Tilla Eşarp Modelleri | Silk ve İpek Eşarp Serisi

Türkiye’de eşarp deseni tasarlama konusunda büyük bir eksiklik var. Eşarp desen tasarımı dünya geneline bakıldığında ünlü eşarp markalarınca İtalyan tasarımcıların elinden çıkıyor.

Ülkemizde yapılan eşarp desen tasarımcılığı maalesef İtalyan tasarımcıların eşarp desenlerini biraz değiştirip ya da renkleriyle oynamaktan ileri gidemiyor. Eğer bu açık kapatılırsa emini hem ülkemiz hem de dünya için daha güzel işlere imza atılacaktır.

Tilla Twill Eşarp Modeli
Tilla Twill Eşarp Modeli

Tilla İpek Eşarp Modelleri

Özellikle bu yıl ve 2023 yılı adına birbirinden farklı ve son derece kaliteli eşarp modelleri yine hanımları beklemektedir. Bunun için de Tilla İpek eşarp modelleri 2023 çeşit ürünleri arasında her bayana özel birbirinden farklı ürünler bulunmaktadır.

Bunlar arasında yine birçok değişik rengin karıştırılarak tasarım yapılmış olan birbirinden şık eşarp çeşitleri bulunurken, aynı zamanda düz fon eşarp çeşitleri yine sadeliği seven ve ön planda tutan hanımlar için de hazır bir şekilde alınmayı beklemektedir.

Tilla Turkuaz Şal Modelleri
Tilla Turkuaz Şal Modelleri

Üstelik son zamanlarda bu konuda birçok değişik firma birbirinden farklı ürünler ile piyasaya çıkarak son derece kaliteli bir rekabet ile bu noktada en çok müşterilere büyük bir avantaj sunmaktadır.

Uygun Fiyatlı Ürünler

Bununla birlikte aynı zamanda bu sayede fiyat olarak da yine müşteriler adına son derece büyük bir fiyat uygunluğu ortaya çıkmaktadır. Birbirinden farklı ve son derece şık eşarp çeşitleri içinde özellikle de mint eşarp çeşitleri arasında birçok değişik renk seçeneği içerisinden çiçekli desen tasarımları ile de yine birbirinden farklı eşarp çeşitleri bulunup satın alınabilir.

Tilla Puanlı Eşarp Modelleri
Tilla Puanlı Eşarp Modelleri

Birçok hanım eşarp çeşitleri arasında her yıl bu konuda modayı da takip etmekte ve bununla birlikte de en çok hangi tür bir eşarp çeşidi daha çok ilgi görmüş ya da satın alınmış tüm bunları takip etmektedir. Üstelik artık bu son derece şık ve birbirinden çeşit ürünler de yine internet üzerinden son derece kaliteli site bünyesinde birçok hanım rahat bir şekilde bulabilir ve bununla birlikte satın alabilir.

Tilla Lila Eşarp Modeli
Tilla Lila Eşarp Modeli

Çeşitli Eşarplar

Üstelik internet üzerinden satışı yapılan birbirinden farklı eşarplar, aynı zamanda dışarıdaki birçok farklı mağazaya göre son derece uygun fiyatlar dâhilinde satılmaktadır.

Bu tür bir nedenden dolayı da istenilen her türlü eşarp çeşidinden bir yerine birden fazla ürün çeşidi satın alınabilir. Bununla birlikte ayı zamanda koyu renkler açısından da Tilla model çeşitleri arasında siyah ya da kahverengi, aynı zamanda daha açık renk olarak da tek beyaz renklerde bulunabilmektedir.

Tilla Kısa Eşarp Modeli,
Tilla Kısa Eşarp Modeli,

İster günlük dışarı çıkarken istenirse de evde bu eşarp modelleri son derece rahat bir şekilde kullanılabilmek amaçlı satın alınabilir. Tüm bu renkler arasında ayrıca bir de kiremit renkli birbirinde kaliteli ve son derece şık eşarp çeşitleri bulunurken, bunun haricinde bir de koyu mavi renkli eşarp modelleri de bulunmaktadır.

Tilla Karışık Desenli Eşarp Modeli
Tilla Karışık Desenli Eşarp Modeli

Ayın zamanda yine oldukça hoş ve kaliteli bir malzemeden üretim yapılmış eşarp modelleri 2023 içerisinde rengârenk kare şekilli eşarp modelleri de bulunmaktadır.

İşte tam da bu noktada tekstil ve tasarıma ilgisi olanların eşarp desen tasarımına yöneltmek, kendi desenini eşarbında görmek isteyenler için Tilla Silk bir eşarp desen yarışması başlattı.

Tilla Kan Kırmızısı Eşarp Modeli
Tilla Kan Kırmızısı Eşarp Modeli

Eşarp Desen Tasarım Yarışması ayrıntıları ise şöyle:

  • Yarışmanın adı “Bir De-Sen Tasarla” olarak açıklandı.
  • Yarışmanın amacı, tekstil sektöründe modaya yön verecek tasarım veya tasarımcıların çıkmasını sağlamak. Özgün tasarımları ile moda dünyasına farklı bir bakış açısı sağlamak gerekir.
  • Sanayi-Eğitim işbirliği ile tasarımların kaliteli üretilerek tüketiciye ulaşmasına yardımcı olmak.
  • Son başvuru tarihi 3 Nisan 2017 olup; değerlendirme 7 Nisan 2017 ünü yapılacaktır. Sonuçlar ise 17 Nisan 2017 günü duyurulacaktır.

Daha fazla ve detaylı bilgi almak isteyenler tarayıcıya Tilla Store yazıp bilgi alabilirler.

Tilla İpek Şal Modeli
Tilla İpek Şal Modeli

Yarışma içinde dikkatimizi çeken hususlardan biri “her bir tasarımcının (yarışmacının) sadece bir desen tasarımı ile katılma zorunluluğu” oldu. Neden bir tek tasarımla sınırlı kalınsın ki..

Tilla İpek Eşarp Modeli
Tilla İpek Eşarp Modeli

Ülkemizde eşarp desen tasarım sıkıntısı varken tasarımcıları tek bir desenle sınırlamamak gerekir diye düşünüyoruz. Ancak yarışma kuralları gereği her tasarımcı bir tek eşarp desen tasarımı ile kabul görecek. Herhangi bir eşarp deseni benzerliği ya da alıntı desen olmayacak. Özgür tasarımlar her zaman bizleri daha ileriye götürecektir.

Tilla Eşarp Modelleri
Tilla Eşarp Modelleri

Bu arada eşarp desen tasarımı yarışmasına destek veren ve yarışmayı düzenleyen Ösme Tekstil / Tilla Silk’tir. Ödüllere gelirsek;

Ödüller:

  • Birincilik Ödülü: 1000 TL + Staj İmkanı + Koleksiyonda isminin yer alması
  • İkincilik Ödülü: 500 TL + Workshop Katılımı + İpek Fular
  • Üçüncülük Ödülü: 250 TL + Hediye Çeki

Bu ödüllerin dışında ülkemiz adına eşarp desen tasarım sıkıntısı göz önüne alınırsa gerçekten güzel bir başlangıç olabilir. Kendi eşarp desen tasarımlarımızı yaptığımızda özgür tasarımlarla ülkemize katkıda bulunabiliriz.

Tilla Çürük Mor Eşarp Modeli
Tilla Çürük Mor Eşarp Modeli

Eşarp desen tasarım yarışmasına katılmak isteyen ve içinde tasarım ve modaya dair yetenekleri olduğunu düşünen herkesin katılmasını isteriz. Katılanlara şimdiden başarılar dilerken yarışma sonucunu da buradan duyuracağımızı belirtmek isteriz.

Tilla Eşarp Modelleri Galerisi

Tilla Şal Modelleri
Tilla Şal Modelleri
Tilla Gri Şal modeli
Tilla Gri Şal modeli
Tilla Çürük Mor Eşarp Modeli
Tilla Çürük Mor Eşarp Modeli
Tilla Beyaz motifli eşarp
Tilla Beyaz motifli eşarp
Tilla Açık Kahverengi Eşarp Modeli
Tilla Açık Kahverengi Eşarp Modeli
Çiçek Desenli Tilla Eşarp Modelleri
Çiçek Desenli Tilla Eşarp Modelleri
Akel Mavi Beyaz Desenli Şal
Akel Mavi Beyaz Desenli Şal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir