En Yeni Eşarp Bağlama Stilleri

En Yeni Eşarp Bağlama Stilleri

Tesettürlü bayanların eşarp bağlama stilleri farklılık gösteriyor. Kimi zaman bazı tesettürlü bayanlar eşarp ve şal modellerini yüz şekline göre değil de farklılık olsun ya da trend bağlama şekli diye bağlayabiliyor. Ancak yüz şekline göre eşarp ve şal bağlamak eşarbın görüntüsünü de etkiliyor. Öncelikle tesettürlü bayanların yüz şekillerine göre ve kendilerine yakışan modellerde eşarp ve şal bağlamalarını tavsiye ediyoruz.

2017 yılının bahar ayını yarılarken farklı eşarp ve şal bağlama modelleri de görüyoruz. Öncelikle tesettür kavramı içinde boyun, kulak ve omuzların görünmemesi gerektiğini belirterek bu duruma tesettür modası (!) olarak bakanlar için bu modelleri sunuyoruz.

Aslında ufak bir fular takmış gibi görüntü veren bu iki küçük eşarp ucu arkadan bir kez dolanarak öne getirildiği için bu kadar ufak görünüyor. Eskilerde saçın ön kısmının tamamen görünerek iğnesiz bir kez önden bağlanan eşarp modelinin boyun ve saç kısmı kapatılarak yapılan bir çeşidi demek sanırım yanlış olmaz. Son zamanlarda özellikle sosyal medya fenomeni tesettürlü (!) kızların yaptığı bu model dolayısıyla bu aralar çok kullanılır oluyor.

Eşarp Bağlarken Hayatınızı Kolaylaştıracak Tüyolar

Önden bağlamalı bu eşarp modelini iğne kullanmadan eşarp yapan tesettürlü geç kızlar sıkı ve açılmaz bir bağlama yöntemi için seviyor olabilir. Özellikle kenarı desenli eşarplarda ya da eşarp uçları ve ortası farklı eşarp modellerinde bağlanan yer farklı bir renkte görününce ortaya sanki eşarp altından fular bağlanmış gibi bir görüntü verilebiliyor.

Yeni eşarp bağlama stilleri arasında verilebilecek tüyolar ise şöyle:

  1. Bone olabildiğince saçın başlangıcına yakın takılmalı. Yani alnınızın bitiminde bağlayın ki yüzünüz görünsün. Hem bone hem de eşarbı önden yaparsanız yüzünüz küçük görünür.
  2. Eşarp veya şalı çok arkadan bağlamak yüzü uzun göstermek yerine tombul gösterir; bu hataya düşmeyin.
  3. Yüz güzelliğinizi egale etmemek için karmaşık, rengarenk eşarp ve şallar yerine düz renk eşarp ve şalları tercih edin.
  4. Oval yüz en ideal eşarp duruşunu sergilese de yanlardan eşarbı kıvırarak düz bir duruş yakalayabilirsiniz.
  5. Eşarbı çok sıkarak bağlamak yüzünüzü ortaya çıkarmaz. Ne çok sıkarak ne de bol bırakarak rahat bir şekilde bağlamalısınız.
  6. Alnınız çok geniş ve bundan rahatsız oluyorsanız boneyi biraz daha aşağıdan bağlayarak ve eşarp/şalı ona göre ayarlayarak türbanınızı yapabilirsiniz.

Akıllı Eşarp Bağlama Yöntemi

İğnesiz, pratik ve kolay bağlana akıllı eşarplar nasıl bağlanır?

Aslında prensip olarak normal kare eşarpları bağlarken yapılan sihirli üçgen var. Kulak hizasından bir kez üste getirilerek çene altından iğne ile tutturulan kısım için de hacimli bir bağcık kısmı tasarlanmış diyebiliriz.

Bu sayede iğne gerektirmeden boyun altından ve boyun görünmeden eşarp bağlamak daha kolay ve daha pratik oluyor. Kolay eşarp bağlama yöntemlerinin başında gelen bu bağlama şekli ile akıllı eşarp da hem pratik hem hızlı bağlama sağlayacak.

İşte sefamerve smart akıllı eşarp bağlama videosu;

 

Kusursuz Eşarp Bağlamanın Adımları

Tesettürlü kadınların günlük hayatının bir parçası olan eşarp ve şalların modelleri, renk ve desenleri kişiden kişiye değişim gösterirken, bağlama biçimleri de aynı şekilde birbirinden farklı oluyor. Kare ve dikdörtgen kesimlerinde olan bu modellerin bağlama yöntemleri, ilk olarak eşarpların kesimine göre farklılaşıyor. Asıl önemli olan nokta ise bağlanan eşarbın yüz şekline uygun olması ve yakışması unsurudur.

Hemen hemen her kadının yaptığı hatalardan biri, eşarp modellerini bağlarken birçok önemli noktayı gözardı etmesi ve en kolay gördüğü bağlama stilini yapmasıdır. Diğer bir hata ise modadan etkilenerek yüz şekline uygun olmayan bağlama stillerini oluşturmaktır.

Kusursuz Eşarp Bağlamak İçin Yapılması Gerekenler;

1- Yüzünüzü Tanıyın

Yüz şeklinin tanınması, eşarp ve şal modellerini doğru bağlamak için ilk adım oluyor. Şimdi siz de yüzünüzün oval, yuvarlak, kare, elmas veya üçgen şekillerinden hangisine benzediğini bularak bu yönde bağlama stillerini araştırın. Yüz şeklinin doğru bilinmesi, kendine yakışanı bulmak için en önemli noktadır.

2- Orantı Sağlayın

Yüz şeklinizi doğru algıladıktan ve buna uygun modeller oluşturmaya başladıktan sonra dikkat etmeniz gereke unsur, yüzünüzde orantı sağlamak olacak. Alın, çene ve elmacık kemiklerin etrafında bulunan eşarbı doğru orantılar ve boşluklar ile bağladığınıza emin olun.

3- Teninize Uygun Seçimler Yapın

Ten rengi, kıyafetlerin ve aksesuarların renk tercihi ile doğru orantılıdır. Esmer, beyaz veya buğday tonlarında olan ten renginize uygun renk seçeneklerini bulun ve bunları kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?