En Çok Tercih Edilen Eşarp Desenleri

Eşarplar, tesettürlü bayanların en çok önem verdiği aksesuarıdır. Her tesettürlü bayanın gardırobunda onlarca renk ve desene sahip eşarp bulunur. Oluşturulan kombinlere göre renk ve desen seçimi yapılır. Eşarp desenleri, bayanların zevkine ve giyim tarzına göre değişse de yıllara göre ve mevsimsel olarak da farklılık gösterir. Ayrıca bu eşarp modelleri sadece tesettürlü bayanlar tarafından kullanılmaz ve başı açık bayanlar da şal ve fular olarak, eşarpları kullanırlar.

2016 ve 2017 Sezonunda En Çok Tercih Edilen Eşarp Desenleri

Canlı ve Işıltılı; Çiçek Desenler

Çiçek desenler, her yıl mutlaka modanın içindeki yerini alıyor. Kıyafetlerden ev eşyalarına kadar her üründe gördüğümüz çiçek desenlerini eşarp modellerinde de görüyoruz. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarının ışıltısını yansıtan çiçek desenli eşarp modelleri, bayanları tercihlerinde ilk sırada yer alıyor.

çiçek

Zarif ve Şık; İnce Çizgiler

Çizgi modası, geçmişten günümüze uzanan ve modası asla geçmez dediğimiz desenler arasında yer alıyor. Zarif ve şık bir görünüm yaratan ince çizgiler, markaların eşarp koleksiyonlarında sıkça yer verdiği modeller arasında bulunuyor.

Geçmişten Günümüze; Etnik Desenler

Retro tarzını yansıtan etnik desenler, modadaki yerini koruyarak 70’li ve 80’li yıllardan itibaren kullanılmaya devaö ediyor. Mavi, yeşil ve turuncunun hakim olduğu etnik desenler, bayanlar tarafından tercih edilen desenlerden biri oluyor.

etnik

Osmanlı’dan Gelen Asalet

Osmanlı motifleri, yüzyıllardır beğenilen ve ilgi duyulan desenler arasında yer alıyor. Eşarp modellerinde de kullanılan desenler, bayanlar tarafından oldukça beğeniliyor.

osmanlı

Kusursuz Orantıya Sahip; Geometrik Desenler

Kare, üçgen ve dairelerin yer aldığı geometrik desenler, farklı renklerle bir araya getirilerek eşarp modellerinde kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir