerini alıyor. Yaz ve kış aylarına göre şekillenen desenler, düz renkteki eşarplara oranla daha fazla tercih ediliyor. Günlük kullanımdan düğün ve davetlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yer alan desenli eşarplar, kombinleri hareketlendirerek canlılık kazandırıyor.

Neden Desenli Eşarplar Tercih Ediliyor?

Tesettürlü kadınlar, düz renkteki eşarp modellerinden ziyade desenli olanlara yöneliyor. Pardösü, kap, tunik ve ceket gibi olmazsa olmaz tesettür giyim parçaları genel olarak düz renklerden oluştuğu ve sadeliği vurguladığı için, eşarp modellerinde canlı, karışık ve hareketli desenler kullanılıyor. Desenli eşarp kullanımındaki ilk amaç, kullanılan parçaların aksesuar yardımı ile güçlendirilmesi oluyor.

vakko-yeni-sezon-esarp-2

Hangi Kombinler ile Desenli Eşarp Kullanılır?

Desenli eşarp kullanımlarında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunuyor. Öncelikle sezonun önde gelen çiçek, geometrik, çizgi ve puantiye desenlerinden oluşan eşarpların renk uyumları göz önüne alınmalıdır. Karışık renk ve desenlerde olan eşarp modelleri, daha çok düz renklerden oluşan dış giyim parçaları ile kullanılıyor.

İpek kumaşlardan oluşan desenli eşarplar, günlük kombinlerde kullandığı gibi abiye elbiseler, klasik etek ve ceketler ile de uyum sağlıyor. Koyu renklerin hakim olduğu desenli eşarplar, daha çok desenlerin içerisinde bulunan renkler ile kombin edilirken, açık tonlardaki modeller hemen her parça ve renk ile kullanılabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir