En Güzel Tesettür Nişanlık Modelleri

En Güzel Tesettür Nişanlık Modelleri

Yaz yaklaştığına göre düğün öncesi adet haline gelmiş kız isteme, söz, nişan ve kına merasimleri de kapıda. Genç kızların böylesine özel günlerde ne giyeceklerini çok önceden belirleyip hazırlamaları oldukça önemlidir. Mutlulukla heyecanın birbirine karışacağı bu günlerde giyilecek kıyafetlerin önceden seçilmesi için o yılın trendlerine de bakmak gerekir. 2023 tesettür nişanlık modelleri hakkında bilgi edinerek bu yılın en güzel tesettür nişanlık modellerinden size uygun olanları görebilirsiniz.

hanimel moda tesettur nisanlik modelleri 12

2023 yaz sezonunda düğün hazırlıkları için tasarlanan tesettür abiye elbise modellerinde pullar, payetler, tüller, şifonlar, boncuklar, nakışlar ve işlemeler çok fazla kullanılıyor. Özellikle metalik renklerin kullanıldığı ya da ekru gibi açık renklerin üzerine işlenen ince nakışlar, bu yazın en çok tercih edildiği tesettür nişanlık modellerindendir.

2023 tesettür nişanlık modelleri arasında kuyruklu tesettür abiyeler dikkat çekiyor. Gelinlik modellerindeki kadar uzun olmasa da kuyruklu bir abiye nişanlık modeli de seçebilir; bu en özel ve güzel gününüzde düğün öncesi gelinlik provası yapar gibi kuyruklu abiyeyi deneyimleyebilirsiniz.

Nisanlik Sifon Sal Modeli

Yaz günlerine özel olarak açık ve pastel renkler özellikle dış mekanda yapılacak nişan törenlerinde daha münasip olacaktır. Abiye başörtüsü olarak da çiçeklerle süslenmiş bir türban modeli de tesettür nişanlık kıyafetini tamamlayacaktır.

2023 en güzel tesettür nişanlık modellerinden bir derleme yaparak sizler için galeride topladık :

Ayaklarının Gözdesi Balerin Ayakkabılar

Kız çocuklarının tamamına yakını balerin olmak ister. Balerin kıyafetleri içinde ise en çok etkileyen şüphesiz balerin ayakkabıları olur. Normalde balerinler tam bir ayakkabı değil özel bir ayak giysisi giyerler. Balerinlerin giydiği ve parmak ucunda durmalarını sağlayan bu ayakkabılara “point” ya da “puant” denir.

Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 2

2023 ayakkabı modasında balerin ayakkabıları ön sırada yer alıyor. Zaten normalde de günlük ayakkabı modelleri arasında sıklıkla tercih edilen babet modellerine benzerlikleri olan bu ayakkabılar bu yaz her bayanın dolabına girecek.

Balerin ayakkabı modellerinde seçebileceğiniz bir kaç farklı model var. Sade olan balerin ayakkabıları genellikle babetlere daha çok benziyor. Bir nevi babet çeşidi de diyebiliriz. Yalnız ayak ucunda ne tam sivri ne de tam yuvarlak olacak bir şekil verilmiş. Balerin ayakkabı modelleri içinde bilekten bağlamalı, bilek üstünden bağlamalı ve uzun bağcık ya da uzun kurdalelerin olduğu ayakkabılarda da daha feminen bir görüntüye ulaşılıyor.

Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 12

Genellikle spor kıyafetlerle giyileceği düşünülse de balerin ayakkabı modelleri klasik giyim ve günlük giyim için de oldukça rahat ve şık ayakkabılardır. Genç bayanların tercih etmeleri yüksek bu ayakkabıların nubuk, kadife, deri ve rugan çeşitleri  vardır. Klasik giyimde deri, nubuk ve rugan tercih edilir. ancak renkler ve dokuların tuttuğu her kombin için tüm balerin ayakkabılar kullanılabilir.

2023 ayakkabı modası içinde balerin ayakkabılara ilgi oldukça büyük. Boyu uzun bayanların daha rahat ve konforlu bir gün için seçecekleri ayakkabılar arasında yer alan balerin ayakkabılar midi boy eteklerle bağcıkları çaprak olarak bacağa dolanarak kullanıldığında tıpkı bir balerin zarifliğinde bir görüntü ortaya çıkar.

Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 9

Pötikare Kıyafetler ile Nişan Davetlerin Gözdesi Ol!

Pötikare kumaşlar, bir zamanların yer sofrası olarak kullanıldığı şimdilerin ise moda olarak tüm kıyafetlere uygulandığı bir kumaş türüdür. Pötikare kumaşlarla tasarlanmış kıyafetlerin, eşarp modellerinin, çanta ve ayakkabıların nasıl giyilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Farklı stillerde giyinen bayanların çok fazla dikkat etmediği pötikareli kıyafetlerin göz yormadan nasıl giyileceğini, nasıl kombinleneceğini konuşacağız.

Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 8

Aslında ekose kumaşlarla benzerliği olsa da pötikare desenler daha minik karelerden oluşan desenlere sahiptir. Kış sezonunda ekoseli kumaşlarda pötikarelere geçiş ilkbahar döneminde başlar ve genellikle yazlık kıyafetlerde oldukça fazla kullanılır.

Çoğunlukla desendeki ilk renk beyaz olduğundan gömleklerde uygulanan pötikareler, kot bir etek ya da pantolonla oldukça uyum sağlar. Piknik havası da veren bu deseni etek ya da pantolonlarda görmek oldukça ciddi bir kombin hassasiyeti ister. Birden fazla karmaşık desenli farklı kıyafetlerle tamamlamaktan kaçının ki gözü fazla yormasın.

Siyah beyaz ya da lacivert beyaz renklerden oluşan pötikare gömlekler, tunikler ofis ortamında rahatlıkla giyilebilir. Tek şartı altına giyeceğiniz etek, etek pantolon ya da pantolonun tek renk olmasıdır.

Fatma Sevildi 2015 Tesettur Abiye Nisanlik Modelleri 6

Eşarp modelleri içinde de çok sevilen pötikareler farklı geometrik şekillerle birlikte eşarp deseni olarak karşımıza çıkıyor. Spor giyimde daha çok tercih edilen bu eşarpları da rahatlıkla gündelik hayatta kullanabilirsiniz.

Daha tarz giyinen biri iseniz pötikare çantalar, pötikare ayakkabı modelleri hatta pötikare gözlükler bile kullanabilirsiniz.Yaza doğru ilerlerken pötikare desenli kıyafetlerinizi çıkarın ve giyebileceğiniz kombin çeşidini kendi zevkinize göre çoğaltın.

lefzen nisan abiye somon 173417 38 B

2023 yaz sezonunda tesettür elbise modelleri içinde pötikare desenli tesettür uzun elbise modelleri ile baştan ayağa bu desenle boyanabilir başınıza aldığınız sade bir başörtü modeli ile de tamamlayabilirsiniz. Gideceğiniz yere ve zamana göre altına düz babet ayakkabı ya da stiletto da kullanabilirsiniz.

minel ask aplik nisanlik fusya 185645 40 B

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?