Modern, Rahat ve Şık Giyimin Adresi: Jupe

Butik giyim adreslerinin çoğaldığı günümüzde bayanların çoğu bu tür yerlerden alış veriş yapmayı tercih ediyor. Modellerin kombinlenerek gösterilmesi, sosyal medya fenomenleri tarafından modellik yapılması ve ünlü kişilerin bu tür butiklerin reklamını yapması da takipçi sayısını artırdığı gibi alış veriş oranını da arttırıyor.

jupe yeşil beyaz takım
jupe yeşil beyaz takım

Jupe giyim, hem tesettürlü hem muhafazakar giyinmeyi seven bayanlar için tasarladığı ürünlerle adından söz ettiriyor. Modern dokunuşların yanında pastel renklerin yumuşaklığı göze oldukça hoş geliyor. Farklı tasarımların sezonun modasına uygun tasarlanmış halleriyle tunikler, etekler, pantolonlar yeni sezon koleksiyonda yerini alıyor.

jupe turkuaz etek modeli
jupe turkuaz etek modeli

Aynı kumaş ve renkte tunik pantolon takımları 2023 tesettür modası içinde en fazla tercih edilen takımlar arasında yer alıyor. Salaş görüntüsü rahatlığından haber veriyor. Renkleri tam da ilkbahar yaz mevsimlerine uyan bu uçuş uçuş takımlar, 2017 yazında tesettürlü bayanların üzerinde çokça göreceğiz.

jupe tesettür modelleri
jupe tesettür modelleri

Etek giymekten vazgeçmeyenler için ise birbirinden güzel modeller ile Jupe giyim, spor giyim için alternatifler arasında yer alıyor. Rahatlığı ve şıklığı ile Jupe etek modelleri, gömlek ve spor süveter ile de üçlü takım olarak da kullanılabilir halde satışa sunuluyor.

jupe siyah ikili takım
jupe siyah ikili takım

2023 sezonunun modası fırfırlar, ispanyol kollar Jude’nin koleksiyonunu en önemli parçalarından. Diz üstünde biten tunik modelleri dar paça pantolon modelleri ile olduğu kadar ispanyol paça pantolonlarla da tamamlanabilir.

jupe siyah abiye modelleri
jupe siyah abiye modelleri

Modern çizgileri ile Jupe giyim, kapalı giyinmeyi seven ve modayı yakından takip eden bayanların gözdesi olmaya devam ediyor. 2017 koleksiyonunda birbirinden eşsiz parçalar ile her güne farklı ve rahat kıyafetler bulabilirsiniz.

jupe petrol mavisi ikili takım
jupe petrol mavisi ikili takım

Tesettür Giyimde Pilise Etkisi

Tesettür giyimde farklı modeller, tasarımlar her bayanın dikkatini çeken özgün çizgiler yer almaya başladıkça sadece tesettürlü bayanların değil, muhafazakar giyinmeyi seven tüm bayanların ilgisini çeken bir akım büyümeye başladı. Bu özgün tasarımlara en yeni ve en iyi örnek hiç şüphesiz pileli ya da pliseli kıyafetler.

jupe kalem etek
jupe kalem etek

Pileli eteklerden her kız bir dönem okul eteği olarak kullanmıştır. Ancak normal hayatımızda da aslında oldukça sık kullanılan pileler sadece etek modelleri içinde değil pek çok giyim noktasında kullanılıyor. Pileli etekler, pileli elbiseler, pileli tunikler, pileli hazır bone şallar gibi tesettür giyimde sıklıkla tercih ediliyor. 2023 tesettür modasında da pileleri kıyafetlerde görmeye devam edeceğiz.

Jupe İkili Takım Modelleri
Jupe İkili Takım Modelleri

Pliseler ise pilelerin az alanda daha fazla kullanılmasıyla oluşan bir terim. Yani pileye plisenin kalın hali diyebiliriz; ya da pilise, pilenin ince halidir.

Jupe ikili takım modelleri
Jupe ikili takım modelleri

Piliseler, ilk görüşte muhteşem bir görüntü verir bize. Sık ve ince koyulmuş pileler, etek modellerinden tunik modellerine elbiselere kadar çok şık bir görüntü oluşturur. Kullanım açısından da tiril tiril bir duruş sergileyen piliseli kıyafetler, dokunuş ve zerafet olarak da alır başka yerlere götürür.

Jupe İkili Takım Modeli
Jupe İkili Takım Modeli

Peki pliseler hangi kıyafetlerde kullanılır?

Öncelikle tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarında etek modellerinde piliseler önemli bir etki bırakır. Günlük etekler haricinde abiye etek modellerinde de şık ve zarif bir görünüm verir.

jupe ikili takım modeli
jupe ikili takım modeli

Trikoların büyük bir kısmında kullanılır; triko tunikler, triko elbiseler de dahil olmak üzere triko kumaşlarda pilise duruşları muntazamdır.

3 kat piliseli mıknatıslı hazır bone şal modellerinde de yine bu ard arda katlanmış görüntüsü veren piliselere rastlarız. Bunun haricinde abiye şal bağlama modellerinin pek çoğunda ister düz ister çapraz şekilde olsun pileler kullanılarak farklı abiye şal modelleri kullanılır.

jupe çiçekli elbise modeli
jupe çiçekli elbise modeli
jupe beyaz ikili takım
jupe beyaz ikili takım
Jupe beyaz abiye modeli
Jupe beyaz abiye modeli
Jupe abiye modelleri
Jupe abiye modelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir