Şal Bağlama Modelleri ve Stilleri | 2 Farklı Şal Bağlama Videosu

2020’lei yılların şal bağlama modelleri çeşitli ve pratik modellere sahip. Bazı tesettürlü genç bayanlarda aldığımız sorular doğrultusunda omuzları ve göğüsleri kapatacak şekilde bol ve büyük şal bağlama modellerinin de olduğu küçük bir şal bağlama videosu paylaşıyoruz. Video içindeki ikinci şal bağlama modeli özellikle omuz ve göğüsleri kapatacak şekilde büyük yapılan örtünme şekillerinden. Güncel videolar ve yazılar ile tesettür giyim, eşarp modelleri ve şal bağlama modelleri ile sizlere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Pratik Şal Bağlama Modeli Videolu

Bu yazımızda videolu ve açıklamalı anlatımla şal bağlama modellerini anlatacağız.

Öncelikle saçınızı toplayıp boneyi takın. Şalı videoda gösterildiği gibi bir miktar kıvırın. Sonra kıvrılan kısım içe gelecek şekilde şalı başınıza takın ve çene altından iğneleyin. Bu iğneleme sonrası başınızn en tepesi bir üçgen şeklini alacak.

Şahsen ben bu şekli hiç beğenmiyorum ama yüz tipine uygun eşarp yapma modellerini incelediğinizde bazı yüz tiplerinin bu şekilde güzel durduğunu göreceksiniz.

Sonra aşağıda oluşan iki ayrı şal parçasını burgu yapmak için döndürün. İkisini de döndürdükten sonra videodaki gibi arka tarafta bağlayarak birleştirin.

İşte kolay bir şal bağlama yöntemi kolye stili..

Kaftan Püsküllü Şal Bağlama Modelleri

Hazal Pelin Aydın’ın şal bağlama videoları oldukça seviliyor. Abartısız, tesettüre uygun şekilde bağladığı için bizler de sizler için paylaşmak istedik. Genellikle şal bağlarken tesettür bone kullanmanız daha avantajlı olacaktır. Çünkü kimi zaman şal bağlama modellerinde iğne kullanmak istemeyenlerin boyunları açıkta kalabiliyor. Dolayısıyla tesettüre uygun olmayan nahoş görüntüler ortaya çıkıyor. Ancak tesettür bone boyun ve kulakları da içine alarak yüz hatları boyunca kapattığı için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Tesettür bone (pratik bone) pek çok yerde rahatlıkla bulabileceğiniz bir bone çeşidi oldu artık. Gülsüm Elkhatroushi iç bonelerinden de temin edebilirsiniz.

Bu videoda kullanılan şal eşarp markası ise bir önceki yazımızda paylaştığımız, anlattığımız Venezia Wear Kösem Sultan serisi şal modelidir. Siyah üzerine altın sarısı kaftan motifi dikkat çekici ve çok hoş duruyor. Özel tasarım ucu kaftan motifli püskülleri de albenisini artırıyor.

Şal bağlama modelleri ile Hazal Pelin Aydın ;

Modellerine Göre Şal Bağlama Stilleri

Şal modelleri ile birlikte bağlama stilleri de değişiyor.. Sonbaharın gelmesi ile birlikte serinleyen havalar kullandığımız şal modellerini ve kumaşlarını da değişme uğratıyor.  Şal kumaşları, rüzgara ve soğuğa karşı hem bozulmadan hem de sıcak tutacak biçimde tercih ediliyor.

Pamuk ve Yünlü Şallar Nasıl Bağlanır?

Sıcak günlerde bağladığımız ince kumaşlı şallar, serin günlerin gelmesi ile raflara kalkıyor ve yerini yünlü, pamuklu şal modelleri alıyor. Soğuk günlerin kurtarıcısı olan pamuklu şallar, yumuşak dokusu ve rahat duruşu ile vazgeçilmez parçalardan biri oluyor.. Sıcak etkiyi arttırmak ve şalın kaymasını önlemek için şalın iki ucunu arkadan bağlayarak veya boynun etrafına dolayarak kullanabilirsiniz.

İki Ucu Desenli Şal Modelleri Nasıl Bağlanır?

Sonbaharın sakin ve dingin havasına hareket katmak ve kombinleri renklendirmek için şalların gücünden etkileniyoruz. Geometrik desenler, çizgiler ve birbirinden farklı figürlerin yer aldığı şal modellerini bağlarken desenlerin ön planda olmasını istiyorsanız, şalın bir ucunu arkaya atın ve diğer ucunu da önünüze alın. Desenlerin uç kısımlarda olduğu şallar için oldukça ideal olan bu bağlama stili, kombinleri de hareketlendirecektir.

Özgürce Bağlanan Şal Modelleri

Hardal, kahve, sarı, turuncu, gri ve yeşil tonlarının kusursuz uyumu sonbaharda yükselişe geçiyor.. Romantik renkler ve şalların pamuksu dokusu, özgür bağlama stilleri ile sezona damgasını vuruyor. Karışık tonlardaki veya tek renkten oluşan modellerini istediğiniz her biçimde bağlayabilirsiniz…

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir