Eşarp Şampuanı ve Güneş Görmeyen Saçlara Şampuan

Oksijen tüm bedenimizin besin kaynağıdır. Saçlarımızın oksijene ihtiyacı büyüktür. İnancımız gereği taktığımız eşarp, şal, başörtüsü, bone veyahut çalışma ortamından dolayı takılan şapka, bone saçlar üzerinde havasız bir ortam ve basınç oluşturur. Uzun süre oksijen alamayan saçlar, cansızlaşır, zayıflar, kırılır, dökülür hatta kepeklenir.

Sefamerve de satışta olan bir şampuan, tam da bu noktaya parmak basmak için üretilmiş.

Güneş görmeyen saçlar için özel şampuan; Lesoleil.

Bu şampuan özellikle tesettürlü bayanların dikkatini çekebilir. Sürekli eşarp içinde hatta bone içine hapsolmuş saçlar uzun süre hava alamadığından yıpranan saçlar bir de her gün bakım yapılmıyorsa kırılması ve dökülmesi kaçınılmaz olabilir.

İşte bu problemlere karşı saçları koruma altına alacak yumuşaklık ve sağlamlık kazandıracak bir şampuana ihtiyacınız varsa bu özel şampuandan alıp saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Bu özel şampuanın farklı saç tiplerine göre olanları ve ayrıca boyalı saçlara özel olan şampuanları da var.

Karaca Eşarp Şampuanı

Karaca Eşarp Şampuanı
Karaca Eşarp Şampuanı

Eşarplar, başımızın tacı olduğuna göre onlara iyi bakmalı, bakımlarını ihmal etmemeliyiz.

Eşarplar, havanın kirinden, saç kokusundan, terden, nemden, sigara,yemek kokusu gibi dumanlı kirlerden, parfüm kalıntılarından kirlenebilir.

Özellikle ipek eşarplarda bayanlar biraz da pahalıya aldılarsa yıkamaya ve ütülemeye çekinebilirler. Ama temizlik imandan gelir. Önceden ipek eşarplar, ya bebek şampuanıyla ya da sadece yumuşatıcı kullanarak yıkanır ve düşük ayarda ütülenirdi. Şimdilerde %100 organik ve ipek eşarp ve ipek kumaşlar için üretilmiş eşarp şampuanları var.

Karaca eşarp şampuanı, %100 organik bir üründür, İpek eşarp ve kumaşlara zarar vermeden temizler. Renkleri soldurmaz aksine canlılığını korur. Hiçbir kimyasal madde içermez dolayısıyla doğaya dost bir üründür. Ayrıca hoş kokusuyla eşarbınız mis gibi kokar.

Kullanım talimatına göre yıkayıp düz bir yerde mandal kullanmadan kurutursanız eşarbınız daha temiz olacaktır. Yine düşük ısıda ütüleyip kullanabilirsiniz.

Aker İpek Eşarp Şampuanı

Aker İpek Eşarp Şampuanı
Aker İpek Eşarp Şampuanı

Sizlerde gelen soruların başında ipek eşarp temizliği geliyor. İpek eşarp temizliği nasıl olmalı? İpek eşarptaki lekeler nasıl çıkar? gibi pek çok soruya daha önceki yazılarımızda cevap niteliğinde paylaşımlarda bulunduk.

İpek eşarplar hassas olduklarından dolayı bakımı ve temizlenmesi de bir o kadar hassas olmalıdır. 30 dereceyi aşmayan bir ılıktaki suyla yıkamak, eşarplar için özel üretilmiş şampuan kullanmak, ipek eşarpları uzun süre kullanmanız için önemli bakım tüyolarıdır. Aker ipek eşarp şampuanı ile ipek eşarplarınızı yıkayabilir ve temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

İpek eşarplar için özel olarak üretilmiş eşarp şampuanı ile yıkadığınız eşarplarınız mis gibi kokacak ve ipek yumuşaklığı devam edecek. İpek eşarplar yıkanırken çitilemeden yumuşak hareketlerle yıkamanız gerekir. Yıkama işlemi bittikten sonra eşarbı sıkmayın, suyunu bırakmasını bekleyin. Mümkünse havlu üzerine sererek düz bir zeminde kurumaya bırakın. Böylece hassas ipek eşarp, modeli ve şekli bozulmadan kuruyacaktır. Ütülerken de aynı hassasiyetle ılık derecede üzerine çok bastırmadan ütüleyip tertemiz kullanabilirsiniz.

Eğer gerçek ipek eşarp yani %100 ipekten üretilmiş bir eşarp kullanıyorsanız; Aker ipek eşarplarda olduğu gibi, su ve leke tutmama özellikleri sayesinde Aker ipek eşarp şampuanı kullanmanız yeterli olacaktır. Desenleri ve renklerinin canlılığını bozmadan temizleyen bu eşarp şampuanı doğaya karşı hiç bir zararı olmayan maddelerden üretildiği için de çevrecidir.

Eğer ipek eşarp üzerinde çay lekesi, kahve lekesi, fondöten lekesi vs gibi lekeler varsa bu yazımızı yeniden okuyarak ipek eşarp bakımı ve temizliği hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bunların dışında herhangi bir lekesi olmayan ve ekstra bir şey kullanmaya gerek duyulmayan rutin ipek eşarp temizliği yapacaksanız Aker ipek eşarp şampuanı ile yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir